Polski Serwis Mobile Suit Gundam


Macross

mario87

 • Hero Member
  • Wiadomości: 600
  • Zobacz profil
Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 12, 2008, 04:22:03
Hikaru trochę brakuje do Alto, charakteram jak i wyglądem. Z oddziałem czaszek też nie widze problemu, to tak jakby za kalke uznać całą flotę Macross F bo już taka sama była w Macross 7. Ozma może i jest trochę podobny do Fokkera, ale nie do końa. Nowa Misa to nie Misa, tylko włosy i stanowsiko podobne, reszta inna.

Po prostu takie są czasy i styl, za 10 lat anie będą wyglądać inaczej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 wysłana przez mario87 »


Broken Fang

 • Administrator
 • Hero Member
  • Wiadomości: 1178
 • Zeon Axis
  • Zobacz profil
  • http://www.wielkieroboty.blogspot.com
Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 12, 2008, 11:40:28
Jak dla mnie, na razie Macross F to taka mieszanina Macross 7 z SDF Macross, co z tego wyniknie na końcu zobaczę. Co do stylu, da się w obecnych czasach zauważyć do powielania starych pomysłów, nie co je modyfikując vide Gundam Seed
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 wysłana przez Broken Fang »


Tecza

 • Global Moderator
 • Full Member
  • Wiadomości: 171
  • Zobacz profil
Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 14, 2008, 01:20:31
Dryl to film w filmie, a postaci nie grali Basra i Mylene tylko aktorzy. Basra i Mylene krecili remake dryla. Dowód jest tutaj:

http://img262.imageshack.us/img262/8738 ... 624tn7.jpg (scena pochodzi z filmu macross gallaxy is calling me)

Jednak, żeby jeszcze bardziej skomplikować sprawę aktorzy z "naszej" wersji dryla wyglądają jak prawdziwi Hikaru, Misa i cala reszta. Tak samo jest z designem pojazdów i wygladem Zentradi (np. Exedor z macrossa 7 wyglada jak ten z dryla, a nie jak ten z serialu). Kawamori tak zarządził i tak jest.

Wytlumaczenie tej sprawy jest jedno Sh?ji Kawamori ma w dupie kanon. Obchodzi go tylko to, żeby zrobić dobry film/serial. i ja go w tym w pełni popieram.

Co do Frontiera to Kawamori bawi się całym franchisem i świetnie mu to wychodzi.  Szczególnie to widać w 10 odcinku, w scenie "tanca pilotow z Plusa" z pierwszego odcinka deculture edition, w tym ze Ozma slucha firebomber. Przykłady można mnożyć. W każdym razie - postmodernizm, wszystko juz bylo etc. etc. Dlatego wsyztkie argumenty o powtarzalności są bezzasadne. Poza tym to nie czyste kopiowanie. Każdy element jest przerobiony, wzbogacony. Mimo, ze wygląda podobnie, to nie jest taki sam.

Sprawdza się to choćby na przykładzie postaci:
Alto to zupelnie inna postać niż Hikaru. Alto ma angsta, tego hikaru na pewno nie miał. Poza tym jest dużo dojrzalszy, wręcz nadzwyczaj jak na swoj wiek. Hikaru choć starszy zachowywał się jak gówniarz. Konflikt z ojcem to też nie najczęsciej poruszany temat w anime, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Sheryl to nie nowa Minmey, jest dużo intelignetniejsza i bardziej moe :>. Poza tym nie jest totalna zdzirą jak Lynn z serialu ;p. Rozumie ludzkie uczucia i stara się ludzi nie ranić. Jej zachowanie profesjonalnej gwaizdy pop to raczej poza za którą chowa się wrażliwa i samotna, choć kochana przez tłumy, dziewczyna.

Frontier ma w sobie ta cudowna atmosfere (a nawet ja lepiej oddaje), jaka mial w sobie macross 7. Miasto pelne, zyjacych, cieszacych sie i cierpiacych ludzi zawieszone w pustce kosmosu. Kilka "kroków" poza domem i można polatać walkiria pośród gwiazd.

Co do głównego wątku, który ginie trochę w tej niezwykłej atmosferze serialu, to uwazam, że doczekamy się ciągu dalszego macrossa zero. Dowiemy sie wiecej o protokulturze i powstaniu ludzkosci. Nazwisko Sheryl - Nome, takie samo jak bohaterek zero nie jest przypadkowe. Choć to pewno nie ona jest prawdziwą dziedziczką rodu wyspiarek walczących z KAdunem, lecz Ranka. Widać, że Varja mają coś wspólnego z Tori no Hito z zero.

Poza tym frontier to imho parodia anime, które są jednym wielki fanservicem. A jeśli tak nie jest to znazy, że Kawamori wyniósł fan serwis do poziomu sztuki ;).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 wysłana przez Tecza »


mario87

 • Hero Member
  • Wiadomości: 600
  • Zobacz profil
Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 01, 2008, 02:31:26
Kręcą nieźle w tym Macrossie. Najpierw Nome, teraz nowy fold i w następnym odcinku może jest Hikaru wyskoczy... ;) Oby było ciekawie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 wysłana przez mario87 »