Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Hydepark / Odp: OSTANIO (PRZE)GRAŁEM
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Broken Fang dnia Marzec 22, 2018, 14:07:03 »
Oj.... pokończyłem trochę gier w ostatnim czasie:Portal 1 i Portal 2:
Świetne śmieszne, nie za długie i odprężające... no i GLaDOS!!!
To the Moon - W to trzeba zagrać, może oprawa graficzna odrzucać, ale naprawdę warto!
2
Manga & Anime / Odp: Ostatnio oglądałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rezro dnia Marzec 18, 2018, 10:25:22 »


Ok, parę przypadkowych uwag:


- Hoshin Engi - dalej wymiata  ;D
- Beatles - Seria z odcinka na odcinek robi się coraz ciekawsza mamy bowiem do czynienia z osobliwością technologiczną próbującą zdeterminować swoją rolę
- Killing Bites - Nowa forma Hitomi jest zdecydowanie lepsza niż oryginalna.
- Darling in the Franxx - Również jest nawet niezłe i jest to kolejna seria schizofreniczna w fan-serwisie (mam wrażenie że w Japonii ludzie są podzieleni w tej kwestii co tłumaczy coraz większą ilość anime na Netflixie).
- Hakata Tonkotsu Ramens - Również udana seria.
- Toji no Miko - Jest nawet niezłe choć początkowo wyglądało na średniaka.
- Basilisk: Ouka Ninpouchou - Jest sporym rozczarowaniem. Nie sądzę by seria była godna miana "Basilisk" ale tak poza tym nie jest zła, po prostu nie jest tak dobra jak oryginał.
- No i przestałem oglądać Grancrest Senki oraz Kokkoku. Żadna z tych serii nie jest jako tak zła, ale mamy teraz zbyt mocny sezon więc i tak się nie wyrabiam. Przeciętniak to więc za mało.
3
Super Robots / Odp: Historia Transformers by SFDebris [ENG]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rezro dnia Marzec 15, 2018, 10:05:20 »
Polecam uzupełnienie poprzedniego materiały, tym razem na temat Transformers The Movie:


http://www.sfdebris.com/videos/animation/transformers.php


Jako że całość jest po Angielsku kilka ciekawostek:
Otóż okazuje się że opinia jakoby postacie z filmu zginęły masowo z powodu decyzji marketingu tj. zwolnienia miejsca dla nowych zabawek, jest nie prawdą. W rzeczywistości było to rozmyślną decyzją twórców w celu podniesienia ratingu. Otóż produkcja filmu ruszyła jeszcze przed powstaniem serii telewizyjnej, co postawiło twórców w trudnym świetle bowiem nie mieli oni wiedzy co będzie się działo w międzyczasie (produkcja kinowego filmu animowanego w tamtych czasach zajmowało bardzo dużo czasu). Podjęto więc decyzję o kilkuletnim skipie dzięki czemu twórcy mieli swobodę z jedynie pomniejszymi błędami jak choćby to że Devastator zaczął być traktowany jak żart w serii telewizyjnej jednak jest wciąż poważnym zagrożeniem w filmie. Niemniej co ciekawe decyzja o tym że będzie nowa grupa bohaterów była decyzją od strony twórców filmu, zaś Hasbro zgodziło się zaadoptować te postacie w późniejszym czasie jako zabawki. Więc było na odwrót niż wszyscy myślą (oczywiście kwestia wymiany zabawek odgrywała pewną rolę ale nie była kluczowa).


Jedynym wyjątkiem od reguły był Optimus Prime w którego przypadku o śmierci zdecydowało Hasbro kierując się ideą śmierci Diuka z filmowego GI Joe. Tyle że o ile tam miało to jakiś sens, tu sami twórcy przewidzieli problem jaki ta scena może powodować. Jednak z powodu braku komunikacji nie byli oni w stanie zaadresować kwestii do decydentów z Hasbro, mimo że dało się obejść sprawę nowej linii zabawek łącząc jego postać z Ultramagnusem (podobnie jak zrobili to w przypadku Galvatrona) na co jednak nie mieli zgody. Tak czy siak ostatecznie będąc postawionym pod murem twórcy zdecydowali się przynajmniej podnieść rating by dzieci były na filmie chociaż z rodzicami. Dlatego zresztą mamy tak liczne zgony. Gdy Optimus miał zginąć nie było powodu by oszczędzić nikogo innego i choć pewne zgony były planowane to nie kluczowych postaci. Co ciekawe nawet to było za mało i twórcy musieli dodać parę ostrzejszych słów (tu wsadź rezydentny żart z głupoty klasyfikacji wiekowych) i co ciekawe słynna piosenka "You Got The Touch" była napisana oryginalnie do filmu ze Stallone.


Dalszą historię już znamy. My Little Pony the Movie okazał się rozczarowaniem, a ten film klapą co było kombinacją uprzedzeń recenzentów i strasznych historii o płaczących dzieciach wychodzących z kina w trakcie seansu (choć jak widać mogło być gorzej). GI Joe został wydany bezpośrednio na wideo i również tam wycięto śmierć Diuka która była ironicznie powodem problemu. Transformers The Movie został zaś doceniony po latach ze względu jak mimo wszystko śmiałą decyzją z perspektywy czasu był ten film (wliczając to że miał on profesjonalnego scenarzystę co samo w sobie było rzadkością w ówczesnej animacji).


PS: W kwestii obalania mitów, warto wspomnieć również o tym że Orson Welles prawdopodobnie wcale nie nie cierpiał swojej ostatniej roli. Jego niesławna wypowiedź prawdopodobnie była typowym dla niego żartem, a zgodnie z wypowiedziami pracowników studia podobno w rzeczywistości wyjątkowo nie robił problemów co sugeruje raczej coś odwrotnego niż twierdził.
4
Real Robots / A.I.C.O.: Incarnation
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rezro dnia Marzec 10, 2018, 17:48:43 »
Seria anime na zlecenie Netflix będąca czymś w stylu Blue Gander'a, tzn. zawierająca elementy Biopunku.

W bliskiej przyszłości nastąpił gwałtowny rozwój biotechnologii. Opracowanie tzw. sztucznych form życia zrewolucjonizowało transplantologie, ale w pewnym momencie doszło do tragedii gdy jedna z form życia zmieniła się w coś w rodzaju Creepa z Starcrafta na sterydach. Zagrożenie udało się odizolować za serią barier, a grupa śmiałków eksploruje niebezpieczny teren odzyskując różne technologie z opuszczonych laboratoriów. W serii tej podążamy za losami jednej z ekspedycji zmierzającej do rozwiązania sekretu tragedii.


No i tyle mogę powiedzieć bo seria ma naprawdę solidną fabułę z ciekawą konspiracją i niejednoznacznymi bohaterami, a zarazem wyważony poziomem ciężkości. Seria nie jest ściśle serią mecha, ale te występują na tyle prominentnie że klaryfikacja nie podlega debacie. W sumie w mojej ocenie jedna z lepszych serii tego typu w ogóle. Polecam! 9/10.
5
Manga & Anime / Odp: Ostatnio oglądałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ranalcus dnia Marzec 08, 2018, 10:15:15 »
Tak, dokladnie z tej serii
6
Manga & Anime / Odp: Ostatnio oglądałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rezro dnia Marzec 07, 2018, 23:08:15 »
Tak się upewniam, te gify to konkretnie z Heartcatch są?
7
Manga & Anime / Odp: Ostatnio oglądałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ranalcus dnia Marzec 07, 2018, 19:43:53 »
Ogólnie każdy sezon jest "oddzielnie"

Polecam Heartcatch na początek, tak wkręciłem swoja dziewczyne w to

Gify z walki
https://www.sakugabooru.com/post/show/17440
https://www.sakugabooru.com/post/show/17441
Cos dla fanow Macrossa
https://www.sakugabooru.com/post/show/46310

Ogolnie mnie rozwalaja "memiczne" mordki ktore czasami dają
8
Manga & Anime / Odp: Ostatnio oglądałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sefnir dnia Marzec 07, 2018, 19:22:04 »
- oglądajcie Precure
Już kiedyś mi ktoś to polecał, tylko nigdy nie wiedziałem w jakiej kolejności to oglądać.
9
Manga & Anime / Odp: Ostatnio oglądałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ranalcus dnia Marzec 07, 2018, 15:19:26 »
Jesli chcecie oglądać DOBRZE napisane postacie, ŚWIETNE walki i DOBRĄ animacje
- oglądajcie Precure
Serio, naprawde mówie serio. Mocno się do tego przekonałem właśnie za sceny walki i bardzo dobrą animacje podczas nich i maja dobry storyboard
10
Manga & Anime / Odp: Ostatnio oglądałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Broken Fang dnia Marzec 02, 2018, 20:25:35 »
Cytuj
. A i co ty masz do Cristal bo poza tandetną animacją to akurat to solidna adaptacja mangi w porównaniu do której seria z lat 90'tych to żenada?
To, że ma kijową animacje... która się robi niepokojąca charakterystyczna dla obecnego Toei. Poziom serii nie jest zły, ale animacja to katastrofa, szczególnie bolesne są te wyludłe miasta. Jeśli chodzi o fabułę... cóż seria TV robi pewne rzeczy lepiej niż manga (Głównie seria R) niektóre gorzej (seria S się kłania).
Cytuj
a wypominane przez ciebie wady były wtedy standardem
Ken-San nie napierdzielał się z jednym przeciwnikiem przez bite 20 odcinków ;) . Nawet wielki finał z Shishio potrwał góra 3 epy jak dobrze pamiętam (albo nawet dwa).


Oryginalny DB jest bardzo fajny. DBZ jest niezłe a momentami świetne do pokonania Cella. Potem zabrakło pomysłów. DBGT ma świetny początek, tak do przybycia na planetę Beibiego jest lepsze od większości DBZ. Taki nostalgiczny powrót do... cóż poszukiwań smoczych kul, które gdzieś się zapodziało w późniejszej serii.

Strony: [1] 2 3 ... 10