Polski Serwis Mobile Suit Gundam


The 2nd Super Robot Taisen Z (PSP)

Suavek

  • Administrator
  • Hero Member
    • Wiadomości: 1623
    • Zobacz profil
    • http://ja.gram.pl/SuavekS
Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 25, 2013, 04:34:38
Jakiś czas temu (wreszcie) skończyłem drugą część Z2 (dziwnie to brzmi...). I jeśli się nie mylę, to już o tym wspominałem, ale jednak nie podoba mi się gdy SRW stawia na ilość, aniżeli jakość. Serii jest multum i zarówno tym nowym jak i tym starym Banpresto starało się poświęcić dość uwagi, w efekcie czego dostaliśmy misje z dziesiątkami, czasem nawet setkami wrogów do rozwalania autentycznie dziesiątkami jednostek z własnej drużyny. I choć sama mechanika, gameplay oraz animacje były pierwszorzędne - jak na PSP - to nie mogę powiedzieć abym był zachwycony, gdyż spora część misji zwyczajnie nużyła swoją monotonią.

A naprawdę szkoda, gdyż i koncept jest interesujący, i interakcje między postaciami, animacje, muzyka, nawet original characters... Wszystko niby super, ale po prostu było tego za dużo, przez co nawet nie mogłem nacieszyć się powrotem Gunleona, gdyż musiałem w międzyczasie rozkazy wydawać także ponad dwudziestu innym jednostkom w końcowych misjach...

Nie aby gra była zła, czy coś, ale ja już tak mam, że w pewnych tytułach widzę, iż można było zrobić z tego coś lepszego i zaoferować coś więcej, a mimo tego poszli twórcy na łatwiznę. Szkoda.

Ale Gunleon mimo wszystkiego rządzi! - http://youtu.be/3d6vGnIocEI
(zdecydowanie mój ulubiony original - fajny design, świetna muzykcza oraz fakt, że o dziwo nie pilotuje go kolejny emo dzieciak, tylko dorosły facet)

Z drugiej strony, Eshter tez nie wypadła najgorzej w Z2 - http://youtu.be/iO-ZRVSNLzI
Banpresto wielokrotnie starało się zrobić typowe chłopczyce, a jednak kończyło się zwykle na skaczących biustach mimo wszystko. Tu trochę lepiej im wyszło, szczególnie, że pewien plot-twist czeka graczy w połowie gry.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2013, 04:44:04 wysłana przez Suavek »