Polski Serwis Mobile Suit Gundam


Neon Genesis EVANGELION [3 Years After] -ANIMA-

KeraVX

  • Newbie
    • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
dnia: Grudzień 06, 2015, 16:59:12
Poszukuję NGE -ANIMA-

Tak, wiem że projekt przetłumaczenia tego tytułu padł po tym jak tłumacz pochwalił się samemu autorowi ANIMY i tamten nie był zbytnio zadowolony, ale i tak - ma ktoś może dostęp do japoński skanów?
Póki co szukam na własną rękę, znalazłem że EvaGeek dali jeden chapter na swojej wiki a na forum kilka skanów, do tego jeszcze okładki, jakieś strony z magazynów, oraz tłumaczenia polegające na tym że ktoś (bardzo ogólnikowo) napisał co się działo w danym tomie, albo co mu się wydawało że się działo. Zamykając to w 3-4 zdaniach :/ Czyli nie za dużo... więc pomyślałem, że jakiś fan NGE tutaj coś może o tym wiedzieć.
Pomożecie?


No a jeżeli nie wiecie co to NGE ANIMA to śpieszę z wyjaśnieniem.

Neon Genesis EVANGELION [3 Years After] -ANIMA- lub w skrócie ANIMA, jest light novelą publikowaną w Dengeki Hobby Magazine, opowiadającą alternatywne wydarzenia po serii TV (jeszcze bardziej alternatywne niż Rebuild of Evangelion), takie jak chociażby to że Human Instrumentality Project (z odcinka 25 i 26 serii tv) ostatecznie nie wystartował, ujawniono plany ataku SEEL na siedzibę NERV Japan a sama historia dzieje się 3 lata w przód, gdzie 17 letni Shinji przedstawiony jest jako nowy lider EVA-team, zaś walka z evami w końcu rozprzestrzeniła się na cały świat i poza SEELem czy NervJpn poznajemy też Amerykańskie plany wobec EVY czy sojusz Europejsko-Rosyjski.

Dołożony jeszcze więcej modeli EVY, powracają starzy bohaterowie jak Shinji i Asuka, i pojawiają się też nowi, np.
alternatywna Marii (oryginalnie znana z gier i RoE), którą odmłodzili i wpakowali do USA,
Obrazek
REI No.QUATRE, która w przeciwieństwie do innych wersji dostała srebrne włosy,
Obrazek
REI NO.CINQ pilotująca EVE 0.0 i uznawana za jedną z najbardziej ludzkich Rei,
Obrazek
REI NO.SIX (aka Chibi-nami) która jest... no... loli-rei o.O
Obrazek
Toji się wykurował (w końcu medycyna też poszła w górę) i nadal jest członkiem NERVu,
Hikari (tak, przewodnicząca) skończyła w EVA EUROII Heurtebize D:
Obrazek
no i oczywiście pomniejsze role, jak chociażby Maya na stanowisku zaginionej Ritsuko, czy Misato która razem z Shinjim i resztą starej ekipy, stała się częścią nowego Nervu.

Wspominałem o nowym Nervie? Yep, bo to wszystko co serwował nam Gendo w serii, zaś potem w ANIMIE pojawienie się SuperEvy i Damoclesa, ostatecznie sprawiły że Japoński rząd, SEELe, oraz USA uznały Japoński oddział Nervu za zbyt duże zagrożenie, dlatego akcja ANIMY dzieje się wokół nowego Nerv'u gdzie Shin-chan i reszta, starają się powstrzymać wszystkie próby uruchomienia Human Instrumentality Project.

Ogólnie jest jeszcze więcej wszystkiego a najwięcej to mam pytań XD bo tak bardzo jak się tym wszystkim jaram to niech ktoś mi wytłumaczy: Gdzie się do podziewa np. Gendo? XD Nowy Nerv powstał przed atakiem SEEL cz już po? kto jest przeciwko komu i kto jest z kim? Kto robi nowe Rei?

Jak to się stało że Japonia robi mechy które nie są Evami? (na planach tego z serii tv)
Obrazek

I czemu amerykanie robią takie genialne EVY jak chociażby Wolfpac?
Obrazek
http://41.media.tumblr.com/3231f9f6b91dae82e5fbe41707f53c83/tumblr_mg9kc5XQyx1rm8cj5o1_1280.jpg

ktoś, coś?


Rezro

  • Hero Member
    • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2015, 18:38:44
Eeeee? To nieudolna próba recenzji czy przedświąteczny koncert życzeń? Tak czy siak jak coś piszesz to zdecyduj się nad spójnym tematem..

zaś walka z evami w końcu rozprzestrzeniła się na cały świat

A to niby nie była od początku? W końcu Asoka jest z Niemiec.. Jedynym powodem dla którego wiecznym celem ataków było Tokio, było to co trzymano pod Tokio ale wysiłek od początku był międzynarodowy.

Gdzie się do podziewa np. Gendo?

U czubków? Bo tam od początku było jego miejsce.. choć biorąc pod uwagę obecne władze przestaję się dziwić że nikt z tym wcześniej nic nie zrobił.

Jak to się stało że Japonia robi mechy które nie są Evami? (na planach tego z serii tv)

Bo ktoś zapomniał że nie ma to sensu?

I czemu amerykanie robią takie genialne EVY jak chociażby Wolfpac?
Obrazek

Bo ktoś zapomniał że EVA'y to ludzie?


Co jak co ale oczywisty fanfic mnie nie interesuje..