Polski Serwis Mobile Suit Gundam


Power Rangers (remake 2017)

Rezro

  • Hero Member
    • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
dnia: Kwiecień 04, 2017, 19:43:22

Na początek wyjaśnienie.. to remake nie adaptacja. Z zasady należy więc się spodziewać innego podejścia do historii, a pytaniem jest czy udanego?

Na początek historia: Obcy o imieniu Zordon z ekipą bohaterów chronił w erze dinozaurów kryształ będący źródłem wszelkiego życia na ziemi, kiedy to zdrada jednego z członków ekipy niejakiej Rity Repulsy doprowadziła do upadku drużyny, co zmusiło Zordona do samobójczej akcji i spuszczenia meteorytu na ziemię (już na starcie mamy lepszą fabułę co wcale nie było trudne :zwr). Wiele milionów lat po tej katastrofie zło powraca do życia i zostaje wybrana nowa grupa.. niestety nastolatków z problemami wychowawczymi.


Teraz kluczowe pytanie.. czy film jest dobry? Tak! Nie jest to arcydzieło, ot popcorn'owe kino akcji pokroju kilku podobnych filmów jak Bayformers czy filmowe TMNT, ale mimo wszystko designy są spoko (zazwyczaj), akcja jest poprowadzona kompetentnie, nastoletnia drama działa i postacie da się lubić, a nawet sporo żartów jest zabawne i nie sięga po toaletowy humor (jest tylko jeden wyjątek na początku ale zabawny), ba! Jest też parę fajnych nawiązań. Zdecydowanie bardziej udany niż ww. a nawet taki Pacific Rim. Ocena? 7/10 a dla fanów nawet 8/10. Nawet internetowi krytycy wypowiadali są o nim całkiem dobrze. Polecam.