Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Manga & Anime / Odp: Ostatnio oglądałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rezro dnia Styczeń 15, 2018, 20:09:02 »
Poprawka. Nowy Basilisk to kontynuacja. Akcja rozpoczyna się tuż po wydarzeniach z oryginału.


Choć swoją drogą muszę wspomnieć że wydarzenia z serii to bzdury. W rzeczywistości po tym jak Koga zdradzili Iga w trakcie bitwy z Odą, ci udali się na wygnanie do klanu Tokugawa. Gdy po wojnie to Tokugawa przejął władzę zawdzięczając zresztą wiele przywódcy Iga Hattori Hanzo, ci dostali zielone światło na dokonanie krwawej zemsty na Koga. Którzy zostali wskutek tego wyrżnięci w pień. Tzw. "tragedia klanu Koga" była tak straszliwa że historia przeszła do legend.
2
Manga & Anime / Odp: Ostatnio oglądałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rezro dnia Styczeń 12, 2018, 23:08:44 »

A to ciekawe! Również Houshin Engi (Łowca Dusz) doczekało się remake'a. Tak czy siak było to świetne anime (jak na shonan z lat 90'tych) więc mam wobec tej serii spore nadzieje.A i z mniej istotnych, seria Killing Bites to wprost zrzynka z Bloody Roar. Mam mieszane uczucia ale mimo to nadchodzący sezon zapowiada się niezwykle ciekawie. Czyżby plaga moe zaczęła ustępować?
3
Super Robots / Odp: The Transformers
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rezro dnia Styczeń 12, 2018, 20:14:40 »
Tak, nowa seria ma mieć podtytuł Cyberverse i w sumie nie wiele więcej na razie wiadomo. Z nielicznych informacji wiemy że będzie głównie koncentrować się na Bomblu i Windblade. Ale nie bardzo jasne jest czy dzieje się przed, po, czy w ogóle w linii czasu Prime. Chociaż co ciekawe podobno ma zahaczać o wątki na Cybertornie, fabuła bowiem będzie mocno koncentrować się na próbie naprawy układu pamięci Bombla. Styl zaś nieco pod Animated.

Cokolwiek więcej trudno na razie powiedzieć.
4
Super Robots / Odp: The Transformers
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Broken Fang dnia Styczeń 12, 2018, 18:06:56 »
Powstają nowe kreskówki po tym sequelu Prime? Bo szczerze powiedziawszy nie śledzę tej marki w ogóle (za wyjątkiem gościnnych występów na kanale Diversity & Comics).
5
Manga & Anime / Odp: Ostatnio oglądałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Broken Fang dnia Styczeń 12, 2018, 18:03:56 »
Jestem przeogromnie zawiedziony adaptacją mangi Planetes. Manga to jedna z najlepszych rzeczy jakich miałem w rękach... anime... Jezu... strasznie to generyczne... do bólu wręcz klimatu oryginału nigdzie nie znajdziesz.
6
Super Robots / Odp: The Transformers
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rezro dnia Styczeń 12, 2018, 12:59:34 »
Nowa seria Transformers: Titans Return chociaż generalnie jest eksploitatywna przynosi na światło dzienne pewne kwestie o których dotychczas w serii się spekulowało, jak choćby kolejne konkretne potwierdzenie faktu istnienia sług Unicrona. Ale nie to jest faktycznym twistem, tu jednak SPOILER:


Otóż choć będzie to temat przewodni kolejnej serii to mamy na chwilą obecną wystarczająco informacji by móc powiedzieć że w końcu wiemy co stało się z Fallen'em. Otóż w najpopularniejszej wersji tej historii ten został zamknięty w sarkofagu i porzucony gdzieś w kosmosie (co w większości przypadków oznaczało ziemię gdzie miała miejsca oryginalna bitwa pomiędzy Unicronem a Primusem). Jednak tu dowiadujemy się że choć zapewne to się stało to ten skorzystał z procedury awaryjnej przenosząc swoją świadomość do Tripticona, który jak można domniemywać był jego laboratorium (co wyjaśnia pewne kwestie). Niemniej nie to jest faktycznym twistem. Z biegiem lat Fallen się odrodził pod postacią nikogo innego jak Starscreama, co też jest wyjaśnieniem tajemnicy jako nieśmiertelnej iskry (bo jest on Primem) jak i żądzy władzo oraz zazdrości wobec Megatorna (ten w końcu działał pod jego imieniem). Jednak Starscream miał amnezję i podobnie jak wcześniej Orion Pax nie potrafił nawiązać pełnego połączenia ze swoją iskrą. Słudzy Unicorna tacy jak Soundwave (tu niestety nie obecny a zamiast niego mamy Overlorda) pewnie o tym wiedzieli, ale z oczywistych względów bardziej opłacało im się rozgrywać sprawę na swoją korzyść. W końcu Fallen raczej grał pod siebie niż dla sprawy. Niestety rzutuje to negatywnie na warianty kiedy ten został odkupiony jak np. Armada.


Tak czy siak to w sumie rozwiązuje wiele kwestii dotyczącej tej serii.
7
Manga & Anime / Odp: Ostatnio oglądałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rezro dnia Styczeń 11, 2018, 08:28:22 »
Nie sądzę. Na razie brak jeszcze konkretnych informacji ale zgaduję że prequel.
8
Manga & Anime / Odp: Ostatnio oglądałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ranalcus dnia Styczeń 10, 2018, 12:43:02 »
Wait
Czy to jest jakas "odswiezona" wersja tej klasycznej OVA Basilisk sprzed kilkunastu lat?
9
Manga & Anime / Odp: Ostatnio oglądałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rezro dnia Styczeń 09, 2018, 16:25:04 »

Zazwyczaj tego nie robię ale tym razem wystarczy że powiem że jedno z anime w tym sezonie ma tytuł Basilisk: Ouka Ninpouchou. I więcej dodawać nie trzeba.


Poza tym polecam Robomasters: The Animated Series, serie o tyle ciekawą że koncentruje się na autentycznych turniejach dronów. Zapowiada się na jedną z lepszych serii sezonu.
10
Manga & Anime / Odp: Ostatnio oglądałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rezro dnia Styczeń 05, 2018, 22:13:20 »
Dorzucam Devilman: Crybaby. Mimo dziwnego tytuły jest to remake klasycznej serii gore, w której nastolatek Akira Fudo w skutek działania swojego przyjaciela socjopaty Ryo Asuki, zostaje opętany przez demona Amona nad którym jednak chłopak zachowuje kontrolę. Seria jest bardzo psychodeliczna ale pasuje to do dość poranionego stylu oryginału. A i zaraz obok Castlevanii jest to jedno z anime które powstało na zlecenie Netflixa (co ciekawe trwają prace również nad remakiem Saint Seiya).
Strony: [1] 2 3 ... 10