Polski Serwis Mobile Suit Gundam


Czy czas dać odpocząć seriom?

Marciosss

 • Full Member
  • Wiadomości: 130
  • Zobacz profil
dnia: Kwiecień 09, 2018, 18:32:00

Amazons, Build, Orb czy Ex Aid to udane serie, jednak w moim odczuciu nie są tak dobre jak Agito, Black, Nexus czy Megaranger. Więc może czas na przerwę w produkcji?
Ultraman uczepił się konceptu mocy poprzednich herosów i potworów tranfsorumująych się z zabawek (od 2012 k*rwa moglibyście wymyślić coś nowego :mad: ) ciężko tutaj na jakąś kreatywność twórczą. Sentai i Ridery idą w coraz więcej gadżetów, niedługo będziemy dostawali nowego zorda/formę co odcinek albo i częściej, a inne serie w zasadzie nie istnieją.
Jednak chyba najbardziej boli infatylizacja. Niby od zawsze to było głównie dla dzieci, ale w starszych seriach było więcej rzeczy które mogły zainteresować starszego widza (zwłaszcza w kamen riderach). Gdzieś czytałem że Kuuga, Agito i Gaoranger było szczególnie popularne wśród zawodowych matek. Dla każdego coś dobrego. :)  A teraz? Niby jakieś tam poważniejsze wątki są ale bez konsewkecji, czy ktoś wspominał o dziewczynie Banjou od jej śmierci? A on sam zaraz poleciał do innej spódniczki.
Chociaż ten problem można odnieść do wszystkiego, pseudo poważne mroczne serie o niczym, w toku chociaż nie udają.

I pytanie czy rozwiązaniem może być odpoczynek? Zawiesić produkcję na 5 może 10 lat, znaleźć nową ekipę, przeanalizować koncepcje i dać coś nowego świeżego jak kiedyś Black, Kuuga, Tiga.


Rezro

 • Hero Member
  • Wiadomości: 573
  • Zobacz profil
Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2018, 08:40:11
Sam niemalże odpuściłem Kamen Rider'a w trakcie Wizarda, a Sentai ma u mnie zaległości. Niemniej powiedziałbym nawet że mamy teraz taki renesans.


Co zaś do przerwy to zdecydują o niej kwestie finansowe tak jak było i z tym w historii. Tu mogę wskazać zapaść Sentai Ishinomoriego (tylko rok) która skończyła się wraz z zapożyczeniem mecha z Japońskiego Spider-Man (serio). Jeśli zaś chodzi o Kamen Ridera to ten zapaści miał dwie i to znacznie głębsze. Pierwsza była po Kamen Rider Stronger (4 lata) którego nie oglądałem ale z tego co słyszałem jego wielka głowa miała coś na rzeczy. Kolejna była po Super-1 która również nie cieszy się dobrą reputacją (6 lat) i na koniec po Black-RX (11 lat). We wszystkich tych przypadkach wskazuje się infantylność jako przyczynę.


Od roku 2000 produkcja trwa nieprzerwanie i dzieli się na dwie fazy. Od Kuuga do Decade kiedy to serie działy się przeważnie o osobnych światach i miały różnorodną jakość od naprawdę dobrych jak Agito i 555 po naprawdę słabe jak Hibiki. Po Decade Kamen Rider został połączony ze światem Super Sentai ale wbrew pozorom przeciętna jakość serii wzrosła, niestety też uległa spłyceniu i seria rzadko kiedy potrafi już zaskoczyć.


Czy powinni więc spouzować serię? Nie ma szans! Choć rozumiem dlaczego fan z czasem może mieć już dość, tyle że w takiej sytuacji ma inne wyjście. Może on sam zrobić sobie przerwę. Czasem to naprawdę pomaga (ja miałem tak z anime).


Marciosss

 • Full Member
  • Wiadomości: 130
  • Zobacz profil
Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2018, 18:02:14
Nie ma szans! Choć rozumiem dlaczego fan z czasem może mieć już dość, tyle że w takiej sytuacji ma inne wyjście. Może on sam zrobić sobie przerwę. Czasem to naprawdę pomaga (ja miałem tak z anime).
Hmm w sumie. Wyjść do ludzi, poznać jakieś dziewczyny, wyprowadzić się z piwnicy  :laugh: [size=78%] [/size]