Polski Serwis Mobile Suit Gundam


Ostatnie wiadomości

1
Ogłoszenia / Odp: Zamknięcie forum
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Marciosss dnia Kwiecień 06, 2019, 07:12:26 »
2
Ogłoszenia / Odp: Zamknięcie forum
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Marciosss dnia Kwiecień 05, 2019, 14:15:07 »
3
Ogłoszenia / Odp: Zamknięcie forum
« Ostatnia wiadomość wysłana przez trzycha dnia Kwiecień 04, 2019, 17:45:24 »
Nie interesuję się forum już chyba z 2-3 lata więc nie ma sensu tego ciągnąć.
4
Ogłoszenia / Odp: Zamknięcie forum
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Broken Fang dnia Kwiecień 04, 2019, 12:51:54 »
Cóż... wielka szkoda, w pełni rozumiem decyzje, ruchu od dawna niestety u nas nie ma, sam też już w zasadzie mam niewiele czasu na hobby, a co dopiero udzielanie się na forach :(.
5
Ogłoszenia / Zamknięcie forum
« Ostatnia wiadomość wysłana przez trzycha dnia Kwiecień 02, 2019, 18:45:42 »
Forum z początkiem sierpnia zostanie wyłączone. Dziękuję wszystkim za aktywność :)
6
Fanart/Fanfic / Odp: Fan-teorie Rezra
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rezro dnia Marzec 21, 2019, 12:06:32 »
Jeśli kogoś to zainteresuje mam ciekawą teorię na temat Dark Phoenix..


https://trzynasty-schron.net/forum/index.php?topic=7736.msg81045#msg81045


Można też sprawdzić powiązany z tematem wcześniejszy post..
7
Galerie / Odp: HG 1/144 MC Qubeley MK - II
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Frankon dnia Marzec 01, 2019, 13:31:37 »
W końcu po 3 latach model został ukończony.  Finalnie zbudowany w konfiguracji 004-G (czyli maszyny seryjnej).
8
Hydepark / Odp: Star Trek
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rezro dnia Luty 25, 2019, 21:30:47 »

No to czas na podsumowanie drugiego sezonu Discovery jak do tej pory (odcinek szósty):


Na początek parę minusów. Otóż w serii zdarzają się klasyczne problemy jak absurdalny plot armor wielu postaci, czy czasem naciągane wątki, rozwiązania a nawet coś co koślawe dialogi. Np. technologia wydaje się nie do końca spójna, no a poza tym mam zastrzeżenia co do realizacji protokołu pierwszego kontaktu. Np. zrozumiałe jest dlaczego jest zakaz kontaktu z rasami które mogą nie rozumieć czym jest technologia, ale już ignorowanie kogoś kto wie o statkach obcych bo sam nie posiada takowej jest naciągany.


No ale teraz to co dobre. I SPOILERY Po wydarzeniach z poprzedniego sezonu dowodzenie nad okrętem przejmuje nikt inny jak Kapitan Pike (po tym jak po misji Enterprise jest w remoncie). To bardzo dobry pomysł, bowiem poprzednik Kirka jak do tej pory nie miał szczęścia słynąc ze swojego zgonu. Teraz mamy zaś okazję poznać go lepiej jako staroświeckiego idealistę, a nie seksistę (ten retcon jest akurat bardzo dobry, bo Trek ma swoje lata). Fabuła jak na razie dotyczy tajemniczych sygnałów zwiastujących poważne incydenty, o czym jednak nic nie powiem, poza tym że nie należy się bać koślawej realizacji wątku z drugiego odcinka. Bo co jak co, ale nie jest to to na co z niego wynika a jak najbardziej sprawa wydaje się ciekawa, choć powiem tyle że można mieć uzasadnione wątpliwości co do tego z którym uniwersum faktycznie mamy tu do czynienia. Dla mnie plus. A I z czasem sprawa rozciąga się jeszcze na zniknięcie Spocka, dziwne oskarżenia skierowane w jego stronę i ciekawie zrealizowaną Sekcję 31. No to będzie się działo!


No to jak na razie jest ciekawie, jeśli przeboli się tylko problemy jakie marka miała poniecką od dawna. Czekam na kolejne odcinki.
9
Hydepark / Odp: OSTANIO (PRZE)GRAŁEM
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sefnir dnia Luty 21, 2019, 20:58:24 »
Widzę Broken Fang mocno Switchowo. Sam dwa tygodnie temu kupiłem konsolkę i jest bardzo przyjemnie. Pogrywam sobie teraz w Fire Emblem Warriors. Przyjemny odmóżdżający H&S z tysiącami wrogów do zaszlachtowania.
Pobrałem sobie jeszcze demko Daemon X Machina, i kurczę może być fajna gierka. Mechów nigdy nie za wiele, no i Shoji Kawamori na pokładzie - to mi wystarczy bym był mocno zainteresowany. Sterowanie tylko wydaje mi się nieco mało intuicyjne, ale to może wina tego, że jeszcze ze Switchem obyty nie jestem.

Na PC:
Fallout 4. Około 50 godzin na liczniku i fabuła raczej ledwo ruszona, cały czas zajmowaniem się łażeniem po mapie i robieniem zadań pobocznych (które są takie same: Idź do X i zabij Y). Szkoda że gra mechanicznie jest bardzo uproszczona w porównaniu do poprzedniczek.
Stardew Valley. Rany, jak farma potrafi wciągać. Kończę pierwszy rok w grze, i robię plany i przygotowania pod następne sezony.

Muszę w końcu wrócić do Sword Art Online: Fatel Bullet, szczególnie że wyszło już ostatnie DLC.
10
Hydepark / Odp: OSTANIO (PRZE)GRAŁEM
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rezro dnia Luty 21, 2019, 15:28:27 »
Ah.. Axiom Verge! Również polecam i skoro o tym mowa to gra ma świetną muzykę i zakończenie. A tak poza tym to polecam również świetne Hollow Knight i w nieco mniejszym stopniu Owlboy'a (kolejna dobra fabuła).


A tak z nieco innej beczki to Mutant Year Zero: Road To Eden. Gra w stylu x-com w klimatach postapo, ale za to z dużą dozą praktycznego humoru. Tj. nie jest to parodia Fallout'a pomimo że połowa postaci to zwierzoludzie, ale gra sprawnie łączy dziwne pomysły i ironicznie pompatyczną narracją, w parze z absurdalnymi komentarzami na temat świata współczesnego z perspektywy mutantów z przyszłości próbujących zgadnąć jak działał nasz świat. Np. "czy boombox robi boom (wybucha)". Polecam tym którzy lubią takie klimaty.