Polski Serwis Mobile Suit Gundam


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - trzycha

Strony: 1 2 3 ... 11
1
Ogłoszenia / Zamknięcie forum
« dnia: Kwiecień 02, 2019, 18:45:42 »
Forum z początkiem sierpnia zostanie wyłączone. Dziękuję wszystkim za aktywność :)

2
Ogłoszenia / Aktualizacja forum
« dnia: Styczeń 05, 2019, 21:50:12 »
Cześć i czołem.
Zaktualizowałem forum do najnowszej wersji skryptu ze względu na dość już wiekową poprzednią aktualizację. Szablon jest taki a nie inny. Można wybrać wersję jasną (domyślna) bądź ciemną (proszę kliknąć na księżyc pod nawigacją po prawej stronie).
Mam nadzieję, że wszystko działa, ponieważ dzisiejsze prace wykonałem tak trochę na spontanie.

3
Prośby / Pomysły / O forum / Odświeżenie forum
« dnia: Maj 23, 2018, 17:20:53 »

Witajcie. W ostatnim czasie (lekko dwa lata ;) ) praktycznie nic nie ruszałem przy forum, ponieważ nie chce mi się. Czas jednak na zmiany, trzeba trochę forum odświeżyć w kwestii technologicznej.
Cały czas czekam aż ekipa simplemachines (autorzy silnika forum) wydadzą wersję 2.1, która wnosi sporo usprawnień zarówno po stronie administracyjnej, jak i użytkownika. Niestety prace wciąż nie zostały ukończone, a wersji beta nie chciałbym tutaj wdrażać. Nie zapowiada się również na szybką zmianę statusu projektu, dlatego od jakiegoś czasu powoli szukam nowych rozwiązań.
Chciałbym tutaj z Wami przedyskutować ten temat i zapytać, jakie są Wasze oczekiwania względem forum.
1. Zostajemy na silniku smf i czekamy na wersję 2.1. Niestety nie wiadomo kiedy nastąpi premiera wersji gold. Dla mnie jest to w teorii najwygodniejsze rozwiązanie. Dla Was wiele się nie zmieni poza wyglądem forum (na 99% będzie to domyślny szablon bądź jakiś ogólnodostępny).
2. Flarum https://flarum.org/
Jest to prosty, stosunkowo nowy projekt, który jest wciąż rozwijany, ale przez raptem dwie osoby. Czyli niejako lądujemy z deszczu pod rynnę. Na stronie skryptu możecie zapoznać się z jego możliwościami. http://flarum.msgundam.pl/ tu natomiast jest moje demo, które obecnie nie działa :)
3. NodeBB https://community.nodebb.org/
Tak jak flarum jest to trochę inny, nowoczesny projekt. Prawdę mówiąc, jest to mój faworyt, ale jego wdrożenie wiąże się z wieloma zmianami. Główny problem to hosting, który obecnie nas obsługuje (Progreso). Z tego, co się orientuję to Progreso nie obsługuje tego środowiska na serwerach współdzielonych (muszę to jeszcze zweryfikować). Jeżeli nie to trzeba będzie przenieść się na inny serwer, który wspiera środowisko Node.js.
4. PhpBB https://www.phpbb.com/
Jest to tradycyjny skrypt forum, który jest aktywnie rozwijany. Chyba najprostsze rozwiązanie do implementacji z ww. poza smf. Duży wybór skórek, łatwa obsługa.


Obecnie jest trochę problemów z forum, które zresztą były tu sygnalizowane. Zacznijmy od tego, że aktualna wersja forum nie jest aktualna. Istnieją problemy z edytorem podczas pisania wpisów. Nie mam w planach nowych sórek na forum, lecz chciałbym, aby forum było sprawne.
Teraz pytanie do Was. Co Wy byście chcieli za skrypt albo inaczej. W jakim kierunku ma pójść forum? Zostawić to tak jak jest czy wprowadzamy zmiany? Jestem otwarty na sugestie. Oczywiście wszystko w miarę możliwości :)

4
Hydepark / Mroczna Wieża
« dnia: Maj 03, 2017, 13:35:31 »
Dziś pojawił się długo oczekiwany przeze mnie trailer filmu Mroczna Wieża.
https://www.youtube.com/watch?v=GjwfqXTebIY


Przyznam, że względem książek w samym trailerze jest sporo zmian. Nie mniej jednak miałoby to sens jeżeli spojrzy się na zakończenie książek jak i wypowiedź chyba reżysera iż jest to zarówno ekranizacja jak i kontynuacja.


Ogólnie mam mieszane odczucia. Zarówno Roland jak i Walter wypadają raczej ok. To za duży temat na jeden film...


5
Ogłoszenia / Wesołych Świąt
« dnia: Grudzień 24, 2016, 11:35:32 »

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
życzymy dużo radości, zdrowia, czasu spędzonego
w rodzinnej atmosferze a na Nowy 2017 Rok
dużo sukcesów w życiu prywatnym jak i zawodowym
oraz zadowolenia z życia w naszej małej społeczności.

7
Ogłoszenia / Wesołych Świąt
« dnia: Grudzień 24, 2015, 13:48:16 »

Na zbliżające się Święta
pragniemy złożyć życzenia
przeżywania Bożego
Narodzenia w zdrowiu, radości
i ciepłej rodzinnej atmosferze.
Kolejny zaś rok niech będzie
czasem pokoju oraz realizacji
osobistych zamierzeń.

Administracja forum

8
Universal Century / Gundam Thunderbolt - OVA
« dnia: Październik 28, 2015, 16:54:28 »
No no no. Całkiem ciekawa zapowiedź nieprawdaż?
http://gundamguy.blogspot.de/2015/10/mobile-suit-gundam-thunderbolt-anime.html

9
Ogłoszenia / Wesołych świat!
« dnia: Kwiecień 04, 2015, 22:59:17 »
Żeby Wielkanoc w tym roku przyszła z sukcesem u boku. Aby żyło się Wam zdrowo, prywatnie i zawodowo. Wielu, wielu chwil radosnych i cudownej, ciepłej wiosny życzy Administracja msgundam.pl

10
Ogłoszenia / Istnienie forum
« dnia: Luty 03, 2015, 18:38:08 »
Cześć.
Jakiś czas się zbierałem do tego tematu. Jak jest widzi każdy. Jest stosunkowo mało informacji dodawanych jak i osób do dyskusji. Co na to się składa nie będę pisać, ponieważ nie jest to temat na ten temat...no to napisałem...


Zapytam wprost. Czy jest ktoś chętny do przejęcia forum? Ja nic nie chcę za odstąpienie go, ponieważ nie mam zamiaru na nim zarabiać (reklamy, które od jakiegoś czasu pojawiają się zarabiają tak dobrze, że starczy na 1/4 opłat za serwer o domenach to już nie myślę ;) ).


Jeżeli ktoś się podejmie prowadzenia forum to ze swojej strony mogę zaoferować serwer, pomoc techniczną. Jest przygotowany również layout nowej szaty graficznej, która miała zostać wdrożona już jakiś czas temu ale nie zrobiłem tego ze względu na nową wersję skryptu forum, która miała trochę zmienić w templatkach (no i miała dojść fajna funkcja tj zapisywanie wiadomości przed utratą bo, np. przeglądarka zaliczyła crash).
Ja zwyczajnie nie mam czasu nawet na zajęcie się fb. Ktoś nawet pisał na nim czy nie można tam publikować jakichkolwiek informacji. Druga kwestia to...nie chce mi się, po prostu nie chce. Od jakiegoś czasu nie oglądam anime, nie czytam mang. Wypalenie tematyką? Raczej tak.


Jeżeli nikt się nie zgłosi to forum i tak będzie istnieć. Dodam tylko, że jeżeli mam oddać forum to tylko jego użytkownikom. Nikt z zewnątrz nie dostanie bazy.

11
Ogłoszenia / Wesołych Świąt!
« dnia: Grudzień 24, 2014, 14:10:44 »
Z okazji Bożego Narodzenia,
składamy Wam serdeczne życzenia.
Niech Wam święta miłe będą,
z dźwiękiem śpiewu i kolędą.
Z wigilią tuż po zmroku,
i w radosnym Nowym Roku.

12
Hydepark / Sto lat Broken!
« dnia: Sierpień 12, 2014, 13:33:50 »
Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Broken!

13
Ogłoszenia / Z okazji świąt Bożego Narodzenia
« dnia: Grudzień 24, 2013, 15:16:10 »
Z okazji świąt Bożego Narodzenia
 życzę Wam wszystkich marzeń spełnienia.
 Smacznego karpika,
 tłustego śledzika,
 barszczyku czerwonego,
 a pod choinką prezentu pięknego.
 Szczęścia zdrowia i radości,
 niech na waszych twarzach uśmiech zawsze gości.
Życzy cała administracja MSGundam.pl


14
Ogłoszenia / Piąte urodziny forum
« dnia: Październik 02, 2013, 11:36:07 »
Witajcie.
Dzisiaj forum obchodzi swoje kolejne urodziny. Od momentu przeniesienia oraz połączenia się z forum gundamseed.fora.pl mija 5 lat.

Dziękuję wszystkim za udział w życiu forum.

Pozdrawiam,
Piotr

15
Newsy / Zmiana Master Grade?
« dnia: Maj 11, 2013, 11:35:48 »
Na Shizuoka Hobby Show ma zostać zaprezentowane coś...no właśnie coś związane z linią Master Grade. Czyżby MG miały być bardziej zbliżone do PG czy zwiększona ilość detali jak to było z RG. A może  będzie to zupełnie coś innego? Przykładowo długo oczekiwany model?

Strony: 1 2 3 ... 11