Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Rezro

Strony: [1] 2 3 ... 31
1
Hydepark / Odp: Star Trek
« dnia: Dzisiaj o 12:31:08 »
O ja pierdziele! Pierwszy naprawdę dobry odcinek Discovery (6)! Czyżby CBS wyciągnęło głowy ze swoich dup, czy też to czysty przypadek? W sumie nie mam co do niego żadnych zastrzeżeń.

2
Manga & Anime / Odp: Ostatnio oglądałem...
« dnia: Październik 19, 2017, 21:13:25 »
Myślę że warto wspomnieć o jednej serii która właśnie wpadła mi w oko.. Inuyashiki. Zacznijmy jednak od tego co jest jej największą wadą, tj. design. Twórcy nie mają za grosz wyczucia dla obcej technologii. No ale to co seria niedomaga w jednym to nadrabia w drugim bo pomysł jest niezwykle ciekawy. Otóż niezwykle rzadko się zdarza by bohaterem serii akcji był starzec! Pewnego dnia dwóch przypadkowych ludzi staje się ofiarami katastrofy statku kosmicznego w skutek której zostają przemienieni w cyborgi. Gdy jeden z nich jest ignorowanym przez rodzinę i umierającym na raka staruszkiem o złotym sercu to drugi okazuje się być zimnokrwistym socjopatą o skłonnościach sadystycznych. Tak czy siak, treścią serii jest pojedynek pokoleń i ideologii na sterydach. Szkoda tylko że design tej serii jest tak słaby, no ale szczerze to czegoś takiego chyba jeszcze nie widziałem.

3
Gry / Odp: Transformers
« dnia: Październik 18, 2017, 22:01:33 »
Tylko co z tego skoro to takie Transformerowe Twilight AXIS. Choć kto wie? Niemniej dzięki za informację.

4
Hydepark / Odp: Star Trek
« dnia: Październik 18, 2017, 14:19:01 »
No to mam taką właśnie nadzieję. Bo niestety właśnie z takim budowaniem słomianego luda mamy do czynienia teraz przy debatach o tej serii. Generalnie nie słyszę tych mitycznych fanbojów krzyczących że nowi Klingoni to zło, że nowa serie jest zbyt mroczna, że nie jest jak TNG czy że jest w niej zbyt dużo akcji, choć twierdzi się niby inaczej. Jeśli już to ludzie wyrażają tylko swoje zdziwienie lekceważeniem ze strony CBS i punktują faktyczne wady którym trudno zaprzeczyć bądź które łatwo było by uniknąć. W najgorszym przypadku jedynie wyraża się rzeczenia by nowa seria była czymś bardziej w stylu TNG.


Jeśli już to większe fanbojstwo mamy po przeciwnej stronie z zaprzeczeniem rzeczom takim jak drewniane dialogi, nielogiczne i chamskie zachowanie bohaterów, wymuszona strona naukowa rodem z pulpy ala między-wymiarowa plecha (serio, brakuje tylko Cthulhu), silenie się na mroczność po to by być "edge" co idzie w parze z niskim poziomem intelektualnym całości. Nie że takich rzeczy nie było w oryginale, no ale to nie my twierdzimy że tak nie jest tylko ci co bredzą o "fanboyach" nie będących się pogodzić ze zmianami. Na co niby? Na substandard? Sorry, ale gdy fan-filmy i klony mają większy poziom to jest to problem.

5
Hydepark / Odp: Star Trek
« dnia: Październik 18, 2017, 12:52:12 »
Fanboye to najgorsze w KAZDEJ serii

Olac "ból dupy" i ogladac co sie chce


Mądre słowa ale co ma piernik do wiatraka?


Nie przypominam sobie by ktoś tu atakował kogoś za oglądanie bądź nawet lubienie Discovery? W końcu sam tą serię wciąż oglądam, choć za Treka nie uważam.


Problem dotyczy jedynie fanboyów Discovery sprowadzających całość swojej argumentacji do wyzywania innych od "fanbojów TNG", co jest w przeciwieństwie do racjonalnej krytyki właśnie przejawem prawdziwego fanbojsta słynącego własnie z argumentów "jeśli się ze mną nie zgadzasz toś debil i dalej nie gadam".


Jak dla mnie mamy tu powtórkę z trylogii prequeli Gwiezdnych Wojen, gdzie mamy zbędną polaryzację wśród fanów będącą skutkiem tylko i wyłącznie niekompetencji twórcy (jakoś Kelvinverse prawie tego uniknął co przeczy teorii o ślepym fandomie), bo i z tego co widzę tym razem też jest to raczej jednostronne bo fani Treka nie są tak głupi za jakich się ich uważa, choć przeciwna strona okazuje wszystkie przeciwne oznaki z paleniem strawmana niczym jacyś SJW, na każdym kroku.


Panowie, nie dajcie się ponieść czemuś czego będziecie się potem wstydzić.

6
Hydepark / Odp: Star Trek
« dnia: Październik 18, 2017, 09:05:49 »

Najgorsze w nowym ST jest to, że będzie ofiarą gniewu fan(boy)ów "prawdziwego" Star Treka, którzy nie są w stanie przyjąć czegoś nowego


Nie będzie, a już tak jest. Wystarczy przywołać shit-feast jaki się zrobił gdy Angry Joe staną w obronie Orville. Zakładam że mówisz tu o kontrowaniu racjonalnych argumentów argumentem na fan-boya?


mniej idealistycznego, przełamującego dotychczasowy schemat "adventure of the week", jak i wszelkiej maści SJW robiących aferę o byle gówno, jak oszołomy i krzykacze z filmiku zapodanego przez Fanga.


Z tym że wszystko to już było tylko zrobione lepiej. A SJW to nawet nie skomentuję.


Serial jest inny, ale ciekawy, rozkręca się po raczej średnim pilocie, ma potencjał, jest bardzo dobrze wykonany od strony wizualnej i potrafi zaskoczyć, ale i pokazać sobą trochę ducha klasyki.


Temu nikt nie przeczy, ale jednak karykaturalne błędy co do linii czasu i pseudonauka bardziej absurdalna niż w Voyagerze to podstawy do krytyki. Chyba nikt nie przeczy że CBS zlało ten serial co było zresztą krytykowane przez samych scenarzystów. Żeby chociaż był to coś ala Kelvinverse.. a nie jest. Twórcy na chama weszli na minę dyktowania kanoniczności.


No ale "to nie mój TNG!!11", "jest zbyt mhrocznie!1", "to nie jest idealistyczna wizja przyszłości!!1", "serial gryzie się z kanonem serii1!11", "zmienili klingonów!11" itd. Efekt taki, że pewnie będzie cancel. Marudy będą zadowolone, po czym wrócą i tak marudzić, że nie ma nowego Star Treka, albo że nowe Star Treki to tylko akcja i wojny (po czym i tak będą płakać, że anulowali skupionego na wojnie Axanara... oh teh irony).


A sorry ale jest to albo zasadne albo przesadzone: No shot i nikt tak nie mówi, nikt tak nie mówi bo ST zawsze było mroczne tylko dobrze lukrowane, tak to jest plot-hole, tak to jest plot-hole, nie uzasadnili zmiany Klingon'ów choć fani już na starcie dali proste rozwiązanie dla tego problemu, jak wspomniał Broken to nie przypuszczenie, bo nie ma.. no i kto się dziwi o wojny w czasie d'oh! Wojny (choć była to zimna wojna). To nie fani przywołują ten argument tylko opozycja.


A propos ironii, The Orville też jest krytykowany, choć pomijając komedię, to produkcja najbliższa klasycznemu trekowi od lat. I to całkiem dobra, też pomimo średniego pilota.


Fakt.. z tym że ci krytycy jakoś szybko zaczynają bronić Discovery. Przypadek?


Nie uważam DSC za coś wybitnego, a postać głównej bohaterki Mary Sue w ogóle mi się nie podoba na ten moment, ale żeby zaraz równać całość z ziemią to już zdecydowana przesada i skrajność. Jest na tyle ciekawie, że chcę oglądać dalej, a fakt, że nie jest tak różowo jak dotychczas daje nadzieje na nieco odważniejsze wątki i moralne dylematy z nieco innej perspektywy.


Wystarczy spojrzeć na to co napisałem wcześniej by zobaczyć że wspominam o plusach (ostatnio coraz bardziej zaczynam lubić głównego naukowca i pierwszego.. ten pierwszy jest sfrustrowany tym że wplątano go w działania wojskowe, a ten drugi był na tyle inteligentny by zdać sobie sprawę ze swoich uprzedzeń) z tym że serial naprawdę nie daje mi na to szans będąc tak wymuszonym że to boli. Co więcej w tym przypadku krytyka jest w dużym stopniu skutkiem tego że ta seria naprawdę ma potencjał, z tym że CBS robi wszystko by go zmarnować (oh mam retrospekcje do Fallouta i nie mówię tu o Bethesd'zie).


W najgorszym przypadku mam chociaż nadzieję, że pierwszy sezon będzie na tyle zamkniętą całością, że cancel nie okaże się zbyt bolesny dla treści i co istotniejszych wątków.
Raczej tak, dzisiaj mamy mimo wszystko nieco inne standardy i zakończenie planuje się zazwyczaj zawczasu.

7
Kamen Rider / Odp: Kamen Rider Build
« dnia: Październik 17, 2017, 18:59:51 »
Zacznijmy od tego że miałem absolutną rację co do tego kto jest głównym złym :D


A co do Diabelskiego Naukowca to mam ciekawą teorię, bo wątpię by był nim Blood Stalk, otóż:


Jest nim ewidentnie nasz protagonista który podszył się pod tego muzyka rockowego tracąc jednak przy tym pamięć. Sorry, ale geniuszem w tajnej technologii nie zostaje się raczej przypadkiem, a teraz kiedy już wiemy jakie okoliczności miały miejsce myślę że wnioski nasuwają się same. Choć należy zauważyć że jest dość prawdopodobne że został on w zasadzie wrobiony.

8
Hydepark / Odp: Star Trek
« dnia: Październik 12, 2017, 22:16:43 »
No dobra, zacznijmy od tego co dobre, a mianowicie że jeszcze nie było serii w której obserwowaliśmy by akcję ze strony Sekcji 31, bo nie oszukujmy się to oni. Ale niestety co do reszty to Broken ma rację. Brak spójności i logiki oraz lanie na kanon sikiem falistym. Cały pomysł z "napędem grzybkowym" to idiotyzm. Nie dość że brzmi to absurdalnie, to jeszcze nie ma sensu bo technologia skokowa nie jest znana w przyszłości, a jest tak OP że nawet gdyby za nią trzeba było pocałować w dupę diabła to było by warto. Największy idiotyzm tkwi w tym że testuje się ją przy granicy z Klingonami.. serio WTF? Nawet idiota chyba by wiedział że tak groźną technologię nie testuje się tam gdzie może wpaść w ręce wroga nawet przypadkiem. Toksyczne stosunki w załodze mnie nie dziwią a tylko fakt że w projekt zaangażowani są szeregowi oficerowie floty. Serio? Sekcja 31 nie ma własnych naukowców z certyfikatem bezduszności i wierności? Stupid, stupid.. STUPID!

9
Universal Century / Odp: Gundam The Origin
« dnia: Październik 08, 2017, 08:43:39 »
Marka potrzebowała Orygina już od dawna (sporo fanów nawet z średniego pokolenia nie oglądało 0079), a że ten zarazem to jedna z najlepszych serii w historii to po prostu miód. I pełna zgoda. Najlepszy odcinek jak do tej pory.

10
Real Robots / Knight's & Magic
« dnia: Październik 05, 2017, 23:58:17 »


Knight's & Magic to udane power-fantasy o tematyce magicznych robotów.

Bohaterem serii jest Tsubasa Kurata, programista i maniak mecha który już na starcie umiera. Odradza on się w magicznej krainie w której istnieje technologia budowy tychże, chłopak zaś dzięki swojej wiedzy otaku (posiada on pamięć ze swojego poprzedniego życia) i ogólnemu talentowi szybko wyrasta na gwiazdę. Wybitnego inżyniera, potężnego maga i znamienitego pilota. Jeśli chodzi o to dlaczego serie zaliczyłem do real-robo to jest tak ze względu na fakt istnienia szeregu zasad i progresu technologii jakim kierują się twórcy. Co jest typowe właśnie dla tego gatunku a nie superbohaterów którzy są robotami. Przy czym seria za razem traktuje się na ludzie, stawiając głównie na dobrą zabawę z pewną ale tylko stosunkowo niewielką domieszką głębi. W sumie naprawdę solidna seria 8/10.

11
Manga & Anime / Odp: Ostatnio oglądałem...
« dnia: Październik 03, 2017, 07:10:11 »
W sumie jakoś to mnie nie dziwi, ale na szczęście jak na razie ilość wątpliwego materiału jest w granicy akceptacji. Tj. można spodziewać się takich zachowań po dzieciakach, szczególnie że seria jak powiedziałem szybko staje się dość mroczna i nie ma tu perfidnego fan-serwisu jako takiego.

12
Manga & Anime / Odp: Ostatnio oglądałem...
« dnia: Październik 02, 2017, 20:41:04 »
Polecam Made in Abyss. Sympatyczna opowieść o androidzie i dziewczynce szukającej swojej matki w tytułowej otchłani. Od razu mówię żeby nie dać się zwieść stylistyce bo seria bardzo szybko robi się mroczna.

13
Super Robots / Odp: Transformers: Robots In Disguise 2015
« dnia: Wrzesień 30, 2017, 16:19:55 »
Myślę że warto przypomnieć że leci sezon 3. Ogólnie kolejny solidny sezon w którym ekipa Bombla mierzy się z Stunticonami odkrywając przy tym zdolność do kombinacji. Musze jednak zauważyć że cierpi on na syndrom G1 tj. niektóre wątki są dość idiotyczne (czy to zaleta, czy wada to kwestia debaty).


PS: Znamy też tytuł następnej serii, tj. Transformers: Cyberverse.

14
Hydepark / Odp: Star Trek
« dnia: Wrzesień 29, 2017, 16:45:31 »
A co do recenzji. Powiem wprost że nie zgadzam się z wszystkimi wnioskami, np. mi opening się podobał. Co gorsza recenzent sam przyjął pozycję anty-SJW które niczym komunizm jest tym samym co kapitalizm tylko na odwrót (jeśli ktoś kojarzy ten żart). Zasadniczo nawet jeśli twórcy gadają bzdury to "leftyzm" wcale aż tak bardzo przynajmniej w pierwszych odcinkach nie przeszkadza, a więc autor projektuje opinie na serial niczym rasowy SJW. Np. Nie dostrzegł on kompletnie że to Federacja kierowała się uprzedzeniami a nie Klingoni (poza jedną grupą fanatyków która zresztą naruszyła przestrzeń Federacji a nie na odwrót), co więcej kapitanem Discovery jest biały i dopóki nie okaże się że kapitan to "biały idiota" (choć przykład "białego idioty" z pierwszych odcinków zginą bo wziął bombowe poselstwo od Klingownów.. od doprawdy biały bozo) to nie ma tu podstaw do krytyki (skoro już o tym mowa to designy tej serii to obrzydlistwo, a sam okręt "Discovery" to po prostu rzyg. Tak wiem że TOS miał podobne ale to były lata 60'te. Nawet Enterprise był w stanie uniknąć problemów po prostu pokazując inne ładne okręty które niby mogły sobie latać równolegle do tego co było w TOS). A argumentu "white genocide" nawet nie skomentuję bo akurat przy całej dyskursywności oryginału i tak większość załogi była biała (a kolorowi byli tokenami co na tamte czasy i tak było wiele), a szok.. większość ludzi na świecie nie jest. Sorry ale to brzmi jak bredzenie Trumpistów w necie o prześladowaniu białych w USA (kop w orzechy za komentarz o Polsce bo wcale nie o to się rozchodzi a koleś gada jak tuba propagandowa PiS.. szczególnie z tym "Judeo-Chrystian culture" WTF? Naprawdę nie mam ochoty tego robić ale od razu kojarzy mi się wymachiwanie żydowskim pochodzeniem przez Jarosława który już od jakiegoś czasu redefiniuje naszą kulturę). I choć nie bronię tu twórców ale jako fan Treka sam uznaję za haniebne łapanie przynęty i nie krytykowanie rzeczowych problemów Discovery tylko luźnych aluzji do Trumpa, w parze z co gorsza jego obroną w temacie związanym z (przypominam) Trekiem (swoją drogą jako doświadczony troll wyczuwam że przywoływany tu scenarzysta sam ewidentnie trolluje tu internetowych "troll-kidsów"). Poza tym nie trzeba było geniusza by złapać że w pilocie są dosłownie trzy znaczące postacie (co zresztą było jednym z powodów dla którego w mig zapałałem że wszyscy inni zginą co było dość oczywiste, choć nie dla tych co robią komentarze o załodze). I dobre efekty.. lol :laugh:

Sorry za wall-spam, ale bełkotu trudno nie skomentować bełkotem.

15
Hydepark / Odp: Star Trek
« dnia: Wrzesień 29, 2017, 15:52:13 »

Choć po bliższym przemyśleniu sprawy sam rys fabuły jest w porządku, po prostu mam wrażenie że po jego zdaniu wydawca powiedział "fuck it" i dał jakiemuś leserowi do ukończenia. Powiem tak, działanie Wolkan miało sens. Po prostu Pierwsza jest kompletnie niekompetentna i umknęło jej sedno wypowiedzi Sareka.. tak samo zresztą jak osobie piszącej skrypt, która wciąż przedstawiała ją jako mającą rację gdy było na odwrót.

Zasadniczo rozchodzi się o to że Wolkańskie statki to małe jednostki badawczo-dyspozycyjne (co wiem tylko dlatego że znam serie bo Discovery tego nie mówi). Tak więc gdy takie wypierdki zaczynały nawalać do Bird-of-Prey'a, to Klingoni dochodzili do wniosku że ci mają jaja i im odpuszczali. Sami Wolkanie uważali takie zachowanie za skandaliczne (bo to pokojowa rasa psychopatów) i dlatego co wynika z kontekstu wypowiedzi Sareka trzymali to w tajemnicy (no ale Pierwsza rozdmuchała to prawie tak jakby to była część ich kultury), choć było one podyktowane logiką i znajomością wroga.

Urzucie tej taktyki przez krążownik Federacji (a więc równorzędnego przeciwnika) było by uznane przez Klingonów za wyzwanie na które ci mogli by odpowiedzieć tylko wojną. Zresztą (szok) taka prowokacja była właśnie celem złoczyńcy i tylko dzięki relatywnie kompetentnej pani Kapitan uniknięto najgorszego.

Tu warto dodać co z powodu oszołomienia z powodu walenia w łeb można było przeoczyć że Klingoni uważali złoczyńcę za tchórza (co jego haniebny atak na Europę potwierdzał, ale reszta nie znała Angielskiego więc się nie połapała) i za nic nie wsparli by go gdyby to była samoobrona ze strony okrętu Federacji. Zaczęli walić tylko dlatego że flota Federacji otworzyła do nich ogień w odpowiedzi na ogień złoczyńcy. Oczywiście Federacja tego nie wiedziała ale gdyby nie wyciągali przedwczesnych wniosków to dało by się rozwiązać konflikt.

Gdyby tylko scenariusz podkreślił jaśniej te punkty jak powinien, to odbiór myślę że był by nieco lepszy. Tylko nieco, ale czoło by mnie mniej piekło.

Strony: [1] 2 3 ... 31