Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Rezro

Strony: [1] 2 3 ... 33
1
Kamen Rider / Kamen Rider Kiva
« dnia: Luty 14, 2018, 15:53:27 »

Solidna seria której gimmickiem jest to dzieje się w dwóch przedziałach czasowych.

Współcześnie muzyk Wataru Kurenai sprawdzi walkę z tajemniczymi wampirycznymi istotami znanymi jako Fangire, korzystając z mocy Kivy która pod wieloma względami przypomina moce jego przeciwników. Równocześnie jego losy przeplatając się z tajemniczą organizacją korzystającej z Kamen Ridera IXA który nie jest powiązany z żadną konkretną osobą wielokrotnie zmieniając właściciela. Nietypowa konstrukcja serii pozwala równolegle poznać kontekst wydarzeń związku z historią ojca Wataru niejakiego Otoyi którego historia ma wpływ na to dlaczego nasz bohater jest kim jest.

2
Nowy sezon i coś czego jeszcze nie było. Mamy bowiem dwie i to na starcie zantagonizowane grupy reneger'ów.

Lupinranger to grupa widmowych złodziei (inspiracja Personą 5 dość oczywista) którzy zbierają elementy tzw. Kolekcji Lupina która została skradziona przed laty przez międzywichrową organizację przestępczą Gangler. Dla kontrastu Patranger są oddziałem policji zwalczającym przestępczość międzywyrazową, którym fakt istnienia grupy złodziei również jest nie na rękę.


Co jak co ale pomysł przedni i jeśli tylko całość zachowa poziom to będzie to naprawdę dobra seria. A poziom jako taki seria ma. Kostiumy są solidne i nie brakuje akcji. No przynajmniej na starcie.

3
Mobile Suit Gundam / Odp: Gundam ciekawostki
« dnia: Luty 14, 2018, 12:35:20 »
Zwłaszcza ten pierwszy mi podpadł po zniszczeniu Star Treka (pomijając kinówki, Discovery też jest robiony przez jego firmę)

Że co? Skąd ty wiozłeś tą informację? Paramount Pictures i CBS dosłownie się nienawidzą walcząc o prawa do marki. Abrams nie ma żadnego związku z produkcją Discovery i co najwyżej fani nabijali się z tego że to prędzej Kelvinverse. Zgaduję że wiozłeś tą informację z typowego źródła hate bandwagonerów Gwiezdnych Wojen, czyli tzw. "dupy". Serio. Większego zbiorowiska niedorozwojów w życiu nie widziałem ::)


Zresztą cały twój post jest z dupy, wpierw robiąc wielkie halo z camo w jakimś pasztetowym filmie, a potem zalatując życzeniówką w stylu "gdyby babcia miał brodę to by byłą dziadkiem". Serio?

4
Manga & Anime / Odp: Ostatnio oglądałem...
« dnia: Luty 11, 2018, 20:24:02 »
To tak.. powoli zmieniam zdanie co do Darling in the FranXX. To seria z chyba najbardziej skrajnym przykładem niedopasowania fanserwisu to sposobu narracji. Tyle że mam wrażenie że to zabieg celowy mający w zamyśle wywołać swoistą dezorientację co do tego co się dzieje, bo coraz bardziej zaczyna to śmierdzieć i być dziwne. Tyle że w pozytywnym sensie. Oczywiście wciąż arcydzieło to nie jest ale seria ma potencjał do bycia solidną. Choć w mojej opinii poprzez sposób realizacji wciąż traci bo można było to naprawdę rozwiązać inaczej. Niemniej moje nadzieje co do niej wzrastają.


A i jest kolejny Fate. Po świetnym Fate/Apocrypha który po nieco dyskusyjnym starcie wyrósł na coś dorównującego Fate/Zero, teraz mamy serię jeszcze bardziej dziwną. Powiem tyle że Fate/Extra Last Encore może się spodobać fanom Shin Megami Tensei, ale jest to zdecydowanie seria nietypowa. Poza tym w serii tej mamy do czynienia z znacznie większą dozą fanserwisu niż w poprzedniku, no ale ta saber przynajmniej jest ewidentną puszczalską więc nie przeszkadza (no przynajmniej o ile nie okaże się ona kimś kto taki być nie powinien).

5
Kamen Rider / Kamen Rider Kabuto
« dnia: Luty 08, 2018, 09:56:33 »
Jedna z najbardziej nierównych serii w marce. Z jednej strony jedne z najlepszych efektów graficznych i designów jak do tej pory.. do TEJ pory. Z drugiej strony zdecydowana większość bohaterów to banda idiotów.

Na szczęście ważną rolę w filmie odgrywa Arata Kagami. Drugorzędny bohater który jest nawet nie znośny, a całkiem solidną postacią. Jest on zdeterminowany oficerem służb, który walczy mimo braku mocy bo przez większość serii nie jest Riderem. Co ciekawe niemalże wszystkie irytujące postacie sporo zyskują przed finałem, więc była to po prostu dziwna decyzja stylistyczna. Ba! Jedna z najbardziej nielubianych przeze mnie postaci Sasword na koniec okazuje się mieć jeden z najlepszych wątków fabularnych. Niestety moja ulubiona zbroja z samego wyglądu jest przedmiotem żartu. Sam pomysł na potwory jest również fajny z inwazją insektów zdolnych do przejmowania tożsamości ludzi, a gimmick z zatrzymaniem czasu zrealizowano nawet lepiej niż podobny z Driva.


W sumie więc nierówna seria. Co jest dobre jest naprawdę dobre. Z drugiej co ssie to ssie ostro. Na koniec wychodzi więc specyficzny średniak ala Ryuki na tripie.

6
Kamen Rider / Kamen Rider Hibiki
« dnia: Luty 08, 2018, 09:34:09 »
Kamen Rider Hibiki to najbardziej niesławna seria w historii. Dosłownie czarna owca marki.

Nie dlatego że jest zła, ale dlatego że jest to najmniej Riderowa seria w historii. Mogła by być ona spokojnie swoją własną serią pokroju Lion-Maru i nikt nie zauważył różnicy. Na dodatek ma ona słaby finał i jeden z najsłabszych gimmick'ów w historii w której bohaterowie zwalczają potwory za pomocą muzyki. Fabuła nie jest w sumie warta wspomnienia. Jest to historia ludzi którzy za pomocą magii muzyki zmieniają się w Oni (Japońskie ogry) by walczyć z Yo-Kai (Japońskie folkowe straszydła) znane jako Makam?.
Ocena :'(


W sumie walne jeszcze jedną reckę by zatrzeć złe wrażenie.. o f*k.. no dobra następna seria z mrocznej ery KR jest nieco lepsza.

7
Kamen Rider / Odp: Kamen Rider Build
« dnia: Luty 08, 2018, 09:20:08 »
Build to jak do tej pory najlepsza seria w historii. Oczywiście mogła by być jak na mój gust nieco mniej fikuśna (nie że jest jakoś bardzo) ale tak poza tym uderza jak na razie w same dobre tony, z gigantycznym dubble twistem jeszcze przed połową sezonu. Jeśli utrzymają tempo to będzie to.. w zasadzie jest już to najlepsza seria w historii bijąc nawet pisane z myślą o dojrzalszych odbiorcach Amazons. I nie wiem jak musieli by ją spartolić by było inaczej. Niemniej jak na razie pojawiła się fałszywa nuta. Po przypadkowym zabójstwie jednego z najeźdźców Build popada w załamanie nerwowe. Samo to rozumiem i doceniam pewną dozę realizmu, ale egzekucja tego wątku jest tak koślawa że biła na łeb jedynie opery mydlane. Na szczęście to tylko jeden nie tak dobry jak reszta odcinek. Tak poza tym miodzio.


PS: Stalk zdecydowanie należy do mojej ulubionej grupy, bądź to anty-złoczyńców, bądź fałszywych złoczyńców, no a przynajmniej solidnych mastermind'ów grając z uśmiechem na twarzy na wszystkie strony (to bardzo podobne kategorie różniące się detalami). Zdecydowanie jeden z najlepszych złoczyńców w całej serii.

8
Manga & Anime / Odp: Polecamy AMV
« dnia: Luty 03, 2018, 23:03:49 »
Oryginalna wersja utworu z Hoshin Engi 8)
https://www.youtube.com/watch?v=Hi76rUxG6SQ

9
Manga & Anime / Odp: Ostatnio oglądałem...
« dnia: Styczeń 27, 2018, 10:22:09 »
Panie i Panowie! Coś gorszego niż Sin! Nanatsu no Bitoku :mad:


Nie oglądać!

10
Tokusatsu / Odp: Henshin Heroes a rzeczywistość - Minifelieton
« dnia: Styczeń 27, 2018, 10:02:56 »

Postanowiłem mimo wszystko rozszerzyć temat o biologiczne transformacje. Oczywiście należy mieć na uwadze że jest to w większości "magiczna technologia" będąca przerostem formy nad treścią. Android są i pozostaną łatwiejsze w opracowaniu i prawie zawsze indywidualnie skuteczniejsze.

1) Zmiennokształtny Blob - To forma najprawdopodobniej obcego życia zdolna do udawania innych form życia dzięki amorficznej ale skonsolidowanej strukturze. Przy skrajnym stopniu mimikry mogła by być nawet przekonana że jest oryginałem. Przykład The Glowing Entity z Tetsuin 28'go.

Teraz uwaga! Dalsze przykłady są formami jednostronnej transformacji.

2) Zaprojektowane Mutageny - To substancje, wirusy, bądź formy biologiczne zdolne do wymuszenia przemiany nosiciela. Na szczęście natura nie potrafi dokonywać szybkich przemian i w przeciwieństwie do takiego Resident Evil transformacja zajęła by tygodnie o ile nie miesiące, oraz pozbawiona była by szczególnych zdolności regeneracyjnych. Największym zagrożeniem było by ryzyko zarażenia.

3) Pasożyty Kontrolujące Umysł - To kolejne podejście tym razem z użyciem robali zaprojektowanych do manipulacji nosicielem. Przy odpowiednim projekcie mogły by być w stanie unikać śmierci żywiciela namnażając się w sporej ilości bez jego świadomości, oraz wykazywać jakąś formę zbiorowej organizacji. Gdy w końcu takowe wpadną w szał to efekt będzie makabryczny a dzięki autonomii poszczególnych osobników odporność takiego monstrum będzie wysoka. Na szczęście coś takiego jest prawie niemożliwe do osiągnięcia. Przykład: Nemezis oraz Plaga z Resident Evil, oraz na poziomie komórkowym The Thing.

4) Nanity Mutagenne - To samo co wyżej tyle że z wykorzystaniem małych robotów. Wbrew temu co pokazuje SF nie były by one jakoś szczególnie szybsze od biologii (ponieważ ta de facto działa na tej samej zasadzie), ale w zamian uzyskaliśmy by znacznie wyższą zdolność do kontroli procesu oraz przy odpowiednim programie kombinowane cechy powyższych oraz wytwarzanie niezwykle skomplikowanych struktur. W skrajnym przypadku można by zaimplementować elementy robotyki modułowej i uzyskać coś podobnego do Zmiennokształtnego Bloba, ale konkretne ramy tej technologii są trudne do przewidzenia.

A teraz coś specjalnego:

5) Ciekawym podejściem było by również przeprowadzenie mutacji osobnika wewnątrz jego własnej skóry. Poprzednie podejścia mają to do siebie że albo są zamiast albo w celu eliminacji celu. To pozwala na sporą swobodę w realizacji pomysłu. Jednak nie można wykluczyć możliwości że jakaś sekta trans-humanistów spróbowałaby przekształcić siebie w super-ludzi. Początkowo zwiększając siłę i zdolności, albo przeprowadzając pełne kontrolowane mutacje. Jednak przy odpowiednim stopniu zaawansowania technologii można by doprowadzić do takowej wewnątrz skóry osobnika, przez co przez dłuższy czas wyglądał by względnie normalnie. Jednak w sytuacji zagrożenia kto wie co by mogło z takowego wyskoczyć? Niemniej wadą były by relatywnie małe rozmiary, o ile nie zastosujemy techniki pozornego zwiększania rozmiaru i masy.

Oczywiście ww. to koncepty abstrakcyjne na poziomie zaawansowanej holografii. Omawiane procesy są bowiem tak złożone że trudno przewidzieć czy w ogóle możliwe, gdy w przypadku cybernetyki pytanie nie brzmi czy a kiedy. Niemniej myślę że warto uzupełnić temat o bardziej przerażającą stronę tej idei.

11
Manga & Anime / Odp: Ostatnio oglądałem...
« dnia: Styczeń 21, 2018, 10:52:08 »

Kolejna seria o której warto wspomnieć to jedne z dwu mecha tego sezonu (drugie to super robo dla dzieci więc nie liczę) a mianowicie Darling in the FranXX. Eee.. a mogło być nieźle. Tani klon Evangelina z najgorszym elementami Aquariona i mechami zaprojektowanymi przez Randego Marsha. Gdyby nie toksyczny fan-serwis to mogła by być całkiem znośna seria. O ile nie będzie za bardzo ssać to wrzucę na koniec do tematów.


I żeby nie było fan-serwis w Killing Bites mi nie przeszkadza bo ma sens. W końcu bohaterki tam są socjopatyczne dominatrix i jedyna wada to tanie transformacje dziewczyn które nie wiadomo dlaczego wyglądają jak cat-girl (i co zabawne głupotę tego punktuje jedna z postaci.. więc jak mniemam było to wbrew założeniom scenarzysty), co jest o tyle idiotyczne że gdyby miały one pełne transformacje twórcy nie musieli by się przejmować ubraniami, co w konsekwencji było by super okazją na tenże po walkach. No cóż.. fan-serwis zabija nawet fan-serwis ::)

Netflix jest jego dystrybutorem, ale nigdzie go w producentach nie widzę.
Fakt, miałem niejasne źródło informacji.

12
Manga & Anime / Odp: Ostatnio oglądałem...
« dnia: Styczeń 20, 2018, 10:59:00 »
Z dobrze zapowiadających się serii mogę polecić również Grancrest Senki (fantasy ale z sensowną stroną polityczną), Beatless (o androidach i to zaskakująco bez większego fanserwisu) oraz Hakata Tonkotsu Ramens (seria o zabójcach na zlecenie).


Edit: A i kompletnie bym zapomniał. Wszedł również kolejny sezon Cardcaptor Sacura. Czyli legendarnej serii magical girl of Clampa.


Ogólnie mamy teraz zarąbisty sezon, bowiem to nie wszystko. Ale nad kolejnymi propozycjami muszę się jeszcze zastanowić.

13
Manga & Anime / Odp: Ostatnio oglądałem...
« dnia: Styczeń 17, 2018, 23:58:34 »
Obejrzałem właśnie Godzilla: Kaijuu Wakusei/Godzilla: Planet of the Monsters.

Film antimony na zlecenie Netfilx, w którym po dwudziestu latach od ewakuacji ziemi, z powodu braku powodzenia w poszukiwaniach nowej planety ludzkość wraz z dwiema innymi obcymi rasami powraca na ziemię w desperackiej próbie rozprawienia się raz na zawszę z królem potworów.


Powiem wprost, bardzo dobry film! Polecam!

14
Manga & Anime / Odp: Ostatnio oglądałem...
« dnia: Styczeń 15, 2018, 20:09:02 »
Poprawka. Nowy Basilisk to kontynuacja. Akcja rozpoczyna się tuż po wydarzeniach z oryginału.


Choć swoją drogą muszę wspomnieć że wydarzenia z serii to bzdury. W rzeczywistości po tym jak Koga zdradzili Iga w trakcie bitwy z Odą, ci udali się na wygnanie do klanu Tokugawa. Gdy po wojnie to Tokugawa przejął władzę zawdzięczając zresztą wiele przywódcy Iga Hattori Hanzo, ci dostali zielone światło na dokonanie krwawej zemsty na Koga. Którzy zostali wskutek tego wyrżnięci w pień. Tzw. "tragedia klanu Koga" była tak straszliwa że historia przeszła do legend.

15
Manga & Anime / Odp: Ostatnio oglądałem...
« dnia: Styczeń 12, 2018, 23:08:44 »

A to ciekawe! Również Houshin Engi (Łowca Dusz) doczekało się remake'a. Tak czy siak było to świetne anime (jak na shonan z lat 90'tych) więc mam wobec tej serii spore nadzieje.A i z mniej istotnych, seria Killing Bites to wprost zrzynka z Bloody Roar. Mam mieszane uczucia ale mimo to nadchodzący sezon zapowiada się niezwykle ciekawie. Czyżby plaga moe zaczęła ustępować?

Strony: [1] 2 3 ... 33