Polski Serwis Mobile Suit Gundam


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - HeadshotDeluxe

Strony: 1 2 3 ... 13
1
Galerie / Odp: Kolekcja GUNPLA od Headshota
« dnia: Marzec 01, 2018, 20:06:37 »
Narosła mi kolekcja a nie mam czasu robić zdjęć wiec puki co:

RG Unicorn Gundam
Jeden z tych modeli, których składanie to prawdziwy masochizm ale efekt.... Zaskakująco pozytywny.
Spodziewałem się granatu odłamkowego, a tymczasem model to kawal solidnej konstrukcji.Na koniec Destroy Mode i drobny teaser


SOON...


2
Modelarstwo / Odp: Nowości modelarskie
« dnia: Grudzień 31, 2017, 10:05:50 »
Ciesze się, że się myliłem. Wiec oficjalnie mamy nowego największego MG

3
Modelarstwo / Odp: Nowości modelarskie
« dnia: Grudzień 26, 2017, 19:50:44 »
https://www.gundamkitscollection.com/2017/12/gundam-sentinel-30th-anniversary-will.html

Bandai wypuści MG z Sentinela. Oficjalne ogłoszenie 1 stycznia.
Ex-s v2? Mk-V? Xeku Eins? Xeku Zwei?

Heh. Prawa do Sentinela? Nieco za dużo powiedziane. Bandai ma prawa tylko do tego co ma Gundam w nazwie. Ostudźmy nieco zapały - niedawna premiera ZZ ver KA wskazuje, że czekamy na FAZZ ver KA

4
Modelarstwo / Odp: Nowości modelarskie
« dnia: Październik 03, 2017, 19:51:40 »
... ale niestety aż ocieka "januszostwem".  Na stronie i w materiałach promocyjnych używa zdjęć modeli bez zgody ich właścicieli.

Yup. Zdjęcia zaorane z koreańskiego bloga likegunpla a film z oficjalnego kanału GundamInfo. Dziwne że startują z eventem a nie podają nawet podstawowych danych firmy ani regulaminu sprzedaży. Bardzo nieprofesjonalne i podejrzane.

5
Galerie / Odp: Kolekcja GUNPLA od Headshota
« dnia: Sierpień 18, 2017, 22:02:47 »
Tym razem coś naprawdę specjalnego. Długo się nosiłem z zamiarem nabycia tego modelu i długo miałem wątpliwości.

Absolutnie niepotrzebnie. Żałuje tylko jednego - że nie kupiłem go wcześniej

Przedstawiam moje najbardziej pozytywne zaskoczenie roku. Niemłody już model:

Dragon Momoko 1/100 MG Akatsuki + Oowashi / Shiranui pack

Szkielet:
ShiranuiOowashiGotowy model

Jak na model z Chińskimi korzeniami to Akatsuki jest zaskakująco dobrze wykonany. Bazuje na naprawdę świetnym autorskim szkielecie luźno inspirowanym na Bandai'owym X-Frame. Ma wprawdzie kilka drobnych uchybień (Platerowanie wykonane jest tylko na jednej stronie ramek co w 2 elementach sprawia że na gotowym modelu widać element bez złocenia. Jest też uroczy błąd grafika, który odbił naklejkę lustrzanie razem z napisem) ale można je wybaczyć widząc gotowy model.


6
Galerie / Odp: Kolekcja GUNPLA od Headshota
« dnia: Lipiec 15, 2017, 11:11:55 »
Następny w kolejce mój prawdziwy koszmar. Miałem serdecznie dosyć składania tego modelu. Ustawianie go na podstawce było jeszcze gorsze.

Przedstawiam - szczerze niecierpiany:
RG 1/144 Astray Gold Frame

Szkielet:Gotowy model:Nigdy więcej... potrzebowałem po nim 2 miesięcy odpoczynku przed następnym modelem

7
Galerie / Odp: Kolekcja GUNPLA od Headshota
« dnia: Lipiec 13, 2017, 17:32:30 »
Po długiej nieobecności wracam z nowościami w kolekcji.

Na razie powoli ale z przytupem od exclusive:

P-Bandai MG 1/100 Gundam Heavyarms Kai EW

Szkielet:
 

Gotowy model:A jak się ogarnę dodam pozostałe

... jest tego sporo

8
Modelarstwo / Odp: UWAGA! - nowe undam markery od Creos
« dnia: Marzec 13, 2017, 17:40:57 »
zawsze robię przed a potem tylko top coat. Nie mam warunków do pełnego lakierowania (profesjonalnie będę malował jak się dorobię pracowni ;] ) Podejrzewam że tym sposobem maluje wielu z nas poza mną stad ostrzeżenie.

9
Modelarstwo / UWAGA! - nowe undam markery od Creos
« dnia: Marzec 12, 2017, 23:41:59 »
Ważna przestroga dla wszystkich!
Jak zapewne wiecie niedawno w sprzedaży pojawiły się nowe markery o GSI Creos. "Pour type" o oznaczeniach GM-301P dostępne są w 3 kolorach i cechują się "rozlewającą się" farbą idealną do szczegółowego panel liningu.

Generalnie - skracają prace, dają świetny efekt, doskonale zastępują standardowe panel linery i... mogą doszczętnie zniszczyć model.

Jestem w takcie prac nad nowym modelem, które dzięki nowemu markerowi zmienił się w koszmar. Chwile po napuszczeniu farby element dosłownie rozpadł mi się w dłoni... zdezintegrował. Początkowo sądziłem że problemem była wada fabryczna ale gdy sytuacja powtórzyła się na elemencie z innej ramki i przy takich samych okolicznościach ciężko było zignorować fakt wpływu markera.

Wygląda na to że starszy typ plastiku wykorzystywanego w ramach modeli MG posiada w swojej strukturze mikropęknięcia powstające w procesie stygnięcia w formie. Rozpuszczalnik z nowego markera wnika w te pęknięcia i wytrawia je naruszając integralność struktury elementu. Problem nie dotyczy plastiku wykorzystywanego do pancerza (prawdopodobnie ma inny skład)

Mam zamiar przeprowadzić jeszcze kilka testów na ramkach innych starszych MG ale rozsądnie będzie założyć już teraz, że wszystkie ramy modeli opartych o mold starszy niż 5 lat są w grupie ryzyka.

10
Mobile Suit Gundam / Odp: Gundam: Iron-Blooded Orphans
« dnia: Luty 01, 2017, 22:54:12 »
Dzika teoria ma poważną wadę Jak już chcą uśmiercić postać to pokazują to tak by nikt nie miał wątpliwości, że zginęła :D Na slowmo widać dwa pierwsze strzały w głowę w kolejnej scenie rana klatki piersiowej na wysokości serca. Nawet żeńskiej wersji Ein'a by z niej nie zrobili w tym stanie ;)

11
Galerie / Odp: Kolekcja GUNPLA od Headshota
« dnia: Grudzień 21, 2016, 19:51:41 »
Dawno nic nowego nie było - to teraz będzie :)

RG 1/144 RX-178 Gundam MK.II Titans color ver.

Po raz pierwszy w kolekcji (i już wiadomo, że na pewno nie ostatni) High Grade

HG 1/144 Gundam Astaroth Origin

I spontanicznie zakupiony

Full Mechanics (bo chyba należy do tej serii) 1/100 Graze12
Hydepark / Odp: Rogue One (Łotr 1)
« dnia: Grudzień 19, 2016, 20:07:51 »
Sporo długich przegadanych momentów. Brak jasno podkreślonego głównego bohatera a zbiorowy potraktowany z lekkim olewaniem. Fabuła hmmmm.. fabuła? Jak dla mnie tylko domkniecie luk ANH. Nie mniej jednak oglądało mi się to z przyjemnością (AT-AT wychodzący z dymu sprawił że mocniej ścisnąłem oparcia fotela - dla takich momentów warto oglądać). Poza tym to ciągłe puszczanie oczka do fanów :D Najjaśniejszy punkt? TAKRIN!


A teraz czytać na własną odpowiedzialność - SPOILER ALERT!
Finał mnie paskudnie zawiódł... Po wszystkim co chwile wcześniej stało się na planecie, wejście Vadera sprawiło że całkowicie zapomniałem bohaterach. Brakło mi też większego poświecenia uwagi ich poszczególnym historiom i motywom. Przelecieli po filmie zupełnie nie odkrywając ich tła (koronny przykład - pilot dezerter)... Jestem przekonany że gdyby rozbito Rogue One na dwa filmy i pozwolono bardziej oswoić się z bohaterami to po finale większość oglądających siedziałaby z jeszcze długo po napisach końcowych z rozdziawionymi japami zadając sobie pytanie "ale jak to?"

13
Mobile Suit Gundam / Odp: Gundam: Iron-Blooded Orphans
« dnia: Grudzień 06, 2016, 09:28:44 »
Mika raczej nie rozwiąże tym razem problemu. Nie mam żadnej wątpliwości ze pokazany już ASW-01 Bael Gundam to następca Barbatosa (już wygląd miejscami zbliżony do Lupusa to sugeruje) co za tym idzie czeka nas bardzo niedługo złomowanie i nawet się nie obrażę, że nie dokona tego Vidar.

14
Galerie / Odp: Kolekcja GUNPLA od Headshota
« dnia: Sierpień 26, 2016, 21:47:48 »
Fakt SF bez odpowiedniej ekspozycji wygląda biednie. Co do V2 niedokładnie się wysłowiłem. Model sam w sobie jest niezły (bardzo stabilny i zwarty jak na taką konstrukcje) po prostu nie czerpałem z jego budowy ani grama przyjemności


Wreszcie udało mi się wyrezerwować trochę czasu i skończyć model który leżał praktycznie od premiery dojrzewając w pudełku :D

MG 1/100 Freedom Gundam ver. 2.0

Szkielet:


I gotowy:Uwaga Uwaga!

P-Bandai MG 1/100 Powered GM

Szkielet:I gotowy:Jak widać podobnie jak w przypadku innych exclusive trzeba się nagimnastykować by wyglądał przyzwoicie. Koloryzacja tak małego elementu jak wizjer to prawdziwy horror...
 

15
Galerie / Odp: Moja mini kolekcja
« dnia: Lipiec 27, 2016, 19:32:40 »
Wow 5 dni? Gratki GMa. Na mojego lecącego SALem pewnie jeszcze przyjdzie mi poczekać :D

Strony: 1 2 3 ... 13