Polski Serwis Mobile Suit Gundam


Super Robot Wars GC

Suavek

  • Administrator
  • Hero Member
    • Wiadomości: 1623
    • Zobacz profil
    • http://ja.gram.pl/SuavekS
dnia: Maj 11, 2012, 15:40:10
Dotychczas jakoś nie interesowałem się tą pozycją. Raz, że wyszła ona na GC, którego to nie tylko nie posiadam (a nawet gdyby, to tradycyjnie dla Nintendo obdarzony został blokadą regionalną), to jeszcze opinia nie była szczególnie pochlebna.

No ale tak czytam, czytam - przecież dostępny jest w pełni działający emulator NGC i Wii, na którym podobno da się odpalić gierkę bez większych problemów. No to sprawdzam - działa! Trochę baboli graficznych jest, ale nic przeszkadzającego w zabawie.

Długo nie czekałem z decyzją, a zdecydowałem się zakupić gierkę z eBay. Ale ja nie o tym...

Nie grałem wiele - czas nie pozwala - ale ku memu zdziwieniu całość wypada naprawdę ciekawie! W przeciwieństwie do wielu nowszych osłon poziom trudności jest całkiem przyzwoity - nasze jednostki nie wymiatają wszystkiego co popadnie. Trzeba poprawnie wykorzystać supporty oraz otoczenie i oferowane przez nie buffy. Ogół urozmaicony jest nowym systemem pozwalającym na niszczenie konkretnych punktów wroga, a następnie jego przejęcie - nie tylko na sprzedaż/przeróbkę, ale także do wykorzystania jako grywalna jednostka.

Negatywne opinie jakie gra zyskała tyczą się chyba tylko animacji walk. Te są nie tylko w pełnym 3D, ale w dodatku nie prezentują się szczególnie okazale - raczej nędznie. Ale wbrew pozorom dla mnie zawsze był to drugorzędny element serii, a sama rozgrywka strategiczna póki co wypada naprawdę ciekawie. Zobaczymy (kiedyś...) jak będzie dalej.

Aha, muzyka w grze jest świetna. Remiksy niektórych utworów jak i oryginalne motywy są naprawdę chwytliwe. Szczególnie utworek z Dancougara zremiksowali nie do poznania (na plus) - http://www.youtube.com/watch?v=Kcne92sJd1w