chloryn sodu
 • Miracle Mineral Solution. Chloryn sodu, NaCIO2, 25, 100ml.
 • techlandlab.pl

  Ostatnie wiadomości

  Strony: [1] 2 3 ... 10
  1
  Super Robots / Odp: The Transformers
  « Ostatnia wiadomość wysłana przez Marciosss dnia Wrzesień 16, 2017, 18:56:46 »
  2
  Hydepark / Odp: Star Trek
  « Ostatnia wiadomość wysłana przez Marciosss dnia Wrzesień 16, 2017, 11:45:13 »
  Po pierwszym odcinku Orville mam wrażenie że trailery Discovery obok treka nawet nie stały
  3
  Hydepark / Little Evil/Małe Zło (2017)
  « Ostatnia wiadomość wysłana przez Rezro dnia Wrzesień 14, 2017, 15:47:27 »

  Agent nieruchomości Gary Bloom wychodzi za Samanthę z którą układa mu się świetnie. Jest tylko jeden mały problem.. jego pasierb Lucas jest antychrystem.  ;D

  Jeśli przesłanie do was nie trafia, to nic co na piszę nie pomoże. Tak więc jedynie pobieżne wyjaśnienia: Choć to formalnie komedia to nie spodziewajcie się wielu żartów, tu humor opiera się na satyrze klisz gatunków i że tak powiem humorze rodzicielskim. Zasadniczo najlepiej traktować go po prostu jako film z przesłaniem. A i jest to film Netflix


  Polecam. 8/10
  4
  Hydepark / It (2017)
  « Ostatnia wiadomość wysłana przez Rezro dnia Wrzesień 12, 2017, 14:57:49 »

  Adaptacja słynnej noweli Stevena Kinga (lub jak ktoś woli remake filmu z lat 90'tych), opowiadającej o grupie dzieci terroryzowanej przez monstrualnego klauna..

  Zacznijmy od tego że ten film nie jest subtelny.. już podczas trailerów obawy wszystkich budził fakt że film nie stara się trzymać w tajemniczy czym jest Pennywise. Obawy okazały się niesłuszne bo film jest świetny! Najbliższa analogia jaka mi przychodzi na myśl to seria Stranger Things która uzyskała ostatnio sporo rozgłosu. Głównym powodem dla którego nie było sensu ukrywać natury "It'a" był prosty fakt że zarówno nowela jak i film są na tyle znane że wszyscy i tak wiedzą już że Luck jest synem Vadera. Twórcy podjęli słuszną decyzję nie bicia martwego konia i zrobili pełny z tego użytek. Film jest nieco skondensowany w stosunku do noweli ale pozwoliło to wyciąć wszystkie pierdoły i przejść do rzeczy. Podjęto też słuszną decyzję o skoncentrowaniu się w pełni na pierwszej części noweli, która według niemalże wszystkich jest i tak najlepsza. Dla przypomnienia: Jej akcja dzieje się wpierw w latach 60'tych w których grupa dzieci musi przetrwać konfrontację z potworem, potem zaś w latach 90'tych już jako dorośli wyruszają by ostateczne się z nim rozprawić i powstrzymać nową falę zaginięć. Nie muszę mówić że o ile ludzie lubili pierwszą część, to nikt nie lubił kontynuacji? Tu twórcy pojęli decyzję o połączeniu ich i tak, akcja dzieje się pod koniec lat 80'tych, a do finału przeniesiono pewne wątki z dalszej części dając całości solidne zamknięcie. Przy czym film posiada otwarte zakończenie.


  Ocena? Daje mu spokojnie 9/10 (Stranger Things podobało mi się nieco bardziej ale i tak jest świetny film). Polecam!


  5
  Hydepark / Odp: Star Trek
  « Ostatnia wiadomość wysłana przez Rezro dnia Wrzesień 11, 2017, 16:08:09 »
  A właśnie.. wyszedł pierwszy odcinek wspomnianego wcześniej Orville. Na razie nie wiem co myśleć? Serial jest dziwnie zbilansowany ale nie mówię nie. W sumie to i tak czekam na kolejny odcinek bardziej na Discovery. A i jeszcze jedno.. wartość produkcyjna jest solidna!


  edit:
  Dobra. Po przemyśleniu sprawy ujmę to tak: Pierwszy odcinek mógłby być spokojnie regularnym odcinkiem Trek'a z solidną akcją i fabułą. Z drugiej jednak strony mamy ten dziwny skeczowy humor nie idący do końca w parze z akcją. Początkowo chciałem porównać to do Full Metal Panic, z tym że tamtejszy humor opierał się na niedostosowaniu młodocianego żołnierza do życia w normalnej szkole. Podobnie w Galaxy Quest humor opierał się na kontraście grupy aktorów która ma nagle zostać bohaterami dla rasy obcych która ukształtowała swą technologie inspirując się ich serialem. No ale tu jest oni niejako obok. Powiem więc tak. Ja widzę tą serię jak zapis solidnej kampanii Star Trek RPG, w której gracze nieco zbyt dobrze się bawią i robią sobie jaja. W sumie nie mam problemu z tym "Trek'iem z przymrużeniem oka". Dodaję ją do kalendarza!
  6
  Kamen Rider / Odp: Kamen Rider Build
  « Ostatnia wiadomość wysłana przez Marciosss dnia Wrzesień 11, 2017, 13:21:04 »
  Głos złego ridera wyraźnie inspirowany Wiedźminem[size=78%] [/size] :D

   https://youtu.be/jg6bz4x8Rvo?t=1m44s


  I jakim cudem mam lepszą muskulaturę od zawodowego boksera  ;)
  7
  Super Robots / Odp: The Transformers
  « Ostatnia wiadomość wysłana przez Rezro dnia Wrzesień 11, 2017, 12:54:17 »
  He he.. zgadzam się, Bob nie jest za dobrym krytykiem ale recenzja jest raczej udanym felietonem o sztuce na przykładzie serii a nie ściśle recenzją.
  8
  Super Robots / Odp: The Transformers
  « Ostatnia wiadomość wysłana przez Broken Fang dnia Wrzesień 11, 2017, 07:03:43 »
  Movie Blob... ehh... poczekam na Chucka xD, kilka razy w swoich materiałach o Tefach, wspominał, że w końcu zajmie się filmem.
  9
  Kamen Rider / Odp: Kamen Rider Build
  « Ostatnia wiadomość wysłana przez Ranalcus dnia Wrzesień 10, 2017, 20:00:30 »
  Zawsze jest możliwe ze to MARS wybierze sie do nich

  Ale tak, czuje ze już poznaliśmy DRUGIEGO Ridera.
  A design "robotów-żołnierzy" którzy wyglądają jak małe Graze jest świetny PLUS pomysł z łączeniem sie ich tez całkiem ok.
  Ojciec i córka - na pewno coś z nimi i ich mocami będzie później
  OPening bardzo przyjemny i nie jakoś "nachalny" wizualnie ani muzycznie

  Jestem bardzo na + dla całej serii
  10
  Kamen Rider / Odp: Kamen Rider Build
  « Ostatnia wiadomość wysłana przez Marciosss dnia Wrzesień 10, 2017, 18:44:43 »
  Mam nadzieję że w drugiej połowie serialu wybiorą się na Marsa  ;)
  Strony: [1] 2 3 ... 10