Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Rezro

Strony: [1] 2 3 ... 31
1
Kamen Rider / Odp: Kamen Rider Build
« dnia: Grudzień 06, 2017, 17:24:02 »
Wiedziałem, wiedziałem, kuźwa wiedziałem  ;D


No to wiemy już kim jest Stalk..

2
Kamen Rider / KAMEN RIDER BLADE
« dnia: Listopad 14, 2017, 13:08:58 »
Seria będąca pierwszym wyraźnym spadkiem w jakości serii. Formalnie nie jest ona zła z dość ciekawym rozwiązaniem fabuły ale z jakiegoś powodu jest ona strasznie nudna i to mimo że jest to battle royal.

Przed dziesięcioma tysiącami lat miał miejsce pojedynek 52 nieumarłych który miał zdecydować o przyszłości świata. Z pewnych przyczyn potoczył się on w nieoczekiwany sposób i po latach konflikt został wznowiony w skutek działań pewnej korporacji która teraz poluje na zbiegłe potwory. Sakuya Tachibana i Kazuma Kenzaki stają się Kamen Riderem Garenem i Bladem pracując jako łowcy potworów. W sprawie dużą rolę odgrywa również działający niezależnie Hajime Aikawa znany jako Kamen Rider Chalice.


Ogólnie seria do obejrzenia, ale szału nie należy się spodziewać.

3
Kamen Rider / Odp: Kamen Rider Build
« dnia: Listopad 14, 2017, 12:29:16 »
No no, seria nie dość że zaczęła z przytupem to wciąż się jeszcze rozkręca. Oh te twisty wliczając w to mocną poszlakę co do mojej teorii, choć mam teraz ponownie wątpliwości co do Stalka. Zaraz? To dopiero dziesiąty odcinek? A już pod pewnymi względami jest lepsza niż Amazons! Brawa! Pewny ser typowy dla serii TV wciąż nie pozwala jej pobić Amazons ale mimo wszytko seria jest niedaleko.

4
Manga & Anime / Odp: Ostatnio oglądałem...
« dnia: Listopad 12, 2017, 16:09:55 »
Myślę że już na tym etapie można spokojnie polecić Fate/Apocrypha jeśli ktoś jeszcze tego nie ogląda. To spokojnie druga najlepsza seria z marki Fate po Fate/Zero. No i muszę powiedzieć że twist serii jest wyborny: A mianowicie że seria jest w kanonie z poprzednimi wydarzeniami oraz prawdziwa natura Shirou Kotomine jako zbuntowanego Ruler'a Amakusa Shirou. Jako że sporo osób tego nie wie był to przywódca i samozwańczy mesjasz z niesławnej Chrześcijańskiej rebelii Shimabara w Japonii.

5
Hydepark / Odp: Star Trek
« dnia: Październik 30, 2017, 17:11:39 »

Hm.. to było retro. Niemniej wciąż mam wrażenie że Discovery po raz kolejny zmarnowało okazję na dory epizod.

Tobie też przypomniało się Sliders?
No coś w tym jest..

6
Hydepark / Odp: Star Trek
« dnia: Październik 29, 2017, 12:34:54 »
Kolejny świetny odcinek Orville (7): Tym razem mamy skrzyżowanie Star Trek IV (z planetą która rozwinęła się podobnie do ziemi) z satyrą na temat demokracji w stylu YouTube'a i tego jak popierdzielona jest to rzecz (jak by ktoś tego nie wiedział po zwycięstwie Trumpa). Członek załogi został bowiem aresztowany w społeczeństwie w którym o wszystkim decydują Lajki (co zabawne algorytm YouTube nawet ich teraz już nie uwzględnia).

7
Hydepark / Odp: Star Trek
« dnia: Październik 24, 2017, 19:28:44 »

Dla mnie najnowszy odcinek to już kompletna katastrofa
Argumenty?


tym razem wzięli się za Wolkan...
Mówisz o kuzynach super-agresywnych Romulan (choć to tak naprawdę wciąż ta sama rasa) która z przyczyn filozoficznych zdecydowała się wyrzec emocji, co się osiąga poprzez specjalistyczną indoktrynację? Jakoś nie zauważyłem żadnych niezgodności z kanonem po tym względem.


I te debilizmy pokroju kawałkowania katry i... terroryści logiki... kto te gówno puszcza!
Pierwsze to tylko nieprecyzyjność odnosząca się do pewnej więzi psionicznej dzielonej przez obie postaci, co nie powinno dziwić zważywszy że samo pojęcie ma charakter prawie że religijny, a więc brak precyzji jest akceptowany. No i fanatycy jak wiadomo słyną z logiki (sarkazm). Tak jak Chrześcijanie potrafili mordować w imię Boga miłości tak też idioci na Wulkanie zapewne potrafili postępować nielogicznie w imię logiki. Pamiętajmy że zdolność do stosowania logiki zależy od inteligencji, a więc idiota będzie podejmować nielogiczne decyzje nawet kierując się logiką. Zważywszy że Wulkanie są tak naprawdę super-agresywną rasą istnienie terrorystów nie powinno dziwić, tym bardziej że dla przykładu w wersji Shattered Glass Wulkanie naprawdę uznali Imperium Terrańskie za zagrożenie i poszli nawet na współpracę z Klingonami z tego powodu, a pamiętajmy że większość z tego co się tam dzieje miało swoje podstawy w przeszłości również głównej serii a tylko skutki są odmienne (np. ten incydent z Pancernikiem z Kelvin Timeline naprawdę miał miejsce, z tym że projekt był i tak z góry skazany na porażkę więc nie wypalił by nawet bez interwencji Kirka).


Pamiętajcie drogie dzieci Discovery uczy nas dwóch rzeczy:
1. Zdrowe relacje są tylko w związkach homoseksualnych,
2. wszyscy kosmici (nawet Ci dobrzy) to rasiści.
I to naprawdę wszystko?
1) Nie dość że nadinterpretacja czegoś co faktycznie może być wymuszonym SJW'izmem, ale nawet jeśli to i tak nie istotna w ramach odcina. Czyli nie na temat.
2) Chciałeś powiedzieć że każda inteligentna istota ma potencjał do rasizmu? I tak, jak najbardziej. No bo wiesz.. inteligencja polega właśnie na zdolności do rozważania odmiennych opinii, a nie każda relacja musi być tolerowana. Jeśli uważasz inaczej to już widzę jak odmówisz leczenia pasożytów uznając w chorej poprawności politycznej że to rasizm wobec robali. To oczywiście sarkazm.

8
Hydepark / Odp: Star Trek
« dnia: Październik 23, 2017, 12:31:08 »
O ja pierdziele! Pierwszy naprawdę dobry odcinek Discovery (6)! Czyżby CBS wyciągnęło głowy ze swoich dup, czy też to czysty przypadek? W sumie nie mam co do niego żadnych zastrzeżeń.

9
Manga & Anime / Odp: Ostatnio oglądałem...
« dnia: Październik 19, 2017, 21:13:25 »
Myślę że warto wspomnieć o jednej serii która właśnie wpadła mi w oko.. Inuyashiki. Zacznijmy jednak od tego co jest jej największą wadą, tj. design. Twórcy nie mają za grosz wyczucia dla obcej technologii. No ale to co seria niedomaga w jednym to nadrabia w drugim bo pomysł jest niezwykle ciekawy. Otóż niezwykle rzadko się zdarza by bohaterem serii akcji był starzec! Pewnego dnia dwóch przypadkowych ludzi staje się ofiarami katastrofy statku kosmicznego w skutek której zostają przemienieni w cyborgi. Gdy jeden z nich jest ignorowanym przez rodzinę i umierającym na raka staruszkiem o złotym sercu to drugi okazuje się być zimnokrwistym socjopatą o skłonnościach sadystycznych. Tak czy siak, treścią serii jest pojedynek pokoleń i ideologii na sterydach. Szkoda tylko że design tej serii jest tak słaby, no ale szczerze to czegoś takiego chyba jeszcze nie widziałem.

10
Gry / Odp: Transformers
« dnia: Październik 18, 2017, 22:01:33 »
Tylko co z tego skoro to takie Transformerowe Twilight AXIS. Choć kto wie? Niemniej dzięki za informację.

11
Hydepark / Odp: Star Trek
« dnia: Październik 18, 2017, 14:19:01 »
No to mam taką właśnie nadzieję. Bo niestety właśnie z takim budowaniem słomianego luda mamy do czynienia teraz przy debatach o tej serii. Generalnie nie słyszę tych mitycznych fanbojów krzyczących że nowi Klingoni to zło, że nowa serie jest zbyt mroczna, że nie jest jak TNG czy że jest w niej zbyt dużo akcji, choć twierdzi się niby inaczej. Jeśli już to ludzie wyrażają tylko swoje zdziwienie lekceważeniem ze strony CBS i punktują faktyczne wady którym trudno zaprzeczyć bądź które łatwo było by uniknąć. W najgorszym przypadku jedynie wyraża się rzeczenia by nowa seria była czymś bardziej w stylu TNG.


Jeśli już to większe fanbojstwo mamy po przeciwnej stronie z zaprzeczeniem rzeczom takim jak drewniane dialogi, nielogiczne i chamskie zachowanie bohaterów, wymuszona strona naukowa rodem z pulpy ala między-wymiarowa plecha (serio, brakuje tylko Cthulhu), silenie się na mroczność po to by być "edge" co idzie w parze z niskim poziomem intelektualnym całości. Nie że takich rzeczy nie było w oryginale, no ale to nie my twierdzimy że tak nie jest tylko ci co bredzą o "fanboyach" nie będących się pogodzić ze zmianami. Na co niby? Na substandard? Sorry, ale gdy fan-filmy i klony mają większy poziom to jest to problem.

12
Hydepark / Odp: Star Trek
« dnia: Październik 18, 2017, 12:52:12 »
Fanboye to najgorsze w KAZDEJ serii

Olac "ból dupy" i ogladac co sie chce


Mądre słowa ale co ma piernik do wiatraka?


Nie przypominam sobie by ktoś tu atakował kogoś za oglądanie bądź nawet lubienie Discovery? W końcu sam tą serię wciąż oglądam, choć za Treka nie uważam.


Problem dotyczy jedynie fanboyów Discovery sprowadzających całość swojej argumentacji do wyzywania innych od "fanbojów TNG", co jest w przeciwieństwie do racjonalnej krytyki właśnie przejawem prawdziwego fanbojsta słynącego własnie z argumentów "jeśli się ze mną nie zgadzasz toś debil i dalej nie gadam".


Jak dla mnie mamy tu powtórkę z trylogii prequeli Gwiezdnych Wojen, gdzie mamy zbędną polaryzację wśród fanów będącą skutkiem tylko i wyłącznie niekompetencji twórcy (jakoś Kelvinverse prawie tego uniknął co przeczy teorii o ślepym fandomie), bo i z tego co widzę tym razem też jest to raczej jednostronne bo fani Treka nie są tak głupi za jakich się ich uważa, choć przeciwna strona okazuje wszystkie przeciwne oznaki z paleniem strawmana niczym jacyś SJW, na każdym kroku.


Panowie, nie dajcie się ponieść czemuś czego będziecie się potem wstydzić.

13
Hydepark / Odp: Star Trek
« dnia: Październik 18, 2017, 09:05:49 »

Najgorsze w nowym ST jest to, że będzie ofiarą gniewu fan(boy)ów "prawdziwego" Star Treka, którzy nie są w stanie przyjąć czegoś nowego


Nie będzie, a już tak jest. Wystarczy przywołać shit-feast jaki się zrobił gdy Angry Joe staną w obronie Orville. Zakładam że mówisz tu o kontrowaniu racjonalnych argumentów argumentem na fan-boya?


mniej idealistycznego, przełamującego dotychczasowy schemat "adventure of the week", jak i wszelkiej maści SJW robiących aferę o byle gówno, jak oszołomy i krzykacze z filmiku zapodanego przez Fanga.


Z tym że wszystko to już było tylko zrobione lepiej. A SJW to nawet nie skomentuję.


Serial jest inny, ale ciekawy, rozkręca się po raczej średnim pilocie, ma potencjał, jest bardzo dobrze wykonany od strony wizualnej i potrafi zaskoczyć, ale i pokazać sobą trochę ducha klasyki.


Temu nikt nie przeczy, ale jednak karykaturalne błędy co do linii czasu i pseudonauka bardziej absurdalna niż w Voyagerze to podstawy do krytyki. Chyba nikt nie przeczy że CBS zlało ten serial co było zresztą krytykowane przez samych scenarzystów. Żeby chociaż był to coś ala Kelvinverse.. a nie jest. Twórcy na chama weszli na minę dyktowania kanoniczności.


No ale "to nie mój TNG!!11", "jest zbyt mhrocznie!1", "to nie jest idealistyczna wizja przyszłości!!1", "serial gryzie się z kanonem serii1!11", "zmienili klingonów!11" itd. Efekt taki, że pewnie będzie cancel. Marudy będą zadowolone, po czym wrócą i tak marudzić, że nie ma nowego Star Treka, albo że nowe Star Treki to tylko akcja i wojny (po czym i tak będą płakać, że anulowali skupionego na wojnie Axanara... oh teh irony).


A sorry ale jest to albo zasadne albo przesadzone: No shot i nikt tak nie mówi, nikt tak nie mówi bo ST zawsze było mroczne tylko dobrze lukrowane, tak to jest plot-hole, tak to jest plot-hole, nie uzasadnili zmiany Klingon'ów choć fani już na starcie dali proste rozwiązanie dla tego problemu, jak wspomniał Broken to nie przypuszczenie, bo nie ma.. no i kto się dziwi o wojny w czasie d'oh! Wojny (choć była to zimna wojna). To nie fani przywołują ten argument tylko opozycja.


A propos ironii, The Orville też jest krytykowany, choć pomijając komedię, to produkcja najbliższa klasycznemu trekowi od lat. I to całkiem dobra, też pomimo średniego pilota.


Fakt.. z tym że ci krytycy jakoś szybko zaczynają bronić Discovery. Przypadek?


Nie uważam DSC za coś wybitnego, a postać głównej bohaterki Mary Sue w ogóle mi się nie podoba na ten moment, ale żeby zaraz równać całość z ziemią to już zdecydowana przesada i skrajność. Jest na tyle ciekawie, że chcę oglądać dalej, a fakt, że nie jest tak różowo jak dotychczas daje nadzieje na nieco odważniejsze wątki i moralne dylematy z nieco innej perspektywy.


Wystarczy spojrzeć na to co napisałem wcześniej by zobaczyć że wspominam o plusach (ostatnio coraz bardziej zaczynam lubić głównego naukowca i pierwszego.. ten pierwszy jest sfrustrowany tym że wplątano go w działania wojskowe, a ten drugi był na tyle inteligentny by zdać sobie sprawę ze swoich uprzedzeń) z tym że serial naprawdę nie daje mi na to szans będąc tak wymuszonym że to boli. Co więcej w tym przypadku krytyka jest w dużym stopniu skutkiem tego że ta seria naprawdę ma potencjał, z tym że CBS robi wszystko by go zmarnować (oh mam retrospekcje do Fallouta i nie mówię tu o Bethesd'zie).


W najgorszym przypadku mam chociaż nadzieję, że pierwszy sezon będzie na tyle zamkniętą całością, że cancel nie okaże się zbyt bolesny dla treści i co istotniejszych wątków.
Raczej tak, dzisiaj mamy mimo wszystko nieco inne standardy i zakończenie planuje się zazwyczaj zawczasu.

14
Kamen Rider / Odp: Kamen Rider Build
« dnia: Październik 17, 2017, 18:59:51 »
Zacznijmy od tego że miałem absolutną rację co do tego kto jest głównym złym :D


A co do Diabelskiego Naukowca to mam ciekawą teorię, bo wątpię by był nim Blood Stalk, otóż:


Jest nim ewidentnie nasz protagonista który podszył się pod tego muzyka rockowego tracąc jednak przy tym pamięć. Sorry, ale geniuszem w tajnej technologii nie zostaje się raczej przypadkiem, a teraz kiedy już wiemy jakie okoliczności miały miejsce myślę że wnioski nasuwają się same. Choć należy zauważyć że jest dość prawdopodobne że został on w zasadzie wrobiony. A i ojciec Misury jest wciąż podejrzany.. w sumie bym się nie zdziwił gdyby to on był Blood Stalk'iem.

15
Hydepark / Odp: Star Trek
« dnia: Październik 12, 2017, 22:16:43 »
No dobra, zacznijmy od tego co dobre, a mianowicie że jeszcze nie było serii w której obserwowaliśmy by akcję ze strony Sekcji 31, bo nie oszukujmy się to oni. Ale niestety co do reszty to Broken ma rację. Brak spójności i logiki oraz lanie na kanon sikiem falistym. Cały pomysł z "napędem grzybkowym" to idiotyzm. Nie dość że brzmi to absurdalnie, to jeszcze nie ma sensu bo technologia skokowa nie jest znana w przyszłości, a jest tak OP że nawet gdyby za nią trzeba było pocałować w dupę diabła to było by warto. Największy idiotyzm tkwi w tym że testuje się ją przy granicy z Klingonami.. serio WTF? Nawet idiota chyba by wiedział że tak groźną technologię nie testuje się tam gdzie może wpaść w ręce wroga nawet przypadkiem. Toksyczne stosunki w załodze mnie nie dziwią a tylko fakt że w projekt zaangażowani są szeregowi oficerowie floty. Serio? Sekcja 31 nie ma własnych naukowców z certyfikatem bezduszności i wierności? Stupid, stupid.. STUPID!

Strony: [1] 2 3 ... 31