Polski Serwis Mobile Suit Gundam


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Rezro

Strony: 1 2 3 4 ... 39
16
Super Robots / Odp: The Transformers
« dnia: Październik 08, 2018, 16:57:45 »

Ok, o mojej opinii wobec Cyberverse już wiecie, ale w końcu mamy odcinek godny komentarza bo w końcu Hasbro gada o rzeczach które miały miejsce na Cybertronie. A czego brak był zawsze problemem tej serii, bo to jeden z ciekawszych okresów (poza tym jeśli plotki o shared universe są prawdą to ma to impakt na inne serie).


+ Potwierdzenie że Autoboty były odnogą Decepticonów.
+ Sugestie że Megatron był faktycznie członkiem sekty czcicieli Unicorna.
- Niestety jest Starscream. Mówię niestety bo idea że był on zbuntowanym oficerem wojskowym była bardzo dobra (np. w War for Cybertron), tłumacząc dlaczego Megatron go nie odstrzelił wcześniej (tj. Seekerzy odpowiadali tylko przed Starskim).
- Zbyt wcześnie ukazano tajne eksperymenty Shockwave'a, jako że mogli zachować to do momentu infiltracji Bombla. Bo stawia to Optiego w złym świetle.
- Odejście Optimusa nie ma sensu. I jak w ogolę ten przejął kontrolę nad armią? Cały myk polegał na tym że prawie nikt nie wiedział że Orion Pax był Decepticonem (poza może Wrackersami). Dlatego gdy to mu przekazano władzę jako przedstawicielowi rebelii, to Megatron mógł kłamać że było inaczej.


W sumie 50/50. Mam nadzieję że to dopracują, bo jak na razie WfC i FoC robią na mnie lepsze wrażenie, poza niejasnymi okolicznościami przejęcia władzy przez Optiego i zbędą zmianą imienia poprzedniego Prima (co da się jednak łatwo wyjaśnić).

17
Super Robots / Odp: The Transformers
« dnia: Wrzesień 30, 2018, 19:01:27 »
Sorry za dubble post, ale myślę ze warto:
Cytuj
On December 15, 2015, The Hollywood Reporter reported that Hasbro and Paramount were creating a movie universe combining Micronauts with G.I. Joe, Visionaries: Knights of the Magical Light, M.A.S.K. and Rom.


Say what! Nie że ma to sens, ale Hasbro planuje ofensywę! Zresztą żarty o Hasbroverse już istniały i jest to jedna z tych firm które miały by szansę tego dokonać (swoją drogą potwierdzało by to moją teorie o fuzji Jewel Ridera i MLP). Głównie zrzynają z Marvel'a który już za w czasu stworzył ku temu podstawy (no a poza tym firma ma historie współpracy z mediami jak np. IDW). Niestety za projektem stoi Paramount, ale i tak zapowiada się ciekawie.. o ile Hasbro jak to się mówi nie "fuck it up", co w ich przypadku jest kwestą prawdopodobną (50/50), no ale i nie jest to projekt skazany na porażkę bo podstawy już istnieją.

18
Super Robots / Odp: The Transformers
« dnia: Wrzesień 30, 2018, 18:48:29 »
Ok, RiD nie jest wcale taki najgorszy. Nie jest to Prime czy Animated, ale seria w większości jest ok jak na regularną kreskówkę. W sumie porównanie do Armady jest dość trafne, bo to jedyna część UT która nie ssie.


Ale Cyberverse.. ugh.. tu mamy ostre ssanie. Najgorsze że Hasbro chyba na serio zamierza wymienić wszystkich podwykonawców na własne studio jakim jest Allspark, transferując tam powoli marki. Problem w tym że w przypadku mediów wydanych pod tą marką mam spore zastrzeżenia co do jakości bo zarówno Cyberverse jak i nowy MLP: The Movie mają pewne problemy z jakością (swoją drogą czy napisałem w fan-teoriach o wszystkich plot holach w filmie i jak powinni im zapobiec? Musze to sprawdzić bo chyba zapomniałem.. hm).


Z dotychczas wyprodukowanych filmów aktorskich Jem and the Holograms oraz Ouija: Origin of Evil również mają problemy z jakością. Swoją drogą Bumblebee również ma być wyprodukowane pod tą marką i potencjalnie może nie ssać (no ale dotychczasowy standard prawie że nie istniej więc trudno coś tu powiedzieć). I skoro o zapowiedziach mowa Hasbro ma w planach również nowy film o GI Joe (również tu standard jest niski), oraz co ciekawe zamierza wskrzesić Micronauts oraz co ciekawe przejmują oni Power Rangers w partnerstwie z Saban'em. Te dwa ostatnie to zdecydowanie dobra wiadomość.

19
Hydepark / Odp: Star Trek
« dnia: Wrzesień 30, 2018, 08:29:56 »
Nie przesadzajmy. Wielu sławnych aktorów gra w kiepskich filmach dla kasy, szczególnie w pewnym wieku. Jean-Luc Picard to jednak jest rola jego życia i podejrzewam że raczej tanio jej nie odda. Poza tym jak wspomniano w podanym przez menie wcześniej linku o problemach Discovery, mimo fatalnego stanu serii obecnie dyrektor CBS jest na wyjściu bo ludzie zdali sobie w końcu sprawę że ten miał złote jajo i zmarnował. Jest mimo wszystko szansa.. nikła ale jest.

20
Hydepark / Odp: Star Trek
« dnia: Wrzesień 29, 2018, 16:40:43 »
No to w końcu obejrzałem końcówkę pierwszego sezonu Discovery i.. moja krytyka w sporej części wciąż zostaje podtrzymana. Jednak muszę szczerze przyznać że druga połowa tej serii mi się podobała! Ba! Była wręcz zajebista! I w sumie nie jestem zdziwiony bo od początku uważałem że seria ma potencjał, a jedynie padłą ofiarą debili z CBS. Mam silne podejrzenie że negatywna recenzje serii przekonały kogo trzeba by powrócić do pierwotnego scenariusza, np. zaadresowano nawet mój główny zarzut co do funkcjonowania Federacji w tej serii (tak swoją drogą również przypomnienie że pierwotnie miał to być Kelvinverse rozwiązuje pewne problemy).


Podsumowując, mam nadzieję że w dłuższej mecie seria się obroni i Star Trek ostatecznie powróci do chwały jakiej seria jest godna. Sytuacja jest niepewna ale jest na to pewna szansa. Przynajmniej jeśli chodzi o serie TV, bo film aktorski raczej nie dojdzie do skutku. Zakładam że Patrick Stewart nie wróciłby do roli gdyby nie był absolutnie pewny że wykonają należytą robotę, tym bardziej że jest fanem serii.

21
Manga & Anime / Odp: Ostatnio oglądałem...
« dnia: Wrzesień 28, 2018, 10:09:28 »
No to ruszył kolejny sezon Beatless zatytułowany Last Stage, no i robi się coraz ciekawiej..22
Kamen Rider / Odp: Kamen Rider Zi-O
« dnia: Wrzesień 27, 2018, 21:57:17 »
Pocieszę cię, to seria stopniowo obniżyła poprzeczkę. Dawniej kicz wynikał z budżetu, teraz z założeń.

23
Pozostałe Uniwersa / Odp: Gundam Build Divers
« dnia: Wrzesień 26, 2018, 16:32:07 »
Na serio polecasz Divers'a? ???


No to rozważę obejrzenie zważywszy na obecną posuchę.. serio! Gdyby nie zajebisty trzeci sezon Overlord'a to nie było by co oglądać..

24
Super Robots / Odp: The Transformers
« dnia: Wrzesień 25, 2018, 17:04:02 »
A i jest nowy trailer do Bumblebee. Tym razem zapowiada się znacznie bardziej ciekawie, ale..
https://www.youtube.com/watch?v=lcwmDAYt22k
..mam obawę że są tu głównie money shot'y. Tzn. Poza tymi dwoma red shirt'ami, tj. Shatter i Dropkick'iem, jedyny Deceptikon który coś robi to Blitzwing, który wygląda na głównego antagonistę i raczej nie zginie (raczej nie na pewno). Mimo obecności kilku znanych postaci w trajlerze podejrzewam że to wszystko co zobaczymy w filmie. Niemniej i tak zapowiada się całkiem ciekawe, szczególnie w kontekście rozczarowującej animacji.

25
Kamen Rider / Kamen Rider Zi-O
« dnia: Wrzesień 13, 2018, 16:14:37 »
Post-apokaliptyczna przyszłość, tyran zwany Królem Czasu przejmuje władzę nad światem i tylko podróż w czasie jest w stanie ocalić świat przed mrocznym losem.

Tsukuyomi jest wojowniczką z przyszłości, jednak wbrew planom decyduje się ona nie zabijać przyszłego tyrana a zamiast tego nie dopuścić to tego by ten zszedł na złą drogę. Bowiem tak się składa że nasz bohater Sougo Tokiwa aka Kamen Rider Zi-O jest nikim innym jak przyszłym Królem Czasu. Rozpoczyna się więc walka z tajemniczą grupą Time Jackers, sługami Oma Zi-O którzy chcą by czas potoczył się po ich myśli.


W skrócie, zapowiada się naprawdę ciekawa zrzynka z My Little Pony ;D

26
Hydepark / Odp: Star Trek
« dnia: Wrzesień 13, 2018, 12:40:52 »
No rzesz  :mad:


https://www.youtube.com/watch?v=jLl17YXrAZY


To wyjaśnia całe okoliczności katastrofy jaką jest Discovery. Mała jednak uwaga.. naprawdę mam nadzieje że czarny scenariusz się nie sprawdzi i uda się obejść problem zanim wszystko padnie na ryj (np. podróż w czasie). Mimo wszystko należy jednak się spodziewać że może być to faktyczny koniec Star Treka, a wszystko z winy jednego trepa.

27
Fanart/Fanfic / Odp: Fan-teorie Rezra
« dnia: Wrzesień 09, 2018, 09:00:45 »
Jeśli kogoś to obchodzi to w związku z finałem ósmego sezonu MLP, sporo się działo.. co ciekawe wiele z moich szalonych spekulacji zdaje się potwierdzać (nie twierdzę że wszystko, cały czas poprawiam detale). A i ciekawostka.. myślę że powiązanie MLP z "Princess Gwenevere and the Jewel Riders" w Polsce znanym jako "Starla i Jeźdźcy" jest więcej niż oczywiste.

28
Hydepark / Rozpruci na śmierć/The Happytime Murders
« dnia: Wrzesień 03, 2018, 20:28:21 »

Idea wulgarnych Muppet'ów to nic nowego z motywem popularnym w kabarecie, pytaniem więc jest czy film przynajmniej jest śmieszny?

Krótka odpowiedź brzmi, nie nie jest. Długa.. nie nie jest :/ W całym filmie jest tylko kilka śmiesznych żartów i nawet filmy które nie są komediami mają lepsze osiągnięcia. Przez większość filmu mamy nudny kryminał rodem z starych seriali policyjnych. Największą zbrodnią tego filmu poza nieśpiesznością, jest to że nawet sam motyw pacynek jest kompletną stratą czasu. W filmie mogła by być jakakolwiek dyskryminowana mniejszość i byłby praktycznie taki sam. Mówiąc wprost, to gimmick i to do tego kompletnie zmarnowany.


Na osłodę: "Kto wrobił królika Rogera" podobny motyw z tym że dotyczący postaci animowanych. Film pod każdym względem lepszy. Z drugiej strony polecam serie "Ted", film w którym perfekcyjnie rozegrano dychotomię pomiędzy byciem wulgarnym a dziecinnym. Zaś jeśli o same wulgarne Muppet'y chodzi to nic nie pobije "Przedstawiamy Feeblesów" w reżyserii Petera Jacksona. Autentycznie dobrą czarną komedię lepszą nawet niż "Death to Smoochy". Tak więc ironicznie jedyna dobra strona tego filmu to to że przypomniał nam o filmach lepszych.


Ocena? Może 4,5.. przez większość filmu byłem po prostu obojętny i to jako osoba lubiąca dziwne filmy, każdy inny powinien wręcz unikać


[kopia]

29
Super Robots / Odp: The Transformers
« dnia: Sierpień 28, 2018, 19:43:07 »
Po Primie było nowe Robots in Disguise. Bardziej pod dzieci ale wciąż solidna seria, którą bodajże chwaliłeś. Oraz ta dziwna trylogia internetowa będąca kontynuacją G1, która mimo wad przynajmniej miała kilka smaczków, np. wyjaśnienie sekretu nieśmiertelności Starscrim'a. Miałem na dzieje że Cyberwerse będzie czymś ala Animated, ale nie.. to jakiś nieudany Carsassin Creed ::)

30
Super Robots / Odp: The Transformers
« dnia: Sierpień 28, 2018, 10:30:25 »
Wyszły pierwsze odcinki Cyberverse i.. eee.. nie zapowiada się za dobrze. Strasznie gimmick'owe i wręcz irytujące. Nie dość że odgrzewają stary kotlet to jeszcze w bardzo niestrawny sposób. Może seria zrobi się znośna później ale na razie mam co do niej niewielkie nadzieje. Czy to źle gdy nabieram ochoty na obejrzenie Armady?

Strony: 1 2 3 4 ... 39