Polski Serwis Mobile Suit Gundam


W sprawie paczek

Frankon

 • Sr. Member
  • Wiadomości: 484
  • Zobacz profil
Odpowiedź #15 dnia: Marzec 04, 2016, 18:19:31
Kupiłeś Fuminę ;) ?

Unicorn OVA teoretycznie ma poprawione nogi w stosunku do wersji Ka, ale mając HG... muszę powiedzieć, że w wersji 1/144 mi bardziej odpowiada.

RX-78-2 to klasyk w każdym wydaniu i zawsze się obroni ;) .

V2... niby go mam, ale jeszcze nie wziąłem się za składanie, generalnie po instrukcji, czuje że będzie równie wrażliwy co pierwszy Victory.
Fumina zagineła na poczcie... Ktoś ja dorwał..... :mad:

Czyli albo RX Orgin wersja albo Unicorn ? Bo z tego co piszesz to V2 to chyba bym całego połamał (chyba jedynym MG co jeszcze nie połamałem to Turn X ^^ - ostatnio udało mi sie zakleszczyć core fightera od Crossbona a Sazabi pęka od samego mojego dotyku... nienawidze nowego plastiku Bandaia)

PS. Co sadzisz o tytule " Ewolucja Newtype - Edycja zeonowa " ^^?
Pierwsze 4 modele (no powiedzmy 6) do serii już mam 2 kolejne w drodze :P


Broken Fang

 • Administrator
 • Hero Member
  • Wiadomości: 1178
 • Zeon Axis
  • Zobacz profil
  • http://www.wielkieroboty.blogspot.com
Odpowiedź #16 dnia: Marzec 04, 2016, 19:27:28
Ja bym brał Orgina, a Unicorna w HG bym się zaopatrzył (wersja FA).

Trochę enigmatyczny tytuł, ale przyciąga uwagę, jestem bardzo ciekawy co tam pichcisz ;). Pamiętaj o Unicornie bo w sumie pasuje do tego zestawienia xD.


Frankon

 • Sr. Member
  • Wiadomości: 484
  • Zobacz profil
Odpowiedź #17 dnia: Marzec 04, 2016, 19:49:10
Ja bym brał Orgina, a Unicorna w HG bym się zaopatrzył (wersja FA).

Trochę enigmatyczny tytuł, ale przyciąga uwagę, jestem bardzo ciekawy co tam pichcisz ;) . Pamiętaj o Unicornie bo w sumie pasuje do tego zestawienia xD.
Powiedzmy że lista po koleji powinna być taka:
Braw-Bro (jescze w pudełku) ->Elmeth (dokonczenie prostej modyfikacji i malowanie) -> MS-06R /MSN-01 (pierwszy w trakcie budowy/drugi w pudełku) -> Psycho Zaku Thunderbolt (tu dużo roboty - musze zrobić 2 małe thrustery i pomalować potwora - jescze muszę zastanowić czy nada się na temat - brak funneli ^^) -> 1/144 i SD Zeong (SD do malowania 1/144 w drodze) -> Shnee Weiss (brak - prawdodpodobnie będzie próba scratch builda na podstawie 1/144 Rick Doma - największa niewiadoma) -> 1/144 Quebeley (brak narazie) -> 1.144 Quebeley MK II / MP ( w drodze) - > niewiadome MSy (zobaczymy czy umiem zrobić scratch buildy) Geymalk, Queen Mansa (mam SD tylko) -> 1/144 Jagd Doga (brak narazie) -> Alfa Azieru (brak czekam na wznowienie od Bandai) -> 1/100 Sazabi (czeka na malowanie) -> 1/144 (moze 1/100) Ksatshira (brak narazie) -> SD Neo Zeong (1/144 odpada... SD mam czeka na malowanie)

Pewnie coś pominąłem. Uprzedzając uwagę dla mnie Psycho Gundam (MK i i II ) są bardziej federacyjne niż zeońskie. Właściwie Qeen Mansa można na upartego nazwać zeońską wersją Psycho.  Neue Ziel nie używał systemy psycommu, tak samo jak Sinanju.
Pomysł na serie jest. Teraz musze zobaczyć czy wogóle dam rade coś nagrać ^^