Polski Serwis Mobile Suit Gundam


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Suavek

Strony: 1 2 3 ... 106
1
Pozostałe Uniwersa / Odp: Gundam Build Divers
« dnia: Czerwiec 08, 2018, 22:41:11 »
Ogląda ktoś? Coś się zmieniło na lepsze, czy dalej sztampowa bajka?

2
Prośby / Pomysły / O forum / Odp: Co byś zmienił/a
« dnia: Kwiecień 19, 2018, 18:09:43 »
Przecież to bot.

3
Pozostałe Uniwersa / Odp: Gundam Build Divers
« dnia: Kwiecień 17, 2018, 20:23:19 »
Nie wiem, czy to rozczarowanie, czy inny zawód, ale zwyczajnie się irytuję oglądając w GBD cokolwiek innego, niż czysta akcja. Te postacie i ich dialogi są horrendalne, banalne i tak infantylne, że aż bolesne. No nijak mi to wszystko pasuje. Całość przypomina produkcję dla młodych dzieci, ale bazuje na serii dla nastolatków/starszych widzów.

Oglądam w sumie tylko dlatego, że jest na YT z napisami. Gdybym miał to ściągać, to na pewno bym się nie fatygował na tym etapie.

4
Pozostałe Uniwersa / Odp: Gundam Build Divers
« dnia: Kwiecień 11, 2018, 19:11:02 »
GBD okazuje się być tym, czym swego czasu bałem się będzie GBF...

Pomijając fakt, że czuję się, jakbym oglądał tutorial gry MMO, to na ten moment jedyna zachęta w oglądaniu to akcja. Nie czuję postaci w ogóle, są one schematyczne i oklepane, nie wspominając o tym, że dziecinne. Komedia jest żałosna, a ekspozycja nachalna i naciągana. Nie przewiduję na tym etapie, żeby miało być lepiej, gdyż problem tkwi w fundamentach. Sei i Reiji to też były dzieci, ale rozbudowane jako postacie. Tutaj są po prostu dzieci z plakietką.

No i jak wyżej zostało wspomniane, muzyka w ogóle nie robi wrażenia na ten moment, co też psuje wrażenia przy akcji.

5
Pozostałe Uniwersa / Gundam Build Divers
« dnia: Kwiecień 03, 2018, 16:00:31 »
Prolog - https://www.youtube.com/watch?v=-zR55C33TLA

Ep. 1 https://www.youtube.com/watch?v=hq7j_l6_lCs

Po pierwszym epie wygląda jak znacznie bardziej nachalny Build Fighters. I niestety nie mówię tego w pozytywnym znaczeniu...

Zobaczymy jak dalej, ale jakoś BF miał więcej uroku. Design postaci też odrzuca.

6
Galerie / Odp: Skromne początki
« dnia: Marzec 31, 2018, 20:35:03 »
Nie potrafię malować jednak, a i naklejki krzywo. Coś tam się jeszcze poprawi później, ale liczyłem na lepszy efekt.

7
Pozostałe Uniwersa / Odp: Gundam Build Fighters
« dnia: Luty 02, 2018, 13:12:17 »
Nowa seria to Gundam Build Divers. Jest prolog:
https://www.youtube.com/watch?v=-zR55C33TLA

W sumie nie wiem, czy jest sens zakładać nowy temat, czy to nadal 'uniwersum'. Jakiś system VR tym razem chyba, przez co mamy avatary w formie futrzaków...

8
Pozostałe Uniwersa / Odp: Gundam Build Fighters
« dnia: Grudzień 08, 2017, 23:37:52 »
Ep. 5  https://youtu.be/w0nfNkDcKFo

Na końcu teasują kolejny projekt na 02.02.2018.

10
Hydepark / Odp: Star Trek
« dnia: Październik 17, 2017, 23:48:28 »
Najgorsze w nowym ST jest to, że będzie ofiarą gniewu fan(boy)ów "prawdziwego" Star Treka, którzy nie są w stanie przyjąć czegoś nowego, mniej idealistycznego, przełamującego dotychczasowy schemat "adventure of the week", jak i wszelkiej maści SJW robiących aferę o byle gówno, jak oszołomy i krzykacze z filmiku zapodanego przez Fanga.

Serial jest inny, ale ciekawy, rozkręca się po raczej średnim pilocie, ma potencjał, jest bardzo dobrze wykonany od strony wizualnej i potrafi zaskoczyć, ale i pokazać sobą trochę ducha klasyki. No ale "to nie mój TNG!!11", "jest zbyt mhrocznie!1", "to nie jest idealistyczna wizja przyszłości!!1", "serial gryzie się z kanonem serii1!11", "zmienili klingonów!11" itd. Efekt taki, że pewnie będzie cancel. Marudy będą zadowolone, po czym wrócą i tak marudzić, że nie ma nowego Star Treka, albo że nowe Star Treki to tylko akcja i wojny (po czym i tak będą płakać, że anulowali skupionego na wojnie Axanara... oh teh irony).

A propos ironii, The Orville też jest krytykowany, choć pomijając komedię, to produkcja najbliższa klasycznemu trekowi od lat. I to całkiem dobra, też pomimo średniego pilota.

Nie uważam DSC za coś wybitnego, a postać głównej bohaterki Mary Sue w ogóle mi się nie podoba na ten moment, ale żeby zaraz równać całość z ziemią to już zdecydowana przesada i skrajność. Jest na tyle ciekawie, że chcę oglądać dalej, a fakt, że nie jest tak różowo jak dotychczas daje nadzieje na nieco odważniejsze wątki i moralne dylematy z nieco innej perspektywy.

W najgorszym przypadku mam chociaż nadzieję, że pierwszy sezon będzie na tyle zamkniętą całością, że cancel nie okaże się zbyt bolesny dla treści i co istotniejszych wątków.

11
Galerie / Odp: Skromne początki
« dnia: Październik 15, 2017, 22:56:51 »
Nie mam weny i chęci na pozowanie.

https://imgur.com/a/7YkgYNie wiem, jak znośnie wypełnić tuszem te wąskie szczeliny przy użyciu mazaka, lub czegoś amatorskiego, jak tutaj w tych żółtych elementach na korpusie. Model w sumie fajny, łatwiejszy od TR-5. Czuć różnicę ogólnie, ale jednocześnie strasznie to wszystko luźne znowu - broń np. ledwo się trzyma w dłoni i oczywiście połowa części odpada przy nieco większym ruchu.

Coś bym jeszcze złożył w przyszłości, ale jestem ograniczony miejscem na półkach. A śmiesznie tak składać durnostojkę, żeby zraz miała wylądować w szafie. Zobaczymy. Następny chyba będzie Gundam Astaroth i/lub Gundam Vidar - anime nie oglądałem, ale designy modeli wydają się być spoko. I chyba "for lulz" kupię też Beargguy San...

12
Galerie / Odp: Skromne początki
« dnia: Październik 08, 2017, 20:35:57 »
https://imgur.com/a/15Bz5Nie tak fajny, jak się spodziewałem - na pewno lepiej wypada po pomalowaniu, ale na to się nie piszę. Do tego kiepsko trzyma się na bazie - byle kichnięcie i się przechyla. Poza tym fajny. W sumie myślałem, że HG będą mniejsze. Tym bardziej jakoś mnie teraz do MG nie ciągnie, bo miejsca i tak nie będę miał. HG chyba będą optymalne do okazyjnego złożenia.

No i nie wiem jak zwykłym markerem namalować linie w trudno dostępnych miejscach. W tym przypadku były to te żółte silniki. Ciężko to nawet potem wyczyścić dobrze, jak chce się coś poprawić. Dałem za wygraną, bo stwierdziłem, że i tak nie będzie to na widoku, ale wygląda to okropnie.

No i muszę przyznać, że zwykła gumka do mazania okazała się przy malowaniu linii zbawieniem większym, niż wszelkie waciki, chusteczki, wykałaczki itp.

13
Pozostałe Uniwersa / Odp: Gundam Build Fighters
« dnia: Październik 06, 2017, 17:20:00 »

14
Galerie / Odp: Skromne początki
« dnia: Wrzesień 30, 2017, 20:52:47 »
Soon...


Ech, ilość części przytłacza w porównaniu do banalnych SD. Nie chcę Gaplanta spartolić, ale chcę go markerem pomalować, a na tych SD efekt bywał różny.

15
Galerie / Skromne początki
« dnia: Wrzesień 24, 2017, 15:25:45 »
Nie wiem co mnie napadło, żeby nagle zabrać się za gunple. Bo ani anime już nie oglądam, ani nigdy nic nie składałem takiego. Ostatni mój model to był pewnie jakiś tani samolocik 20 lat temu, jeszcze w podstawówce, nic poza tym.

Anyway, kupiłem sobie parę SDków na start, żeby robiły za durnostojki, i choć nie mam zamiaru bawić się w malowanie itp. to sam proces składania bardzo przyjemny i relaksujący na swój sposób, nawet jak się ma dwie lewe ręce.

inb4 "wytrzyj kurze"


Na start SD to był chyba dobry pomysł. Każdy dało się złożyć w parę godzin i nawet bez malowania fajnie wyglądają. Najciekawszy chyba BB Knight Unicorn, szczególnie za swą cenę. Ex Standard Deathscythe też fajny i prosty, jak ktoś lubi SD. BB Lightning zabawny, ale niezbyt pozowalny, a bez malowania broń wygląda raczej komicznie.

A że mi się nawet spodobało, to w drodze są już HG Lightning Zeta oraz HG Gaplant TR-5 Hrairoo. Mam nadzieję, że nie spartolę tego drugiego.

Strony: 1 2 3 ... 106