serwis apple szczecin
 • Naprawa, serwis iphone 4 Szczecin. Professional Services.
 • applemobile.pl

  Ostatnie wiadomości

  Strony: [1] 2 3 ... 10
  1
  Prośby / Pomysły / O forum / Odświeżenie forum
  « Ostatnia wiadomość wysłana przez trzycha dnia Maj 23, 2018, 16:20:53 »

  Witajcie. W ostatnim czasie (lekko dwa lata ;) ) praktycznie nic nie ruszałem przy forum, ponieważ nie chce mi się. Czas jednak na zmiany, trzeba trochę forum odświeżyć w kwestii technologicznej.
  Cały czas czekam aż ekipa simplemachines (autorzy silnika forum) wydadzą wersję 2.1, która wnosi sporo usprawnień zarówno po stronie administracyjnej, jak i użytkownika. Niestety prace wciąż nie zostały ukończone, a wersji beta nie chciałbym tutaj wdrażać. Nie zapowiada się również na szybką zmianę statusu projektu, dlatego od jakiegoś czasu powoli szukam nowych rozwiązań.
  Chciałbym tutaj z Wami przedyskutować ten temat i zapytać, jakie są Wasze oczekiwania względem forum.
  1. Zostajemy na silniku smf i czekamy na wersję 2.1. Niestety nie wiadomo kiedy nastąpi premiera wersji gold. Dla mnie jest to w teorii najwygodniejsze rozwiązanie. Dla Was wiele się nie zmieni poza wyglądem forum (na 99% będzie to domyślny szablon bądź jakiś ogólnodostępny).
  2. Flarum https://flarum.org/
  Jest to prosty, stosunkowo nowy projekt, który jest wciąż rozwijany, ale przez raptem dwie osoby. Czyli niejako lądujemy z deszczu pod rynnę. Na stronie skryptu możecie zapoznać się z jego możliwościami. http://flarum.msgundam.pl/ tu natomiast jest moje demo, które obecnie nie działa :)
  3. NodeBB https://community.nodebb.org/
  Tak jak flarum jest to trochę inny, nowoczesny projekt. Prawdę mówiąc, jest to mój faworyt, ale jego wdrożenie wiąże się z wieloma zmianami. Główny problem to hosting, który obecnie nas obsługuje (Progreso). Z tego, co się orientuję to Progreso nie obsługuje tego środowiska na serwerach współdzielonych (muszę to jeszcze zweryfikować). Jeżeli nie to trzeba będzie przenieść się na inny serwer, który wspiera środowisko Node.js.
  4. PhpBB https://www.phpbb.com/
  Jest to tradycyjny skrypt forum, który jest aktywnie rozwijany. Chyba najprostsze rozwiązanie do implementacji z ww. poza smf. Duży wybór skórek, łatwa obsługa.


  Obecnie jest trochę problemów z forum, które zresztą były tu sygnalizowane. Zacznijmy od tego, że aktualna wersja forum nie jest aktualna. Istnieją problemy z edytorem podczas pisania wpisów. Nie mam w planach nowych sórek na forum, lecz chciałbym, aby forum było sprawne.
  Teraz pytanie do Was. Co Wy byście chcieli za skrypt albo inaczej. W jakim kierunku ma pójść forum? Zostawić to tak jak jest czy wprowadzamy zmiany? Jestem otwarty na sugestie. Oczywiście wszystko w miarę możliwości :)
  2
  Hydepark / Odp: The Expanse (seria TV)
  « Ostatnia wiadomość wysłana przez Marciosss dnia Maj 22, 2018, 19:58:49 »
  3
  Super Robots / Odp: The Transformers
  « Ostatnia wiadomość wysłana przez Rezro dnia Maj 19, 2018, 20:53:41 »
  Aha.. i ruszyła już trzecia i ostatnia ministeria kontynuująca wątki z G1. Transformers: Power of the Primes.. w miarę możliwości sugeruję jednak omijanie okładki tej serii bo zawiera wielki spoiler, więc sorry ale jej nie dam.


  Czyli wychodzi na to że G2 zostało oficjalnie zlane? Nie narzekam.
  4
  Godzilla / Odp: (God)Zilla (1998)
  « Ostatnia wiadomość wysłana przez Marciosss dnia Maj 18, 2018, 15:12:34 »
  20 lat minęło
  5
  Hydepark / Odp: Star Trek
  « Ostatnia wiadomość wysłana przez Rezro dnia Maj 18, 2018, 06:30:26 »
  Cholerne SyFy (hyh.. jak dziwnie to brzmi?). Na szczęście w przypadku Expanse dotyczy to tylko wydania i producent prawdopodobnie kontynuuje produkcję.
  6
  Hydepark / Odp: Star Trek
  « Ostatnia wiadomość wysłana przez Sefnir dnia Maj 17, 2018, 23:56:21 »
  mamy świetne Expanse (najlepsza seria w historii gatunku!), Dark Matter (duchowy spadkobierca Firefly)
  Chyba raczej mieliśmy. Zarówno Dark Matter jak i Expanse zostały przecież skasowane.
  7
  Hydepark / Odp: Star Trek
  « Ostatnia wiadomość wysłana przez Rezro dnia Maj 17, 2018, 17:38:50 »

  Nijak. Do przejęcia jeszcze technicznie daleko a mysz się nie miesza do produkcji wbrew temu co nastolaty płaczą.

  A tak swoją drogą to mamy teraz dobre czasy dla space opery. Discovery popełniło samobójstwo na własne życzenie, ale w zamian mamy świetne Expanse (najlepsza seria w historii gatunku!), Dark Matter (duchowy spadkobierca Firefly) a teraz nawet Krypton okazuje się być zaskakująco dobrą serią tego typu (jest jeszcze Killjoys ale z braku czasu nie oglądam więc nie mam zdania). No no.. kto by się spodziewał.
  8
  Hydepark / Odp: Star Trek
  « Ostatnia wiadomość wysłana przez Marciosss dnia Maj 16, 2018, 18:47:24 »
  Pytanie jak przejęcia Foxa przez myszkę miki wpłynie na serial?
  9
  Hydepark / Odp: Star Trek
  « Ostatnia wiadomość wysłana przez Rezro dnia Maj 16, 2018, 06:37:16 »
  No to spoko.. Star Trek wciąż żyje ;)
  Strony: [1] 2 3 ... 10