warsztaty fotografii noworodkowej warszawa
 • dlaczego jedne fotografie się podobają a inne nie organizowane przez qbek studio w warszawie warsztaty fotografii studyjnej prowadzone
 • Pokaż wiadomości

  Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


  Pokaż wątki - Rezro

  Strony: [1] 2 3 4
  1
  Kamen Rider / KAMEN RIDER BLADE
  « dnia: Listopad 14, 2017, 13:08:58 »
  Seria będąca pierwszym wyraźnym spadkiem w jakości serii. Formalnie nie jest ona zła z dość ciekawym rozwiązaniem fabuły ale z jakiegoś powodu jest ona strasznie nudna i to mimo że jest to battle royal.

  Przed dziesięcioma tysiącami lat miał miejsce pojedynek 52 nieumarłych który miał zdecydować o przyszłości świata. Z pewnych przyczyn potoczył się on w nieoczekiwany sposób i po latach konflikt został wznowiony w skutek działań pewnej korporacji która teraz poluje na zbiegłe potwory. Sakuya Tachibana i Kazuma Kenzaki stają się Kamen Riderem Garenem i Bladem pracując jako łowcy potworów. W sprawie dużą rolę odgrywa również działający niezależnie Hajime Aikawa znany jako Kamen Rider Chalice.


  Ogólnie seria do obejrzenia, ale szału nie należy się spodziewać.

  2
  Real Robots / Knight's & Magic
  « dnia: Październik 05, 2017, 23:58:17 »


  Knight's & Magic to udane power-fantasy o tematyce magicznych robotów.

  Bohaterem serii jest Tsubasa Kurata, programista i maniak mecha który już na starcie umiera. Odradza on się w magicznej krainie w której istnieje technologia budowy tychże, chłopak zaś dzięki swojej wiedzy otaku (posiada on pamięć ze swojego poprzedniego życia) i ogólnemu talentowi szybko wyrasta na gwiazdę. Wybitnego inżyniera, potężnego maga i znamienitego pilota. Jeśli chodzi o to dlaczego serie zaliczyłem do real-robo to jest tak ze względu na fakt istnienia szeregu zasad i progresu technologii jakim kierują się twórcy. Co jest typowe właśnie dla tego gatunku a nie superbohaterów którzy są robotami. Przy czym seria za razem traktuje się na ludzie, stawiając głównie na dobrą zabawę z pewną ale tylko stosunkowo niewielką domieszką głębi. W sumie naprawdę solidna seria 8/10.

  3
  Hydepark / Little Evil/Małe Zło (2017)
  « dnia: Wrzesień 14, 2017, 15:47:27 »

  Agent nieruchomości Gary Bloom wychodzi za Samanthę z którą układa mu się świetnie. Jest tylko jeden mały problem.. jego pasierb Lucas jest antychrystem.  ;D

  Jeśli przesłanie do was nie trafia, to nic co na piszę nie pomoże. Tak więc jedynie pobieżne wyjaśnienia: Choć to formalnie komedia to nie spodziewajcie się wielu żartów, tu humor opiera się na satyrze klisz gatunków i że tak powiem humorze rodzicielskim. Zasadniczo najlepiej traktować go po prostu jako film z przesłaniem. A i jest to film Netflix


  Polecam. 8/10

  4
  Hydepark / It (2017)
  « dnia: Wrzesień 12, 2017, 14:57:49 »

  Adaptacja słynnej noweli Stevena Kinga (lub jak ktoś woli remake filmu z lat 90'tych), opowiadającej o grupie dzieci terroryzowanej przez monstrualnego klauna..

  Zacznijmy od tego że ten film nie jest subtelny.. już podczas trailerów obawy wszystkich budził fakt że film nie stara się trzymać w tajemniczy czym jest Pennywise. Obawy okazały się niesłuszne bo film jest świetny! Najbliższa analogia jaka mi przychodzi na myśl to seria Stranger Things która uzyskała ostatnio sporo rozgłosu. Głównym powodem dla którego nie było sensu ukrywać natury "It'a" był prosty fakt że zarówno nowela jak i film są na tyle znane że wszyscy i tak wiedzą już że Luck jest synem Vadera. Twórcy podjęli słuszną decyzję nie bicia martwego konia i zrobili pełny z tego użytek. Film jest nieco skondensowany w stosunku do noweli ale pozwoliło to wyciąć wszystkie pierdoły i przejść do rzeczy. Podjęto też słuszną decyzję o skoncentrowaniu się w pełni na pierwszej części noweli, która według niemalże wszystkich jest i tak najlepsza. Dla przypomnienia: Jej akcja dzieje się wpierw w latach 60'tych w których grupa dzieci musi przetrwać konfrontację z potworem, potem zaś w latach 90'tych już jako dorośli wyruszają by ostateczne się z nim rozprawić i powstrzymać nową falę zaginięć. Nie muszę mówić że o ile ludzie lubili pierwszą część, to nikt nie lubił kontynuacji? Tu twórcy pojęli decyzję o połączeniu ich i tak, akcja dzieje się pod koniec lat 80'tych, a do finału przeniesiono pewne wątki z dalszej części dając całości solidne zamknięcie. Przy czym film posiada otwarte zakończenie.


  Ocena? Daje mu spokojnie 9/10 (Stranger Things podobało mi się nieco bardziej ale i tak jest świetny film). Polecam!  5
  Kamen Rider / Kamen Rider OOO/O'z
  « dnia: Wrzesień 04, 2017, 19:36:38 »
  Seria która ma w sobie tyle złego co dobrego.. ale nie jest to w sumie zła seria.  Eiji Hino jest podróżnikiem z tragiczną przeszłością. Po ośmiuset latach stworzone przez alchemików potwory znane jako Greed budzą się do życia by żerować na ludzkich pragnieniach. W skutek dziwnego zbiegu okoliczności Eiji wchodzi w sojusz z uszkodzonym Greed'em o imieniu Ankh, dzięki któremu staje się Kamen Riderem. W całą sprawę wmieszana jest również tajemnicza Kougami Foundation która udziela bohaterowi wsparcia ale której motywy są mocno nie jasne. Seria solidna, choć pełna wad.. z jednej strony sam design O'za jest zajebisty, z drugiej ta "dyskotekowa" transformacja.. ugh. No cóż.. to seria którą trzeba po prostu ocenić samemu.

  6
  Kamen Rider / Kamen Rider Den-O
  « dnia: Sierpień 29, 2017, 10:33:53 »
  Jedna z najbardziej sentajowych serii Kamen Rider, którą można najłatwiej opisać jako swoistą parodię.

  Ryotaro Nogami ma niezwykłą moc. Jest on jednym z najbardziej pechowych ludzi świata, który w skutek swojego pecha zostaje opętany przez całą grupę istot zwanych Imaginami. Z opresji ratuje go Den-O-Liner, sieć kolejowa podróżująca przez czas (tak podobny pomysł o ile wprost nie związany z ToqGer). Dzięki zostaniu Kamen Riderem bohater może opanować krnąbrne istoty które stają się jego siłą. Nasz bohater nie umie bowiem walczyć, ale urządzenie pozwala mu połączyć jego moc z mocą Imaginów które zależnie od formy przejmują nad nim kontrolę zapewniając niezbędne umiejętności. Zadaniem bohatera jest zaś powstrzymanie Imaginów próbujących zburzyć linię czasu, na szczęście by zmiana stała się permanentna (nie jest to dosłownie podroż w czasie a działanie na subtelnej tkance czasoprzesrzeni) wymagany jest pewien wysiłek.


  Mimo formuły seria ma również sporo poważnych momentów, czego największym przykładem jest wątek drugiego Ridera, Yuto Sakurai'a próbującego odnaleźć prawdę o swojej przeszłości, gdy jego Driver dosłownie wymazuje jego przeszłość. W sumie jak na ironię jedna z lepszych dram w całej serii. Ta stała się tak popularna że wpłynęło to na kształt całej marki, znamionując początek przejścia w późne Heisei. Co ciekawe na poziomie filmów całość była kontynuowana dłużej niż następca tej serii, obejmując również kolejne wcielenie Den-O po tym jak zmienił się aktor odgrywający tą rolę.


  W sumie mimo ambiwalentnej oceny wpływu serii na markę, ta seria po prostu jest sama w sobie solidna.

  7
  Kamen Rider / Kamen Rider Ryuki
  « dnia: Sierpień 28, 2017, 06:51:57 »
  Dziwna ale udana seria z czasów w których dopiero szukano formuły dla serii.


  Shinji Kido jest dziennikarzem małej gazety który w trakcie śledztwa dziennikarskiego w związku z serią tajemniczych zniknięć, odnajduje tajemnicza talkę która pozwala mu przemienić się w Kamen Ridera Ryuki. Wykorzystując nową moc postanawia walczyć z tajemniczymi lustrzanymi potworami czyhającymi na życie ludzkie, ale nie przyjdzie mu to łatwo bowiem pozostali Riderzy nie są przyjaciółmi. Całość bowiem ma formę w gry w której zwycięzca ma prawo do życzenia a większość z Riderów robi to co robi z osobistych pobudek (nie wspominając psycholi). Dlatego też osobiście nazywam tą serię anty-sentiem. Mimo to dochodzi do zawiązania się trudnej przyjaźni bohatera z Renem Akiyamą (Kamen Rider Knight) jako że nasz bohater jest jednym z niewielu Riderów nie zainteresowanych główną nagrodą.


  Dużym problemem tej serii jest naprawdę dziwna wręcz odpychająca stylistyka. Ale jeśli uda się to przeboleć to otrzymujemy jedną z najlepszych historii z wczesnych serii.

  8
  Hydepark / Netflix Death Note/Notatnik Śmierci
  « dnia: Sierpień 25, 2017, 18:08:05 »

  Zajebisty! Choć od razu zaznaczę że nie jest to identyczna adaptacja, całość zawiera jednak sprawnie poprowadzony twist i sporo talentu. 10/10 Polecam!

  Light Turner pewnego dnia odnajduje notatnik należący do boga śmierci, za jego pomocą zostaje Kirą i zaczyna karać przestępców zsyłając na nich śmierć. Policja nie jest jednak taka głupia i szybko wpada na trop dzięki współpracy z tajemniczym śledczym o imieniu "L". Jest to adaptacja legendarnego wręcz anime i mangi, w sumie jedna z najlepszych adaptacji tego typu jaką widziałem. Film z jednej strony zachowuje ducha oryginału, z drugiej wprowadza niezbędne zmiany tak by dostosować serię do różnic kulturowych (w tym przypadku zasadne) oraz w świadomości że sporo widzów widziała oryginał i będzie trzeba czymś ją zaskoczyć. Udanie. Film po prostu wymiata i stanowczo go polecam. A i jeszcze jedno. Twórcy zdecydowali się na zachowanie oryginalnego designu Ryuk'a jednak podrasowali go tak że ten wygląda faktycznie jak coś z piekła rodem a nie klaun, widać to zresztą na plakacie. Full profeska.

  9
  Kamen Rider / Kamen Rider Kuuga
  « dnia: Sierpień 21, 2017, 18:49:13 »
  Seria która przyczyniła się do wskrzeszenia marki po zakończeniu ery Showa. Ogólnie jest to seria zbilansowana i bardzo dobry początek dla tych chcących zacząć od wczesnego Heisei.

  Na miejscu wykopalisk archeologicznych dochodzi do tragedii gdy badacze przypadkiem uwalniają starożytne potwory znane jako Gurongi. Yusuke Godai poprzez swoją znajomość z archeologami zostaje wplątany w aferę gdy starożytny artefakt należący do legendarnego wojownika Kuugi łączy się z jego ciałem zmieniając go w nową inkarnację tego wojownika. Chłopak rozpoczyna walkę z potworami które jednak mają jakieś większe plany.


  Seria nie posiada zbyt wielu fajerwerków, ale i irytujących elementów, szczególnie że wczesne Heisei stosowało nieco bardziej poważną stylistykę niż teraz. Dużą zaletą serii jest też pewna doza realizmu bowiem policja w niej coś robi, czego brak jest bolączką wielu serii. No i przeciwnicy których działania również śledzimy także mają coś do powiedzenia, np. jest powód dlaczego działają oni w pojedynkę. No i jest to seria która spopularyzowała power up'y z tym że tu te są zbalansowane (coś za coś) a nie jak w późnym Heisei power creep (tj. coraz silniejsze moce), co też jest zaletą wczesnych serii.


  Ogólnie seria solidna, ale do topki jej sporo brakuje.

  10
  Kamen Rider / Kamen Rider Build
  « dnia: Sierpień 21, 2017, 18:28:42 »
  Ex-Aid dobiega końca (z oceną poczekam do finału) jednak mamy już zapowiedź nowej serii, czyli Build'a. Choć Build ma camo w przedostatnim odcinku to nowa seria dzieje się w alternatywnym świecie w którym dziesięć lat przed wydarzeniami tajemniczy artefakt "Pandora Box" prowadzi do podziału Japonii na strefy oddzielając je murem oraz inwazję obcych. Głównym bohaterem jest Sento Kiryu. Naukowiec współpracujący z rządem jednej ze stref, który w sekrecie walczy również z obcymi. No cóż.. design nowego Ridera przypomina W i seria sięga do klasyki więc może być nieźle. No ale na razie jest za mało o tym informacji. Poczekamy zobaczymy.

  11
  Hydepark / Hellblade: Senua's Sacrifice
  « dnia: Sierpień 13, 2017, 18:56:08 »

  Cierpiąca na psychozę Piktyjska (celtycka) wojowniczka Senua wyrusza w odmęty Helheimu, czyli dosłownie piekła.

  Zacznijmy od tego że grafika w tej grze jest naprawdę świetna, mimo zaskakującego faktu że jest to poniekąd gra indie. Deweloper jest co prawda znaną marką ale projekt powstał bez wsparcia wydawcy i z bardzo małym budżetem o czym nie świadczy wcale efekt końcowy, bo jakość dorównuje produkcjom AAA. Najdziwniejszą rzeczą w tej grze jest jednak gatunek.. jest to w zasadzie tzw. Walking Simulator z elementami Slashera. Gra mocno opiera się na mistrzowsko poprowadzonej narracji i przez większość czasu wręcz nie przeszkadza nam że robimy głównie proste łamigłówkowi i schematyczna sieczkę, ale gra w ogóle nie opiera się na tych elementach stanowiących jedynie dodatek. Jeśli ktoś liczy na coś lekkiego to się rozczaruje, ale fani klimatycznych gier naprawdę powinni zapoznać się z tym tytułem.


  PS: Psychoza bohaterki to nie jest wcale gimmick.. przez całość gry obserwujemy akcje z jej perspektywy i z tego co mówią eksperci choroba ta została oddana bardzo wiernie i stanowi ważną część fabuły.
  PSS: Jako że obraz wart jest tysiąca słów.. trailer tu.

  12
  Hydepark / The Expanse (seria TV)
  « dnia: Sierpień 08, 2017, 20:02:29 »

  (kopia)


  Neo Space Opera której akcja została umieszczona w nietypowym dla gatunku ale niezwykle ciekawym okresie kolonizacji Układu Słonecznego..

  Seria jak przystało na gatunek ma trochę bzdur. Szczególnie śmieszne dla mnie było to jak rozwiązano tam kwestie grawitacji jak i sporo innych bzdurek które przewijały się przez większość serii, niemniej mimo to nie mamy do czynienia tu z typowym produktem kanału SyFy ale z dziełem dość ambitnym i co ciekawe udanym. Fabuła jest naprawdę ciekawa i poprowadzona kompetentnie. Tu niestety nie powiem o czym jest ponieważ jest to film również z gatunku Mystery i odkrywanie o co tam biega jest równie ważną częścią opowieści. Powiem tylko tyle że mam nadzieję na ew. kontynuację (edit: obecnie trwa produkcja trzeciego sezonu).


  Ocena? 9/10 Jeśli tylko przymkniemy oczy na dziwactwa to jak najbardziej polecam..

  13
  Hydepark / Dark Matter (seria TV)
  « dnia: Lipiec 31, 2017, 18:21:21 »
  Kolejna obok Expanse solidna obecnie wydawana space opera (tych jest tak naprawdę zaskakująco kilka):

  Grupa ludzi budzi się na pokładzie frachtowca z ładunkiem broni. Sęk w tym że wszyscy stracili pamięć a okręt ledwo uniknął trafienia torpedami. Powiedział bym więcej ale to już strefa spoilerów, wystarczy więc że powiem że bohaterowie mają bogatą przeszłość i całość wplątana jest w sieć intryg. Naprawdę polecam 9/10.


  PS: W mojej opinii serię można spokojnie uznać za duchowego spadkobiercę Firefly.

  14
  Hydepark / Transformers: The Last Knight
  « dnia: Lipiec 06, 2017, 23:32:09 »


  Obejrzałem w końcu piracką wersję tego filmu (sorry ale nie zamierzam płacić za bezczeszczenie jednej z moich ulubionych marek ale formalność wymaga obejrzenia w celu zaopiniowania) i stanowczo mogę stwierdzić że.. JEST TO NAJLEPSZY FILM Z SERII BAYFORMERS!

  Oczywiście film jest głupi i absurdalny, ale to że dzieje się w nim dużo to akurat zaleta bo przynajmniej mamy szansę odpocząć od wybuchów. Co więcej większość żartów jest nawet zabawna i w wielu przypadkach mata. Zdecydowanie to film z kategorii tych które są tak złe że aż dobre, a nie tylko złe. Poza tym stanowczo muszę stwierdzić że fabuła choć w szczegółach śmieje się w twarz kanonowi marki, to jednak w swoim podstawowym zamyśle jest nawet bardzo ciekawym pomysłem. Dla przypomnienia: Mamy tu odwrócenie ról w którym ziemia jest zagrożona atakiem ze strony nie Unicrona, a kontrolowanego przez Quintessan Primusa. Co więcej film zerżnął z Prima i jak na ironię to uratowanie tego drugiego, a w konsekwencji ziemi jest celem w filmie. Choć żeby nie było ten jest wciąż tym złym. Szkoda tylko że pomysł został potraktowany po macoszemu i film nawet nie próbuje stosować suspensu bo można by zrobić z tego naprawdę niezły twist, no ale seria woli być od początku transparentna. Tak więc umieściłem spoiler przez formalność, bo wiedza ta i tak szybko wychodzi na jaw. A i jeszcze jedno.. ostrzegam przed fałszywymi trailerami. Kilka ciekawych scen z nich nie znalazło się wcale w filmie.. buuu.

  15
  Hydepark / Teen Wolf - Nastoletni Wilkołak (seria TV)
  « dnia: Czerwiec 18, 2017, 17:24:25 »

  Tak, wiem co myślicie ale czekajcie. Większość filmów dla nastolatków to bezjajeczny szrot pisany z założenia że młodzi to idioci, ale zawsze trafiały się wyjątki jak np. słynny serial Buffy: Postrach wampirów który potraktował młodego widza z należytym szacunkiem. Ten serial można nazwać śmiało duchowym spadkobiercą, a nawet więcej bo serial naprawdę ma jaja.

  Scott McCall to przeciętny nastolatek z małego miasteczka Beacon Hills, które słynie z niewyjaśnionych incydentów i indiańskiej gry w Lacrosse. Pewnego razu chłopak zostaje ugryziony przez wilkołaka i w ten sposób trafia w samo centrum spraw daleko wykraczających poza normalne. W zaadoptowaniu do nowej sytuacji pomaga mu jego przyjaciel Stiles oraz doświadczony wilkołak Derek (to nie on go ugryzł), szczególnie że w tle wisi walka Łowców Potworów z tajemniczym nowym Alfą. Tyle na początek wystarczy.


  Od razu przestrzegę że pierwszy sezon jest zasadniczo najsłabszy. Dobry ale zdecydowanie ustępuje wszystkiemu co pojawia się później (od razu zaznaczę że na razie jestem po czwartym sezonie z sześciu więc nie wiem jak dalej). No ale z czasem.. miodzio! Serial nie waha się pokazywać krew i śmierć, oraz "imprezowego" życia nastolatków. W sumie można by serial zaliczyć do kategorii tak naprawdę Young-Adult, tyle że tej prawdziwej. Nie mylić z wypocinami od Hollywood sprzedawanymi jako "dorosłe" dla nastolatków. Do jednej z największych zalet w serii należy zaliczyć brak plot-armora i fakt że ktoś posiada znane imię nie chroni w nim przed śmiercią i jest to mało powiedziane.


  Ocena? W gatunku 11/10, ogólnie 8/10 (sezon pierwszy to 7/10, drugi 8/10 a obie części trzeciego to 9/10, a czwarty 8/10).

  Strony: [1] 2 3 4