Polski Serwis Mobile Suit Gundam

Administracja => Prośby / Pomysły / O forum => Wątek zaczęty przez: Paliodor w Październik 29, 2008, 14:24:45

Tytuł: Parę sugestii
Wiadomość wysłana przez: Paliodor w Październik 29, 2008, 14:24:45
Cześć,
mam parę sugestii czy dałoby się stworzyć w temacie ,,Alternatywne uniwersa"  działów dla pozostałych serii, wyglądałoby to tak :

Alternatywne Uniwersa---->Anno Domini
                                            After Colony
                                            After War
                                            Correct Century
zapobiegłoby to robieniu się chaosu przy pisaniu postów na temat różnych uniwesów w jednym dziale, tak to każdy sobie wybierze gdzie konkretnie chce coś napisać.

Dobrze by było również zmienić nazwę działu ,, Alternatywne uniwersa" na np. ,,Pozostałe uniwersa", ponieważ Cosmic Era należy również do alternatywnych uniwersów,  a ma odzielny dział,lepiej by to po prostu wyglądało .
Dział figurki Gundam, mógłby się nazywać Gunpla, a na tym dolnej części opisu pisałoby modelarstwo , gdyż słowo ,,Gunpla" najlepiej określałoby dział poświęcony modelom ze świata Gundam

Pozdrawiam i życzę powodzenia w prowadzeniu tej strony/forum.
                                           
Tytuł: Odp: Parę sugestii
Wiadomość wysłana przez: Broken Fang w Październik 29, 2008, 14:47:31
A więc tak:
Dział Cosmic Era stracił swoją rangę niezależnego działu i trafił jako pod Dział do Pozostałych Universów, co do pod działów dla reszty, pojawią się z czasem, bo na razie nie ma takiej potrzeby, bo wiele takich działów pozostanie pustych, SEED dostał swój, bo jest bardzo popularny.
Dział o Figurkach, został poprawiony według twojej sugestii...
Tytuł: Odp: Parę sugestii
Wiadomość wysłana przez: Paliodor w Październik 29, 2008, 14:54:33
Miło, że uwzględniacie uwagi użytkowników ;)
Tytuł: Odp: Parę sugestii
Wiadomość wysłana przez: Broken Fang w Październik 29, 2008, 15:10:33
Przecież bez problemu możesz założyć odpowiedni temat w dziale "Pozostałe Universa", na razie nie widzę potrzeby tworzenia aż całego nowego PodDziału, jak Anno Domini będzie miało dużo tematów, to i oczywiście i dział taki się założy...
Ja tematu niestety nie złoże, bo na razie Gundam 00 mnie nie interesuje :)
Cytuj
Miło, że uwzględniacie uwagi użytkowników
Jak wiadomo Portale i fora tworzą Użytkownicy, więc ich zdanie jest jest dla nas bardzo istotne.
Tytuł: Odp: Parę sugestii
Wiadomość wysłana przez: Paliodor w Październik 29, 2008, 15:15:23
Ok, to jak znajdę czas to coś tam napiszę na temat Gundam 00 :D . I polecam tą serię pierwszy sezon obejrzałem w niecałe dwa tygodnie, tak mnie to wciągnęło. A pierwszy odcinek leżał mi na dysku jakieś 4 miesiące zanim go obejrzałem. Tak jakoś nie mogłem się przekonać do tej serii, ale teraz tego żałuję, że tak zwlekałem, bo seria jest bardzo dobra.
Tytuł: Odp: Parę sugestii
Wiadomość wysłana przez: Suavek w Październik 29, 2008, 16:05:35
I ja mam parę sugestii co do zmian na forum.

Najpierw rzeczy dotyczące samej obsługi forum.
Pierwsze co mi się rzuciło w oczy, to brak opcji "zaloguj jako ukrytego". Nie widzę tego ani w opcjach, ani w oknie logowania. Pewnie część uzna, że jest to zbędne, ale osobiście preferuję nie pozostawiać po sobie śladów typu, ile siedzę na forum, co czytam, co aktualnie robię itp. [EDIT: Wróć, znalazłem już].
Dalej, po rejestracji zauważyłem, że nowe posty oznaczane są dopiskiem "nowy" zaraz po nazwie tematu. Nie dałoby się tego zastąpić jakimś obrazkiem, tudzież przynajmniej zmienić kolorek tego napisu? W chwili obecnej wygląda to tak, jakby "nowy" był częścią nazwy tematu.

Teraz trochę o działach. Widzę niemałe problemy sprawia podział dotyczący alternatywnych uniwersów. Na swoim forum rozwiązałem to tak, że oddzielnie były Universal Century, Cosmic Era, Anno Domini oraz pozostałe. UC tłumaczyć nie trzeba. Cosmic Era jest osobno ze względu na dwa czynniki - Seed jako pierwszy doczekał się sequela i sterty rozmaitych side-story, oraz cieszy się dzisiaj ogromną popularnością. Anno Domini natomiast z tego względu, że jest to seria nowa, podzielona na dwa odmienne od siebie sezony, oraz także dziś cieszy się pozytywną opinią. Cała reszta natomiast trafiła do pozostałych. Nie ma sensu po prostu tworzyć osobnych działów dla Gundam X, Turn-A, Winga czy G-Gundama z tego względu, że są one dość ubogie i sprowadzają się zaledwie do jednej serii i ewentualnie paru side-story.
Nie wiem w sumie też co miałoby się znaleźć w istniejącej kategorii SD Gundam. Takie Anno Domini nie doczekało się własnego działu, a mało znana parodia tak. Gundamowy humor tymczasem mógłby się znaleźć w osobnym temacie.

Kontynuując - modele. Już na swoim forum zauważyłem, że spora ilość użytkowników interesuje się modelarstwem, nie tylko związanym z gundamem. Może i tutaj warto by było zrobić podobnie, i stworzyć dział bardziej uniwersalny, obejmujący nie tylko gundamowe modele, ale także inne figurki, proces budowy, galerie i tego typu poddziały?

Kwestia gier. Tu także sugerowałbym rozbudowę. Widziałbym to następująco - oddzielna kategoria Gry, a w niej działy "Gundam", "Super Robot Taisen" oraz "Mecha games" (nazwa robocza). Pierwszy tradycyjnie byłby poświęcony produkcjom typowo gundamowym. SRT natomiast jest bardzo popularny, oraz ciężko sprowadzać go do gundamów wyłącznie. U mnie był jeden temat na wszystko z tej serii, a myślę oddzielne dla różnych tytułów byłyby bardziej ciekawe. No i ostatecznie dział poświęcony innym grom z udziałem robotów, zarówno na podstawie anime jak i oryginalnych produkcjach. Ładnie i przejrzyście.

Wielkie Roboty. Widzę dość faworyzowany jest tutaj Macross. Nie kwestionuję zdania gdyż sam lubię go chyba bardziej od większości Gundamów, ale czy uważacie, że powstaną tam więcej niż 1-2 tematy? Także można zadać pytanie, dlaczego tylko Macross, a nie oprócz tego inne popularne serie? Nie abym mile widział osobny dział dla Code Gayass, ale warto zdecydować, czy się rozdrabniacie czy nie.

Na początek to tyle. Resztę uwag miałbym w odniesieniu do samej strony, ale to kiedy indziej. Co najwyżej zwrócę raz jeszcze uwagę na określenie "Post Universal Century", które nie jest prawidłowe. Sugerowałbym bardziej alternate universes.

PS. Jeśli piszemy po polsku to "Uniwersum", nie "Universum" (ad. "Pozostałe Universa").
Tytuł: Odp: Parę sugestii
Wiadomość wysłana przez: trzycha w Październik 29, 2008, 17:19:24
Cytuj
Dalej, po rejestracji zauważyłem, że nowe posty oznaczane są dopiskiem "nowy" zaraz po nazwie tematu. Nie dałoby się tego zastąpić jakimś obrazkiem, tudzież przynajmniej zmienić kolorek tego napisu? W chwili obecnej wygląda to tak, jakby "nowy" był częścią nazwy tematu.

Zaraz się tym zajmę (czyt. zobaczę co da się z tym zrobić). Dajcie mi chwilę.

EDIT

Napis "nowy" został zmieniony na obrazek. Chwilowo jest taki :)
Tytuł: Odp: Parę sugestii
Wiadomość wysłana przez: Frosti w Listopad 23, 2008, 20:37:12
Nie wiem czy tylko ja tego nie widzę czy tego nie ma ? Mianowicie opcja "pokaż nowe posty" a to konieczna funkcja :P
Tytuł: Odp: Parę sugestii
Wiadomość wysłana przez: trzycha w Listopad 23, 2008, 20:50:00
Tu pod statystykami jest link "Zobacz ostatnio wysłane wiadomości"

http://forum.zeonforces.net/index.php?action=recent (http://forum.zeonforces.net/index.php?action=recent)

Mogę również poszukać modyfikację, która dodaje tabelę z ostatnimi postami. Ale to już nie dziś bo net mi nie działa najlepiej ;/
Tytuł: Odp: Parę sugestii
Wiadomość wysłana przez: 80sLove w Lipiec 14, 2016, 06:07:17
Czy jest szansa na zmianę okna odpowiedzi na takie, które nie kopiowałoby stylu kopiowanego tekstu? Już wspominając o fakcie ciągłego wylogowywania przy pisaniu długo posta.
Tytuł: Odp: Parę sugestii
Wiadomość wysłana przez: Rezro w Lipiec 14, 2016, 20:31:18
Gdyby ktoś miał coś z tym zrobić to by zrobił lata temu. Problem ze stylem najłatwiej rozwiązać kombinacją Wytnij->Wklej jako zwykły tekst (uwaga usuwa emoty i ew. modyfikacje) a co do drugiego to trzeba dać prewencyjnie Kopiuj przed publikacją.
Tytuł: Odp: Parę sugestii
Wiadomość wysłana przez: trzycha w Lipiec 15, 2016, 07:00:30
W przygotowaniu jest inny szablon (w tym responsywny). Będzie jeden szablon i zaktualizowany silnik forum. Na chwilę obecną nie wiem kiedy skończę prace nad szablonem.
Tytuł: Odp: Parę sugestii
Wiadomość wysłana przez: Paliodor w Lipiec 16, 2016, 18:30:17
Cytuj
(w tym responsywny)

O matko... tylko nie to...
Zaglądam tutaj ostatnio rzadko ale po tych zmianach to już chyba całkowicie będę wpadał sporadycznie. Responsywne góvna to najgorsze co się mogło pojawić w kwestii stron netowych ostatnimi czasy. Wszystko wielgachne,rozlazłe,zero przejrzystości czy czytelności,no ale na komórkach fajnie się smyra  więc to wrzucają gdzie popadnie.
Tytuł: Odp: Parę sugestii
Wiadomość wysłana przez: trzycha w Lipiec 16, 2016, 20:15:56
Projekt jest dostępny tu na forum. Dobrze zrobiony styl nie ma prawa być wielgachny. On się skaluje do rozdzielczości urządzenia.
Tytuł: Odp: Parę sugestii
Wiadomość wysłana przez: 80sLove w Sierpień 29, 2016, 19:58:16
Tak sobie przeglądam forum... czy te tematy nie powinny się znajdować w działach SUPER DIMENSION TRILOGY, REAL ROBOT, SUPER ROBOT?


http://msgundam.pl/hydepark/pacific-rim/
http://msgundam.pl/manga-anime/neon-genesis-evangelion/
http://msgundam.pl/manga-anime/code-geass-czyli-cos-co-juz-widzielismy-100-razy/
http://msgundam.pl/manga-anime/macross/ (raczej do zamknięcia)
http://msgundam.pl/manga-anime/eureka-seven/
http://msgundam.pl/manga-anime/armored-trooper-votoms/
http://msgundam.pl/manga-anime/aoki-ryuusei-spt-layzner/
http://msgundam.pl/manga-anime/space-runaway-ideon-i-heavy-metal-l-gaim/ (raczej do zamknięcia)
http://msgundam.pl/manga-anime/kidou-senkan-nadesico/
http://msgundam.pl/manga-anime/full-metal-panic!/

Oczywiście jestem tu nowy, a kwestia była już może omawiana i jest w tym wszystkim jakaś ukryta logika. W innym wypadku śmiem twierdzić, że potrzeba nie jednego, a dwóch plaskaczy ;)


Tytuł: Odp: Parę sugestii
Wiadomość wysłana przez: Rezro w Sierpień 29, 2016, 20:32:25
Nie chcę uchodzić za wrednego ale nie podałeś do czego konkretnie mieli by je przenieść? Niemniej skoro temat się pojawił:


- Pacific Rim - Zarówno Super jak i Real Robo to Japońskie gatunki i tak w zasadzie to nie ma wyspecjalizowanego działu dla Zachodnich produkcji (Mecha), ale jeśli już by to miało być coś to Super Robo.
- NGS - Zdecydowanie Super Robo i chyba już gdzieś kiedyś wnioskowałem o przeniesienie analogicznych tematów z Real Robo? Sorki ale jeśli kosmici-cyborgi są Real to ja jestem Piotruś Pan. Fakt że seria zawiera pewne elementy gatunku Real Robo nie czyni jej Real Robo tak jak element Super Robo nie robią Gundama Super Robo.
- Geass - Zdecydowanie Real Robo.
- Macross - Oczywiste. A o zamknięciu się nie wypowiadam.
- Eureka - Szczerze? Nie wiem? Seria niby jest Real Robo, ale nie wiem jak rozwija się dokładnie ten wątek z ufolami by być tego pewnym?
- Votoms - Oczywistość..
- Aoki - Nie znam..
- Ideon i Gaim - Tu mamy zagwozdkę bo mamy dwie różne serie.. i to bodajże z dwóch różnych gatunków.
- Nadesico - Real Robo (chociaż seria posiada sporo Super Robo.. tak wiem że to dziwne ale i tak Real Robo)
- FMP - Real Robo.. z super mocami ale real.
Tytuł: Odp: Parę sugestii
Wiadomość wysłana przez: 80sLove w Wrzesień 11, 2016, 00:25:21
Dlatego powinien być jeden dział -  "Mecha Anime / Manga / Filmy " (z dopiskiem w opisie, że chodzi o wszystko poza Gundamem i Macrossem)  8)

Rozbijanie tematów na dwa działy, które wzajemnie się nie wykluczają przypomina mi  podejście 14-latka, który założył sobie forum na fora.pl i chciał mieć multum działów z różnymi gatunkami, nie zważając, że anime zazwyczaj operują w wielu motywach.
Tytuł: Odp: Parę sugestii
Wiadomość wysłana przez: Broken Fang w Wrzesień 14, 2016, 16:36:19
Eh... muszę to w końcu poprzenosić do odpowiednich działów, problem ze starymi tematami na forum, które bywa, że dublują się, czy występują w działach gdzie nie powinny wynika, że to forum powstało z połączenia Gundamseed.fora.pl i pierwotnej wersji tego (ZeonCorps, bodaj się wtedy nazywaliśmy). Myślę aby to załatwić cały czas, ale albo zapominam, albo coś mi wypada.
Tytuł: Odp: Parę sugestii
Wiadomość wysłana przez: Paliodor w Wrzesień 15, 2016, 15:41:09
Poprzenosiłem niektóre tematy.
Co się tyczy Evy,Eureki,Pacyfik Rim to musicie dojść do porozumienia bo sam też nie wiem gdzie to wrzucić.
Co się tyczy L-Gaim/Ideon to jest tam zaledwie parę postów więc nie widzę sensu przenosin.Niech już to tam zostanie w tych odmentach forum. Zresztą zarówno L-Gaim jak i Ideon mają swoje osobne tematy w dziale "Real robots".
Tytuł: Odp: Parę sugestii
Wiadomość wysłana przez: 80sLove w Wrzesień 16, 2016, 15:08:14
Dzięki ^^

Przydałoby się jeszcze kiedyś usunąć te wszystkie wątki informujące o przeniesieniu tematów (powstałe pewnie w wyniku nieodhaczenia jakieś opcji podczas przenosin), bo biorąc pod uwagę popularność forum robi się mały bałagan w dziale Anime/Manga. Prawie połowa pierwszej strony to tego typu wątki ;)

Cytuj
Co się tyczy L-Gaim/Ideon to jest tam zaledwie parę postów więc nie widzę sensu przenosin.
Zawsze można przenieść i zamknąć. Tak dla porządku. Ale jest to tak ważne.


Tytuł: Odp: Parę sugestii
Wiadomość wysłana przez: Paliodor w Wrzesień 17, 2016, 16:29:03
Wątki informujące o przeniesieniu tematów usunięte.
Wiadomości z tematu Ideon/L-Gaim przeniesione.

Co się tyczy Evy i Eureka Seven to wrzuciłem oba tematy do Real Robo.

Jakbyście jeszcze znaleźli jakieś niedobitki do likwidacji bądź rzeczy do połączenia/przeniesienia to piszcie.
Tytuł: Odp: Parę sugestii
Wiadomość wysłana przez: 80sLove w Listopad 19, 2016, 23:00:09
Zawsze mnie to zastanawiało. Czemu na forum poświęconemu Gundamowi, działy o tej serii są tak nisko, a pierwsze miejsce zajmuje mój Macross?  :D
Tytuł: Odp: Parę sugestii
Wiadomość wysłana przez: 80sLove w Styczeń 04, 2017, 08:52:25
Ale przekierowania wypadałoby usunąć, bo robi się burdel i czasem trudno znaleźć interesujący człowieka wątek ;)
Tytuł: Odp: Parę sugestii
Wiadomość wysłana przez: 80sLove w Kwiecień 07, 2017, 03:14:32
Fajnie byłoby przestawić godzinę do przodu ;)
Tytuł: Odp: Parę sugestii
Wiadomość wysłana przez: Ranalcus w Kwiecień 07, 2017, 14:50:01
I tak trzeba bedzie za po roku zmieniac
Tytuł: Odp: Parę sugestii
Wiadomość wysłana przez: Suavek w Kwiecień 08, 2017, 23:47:55
Fajnie byłoby przestawić godzinę do przodu ;)
Przestawiasz sobie sam w profilu.