Polski Serwis Mobile Suit Gundam


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Ragwel

Strony: 1
1
Pytania / Panel lining a topcoating
« dnia: Kwiecień 27, 2017, 12:47:09 »
Witam, co lepiej zrobić najpierw? Osobiście zamierzam najpierw dokonać panelowania za pomocą gundam markerów extra thin a następnie wszystko pokryć lakierem matowym, dokładnie tym. Czy może lepiej zrobić w odwrotnej kolejności?

2
Pytania / Kilka pytań odnośnie modeli
« dnia: Styczeń 21, 2017, 21:59:03 »
Witam wszystkich jako nowy użytkownik forum(mimo że konto założone było kilka lat temu), mam parę pytań związanych z rozpoczęciem kolekcjonowania modeli Gundamów.

Po pierwsze czy szczegółowość modeli RG 1/144 oraz MG 1/100 jest podobna? Dodatkowo jak wypadają one w porównaniu z HG 1/100. Mimo posiadania pierwszego modelu do złożenia(jakiś czas temu znajomy sprezentował Altrona HG 1/100) mam dylemat na której skali się skoncentrować.

Po drugie czy wszystkie modele są pomalowane, kilka razy widziałem w sieci zdjęcia modeli tylko w szarym plastiku?

Zamawiając ze sklepów typu HLJ czy zawsze jestem skazany na opłacenie 4,7% cła? Jeśli tak jak to wygląda, płacę przy odbiorze czy muszę sam pofatygować się do Urzędu Celnego. Czy zamówienie Gundam Markerów też będzie objęte jakimiś dodatkowymi opłatami?

Strony: 1