Polski Serwis Mobile Suit Gundam


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Gamer2002

Strony: 1
1
Pozostałe Uniwersa / Gundam Wing Sequel?
« dnia: Czerwiec 24, 2010, 11:37:40 »
Tłumaczenie artykułu z 4chan, więc nie wiadomo czy cokolwiek z tego jest prawdziwe.
Translation by Deacon Blues
New Mobile Report Gundam Wing: Frozen Teardrop
- There's going to be new mobile suits appearing in the novel with a military color to them
- The era is called "MC-0002 NEXT WINTER". Mars Story.
- The story takes off from the viewpoint of Sally Po's daughter, Kathy Po. (Rank is ??!?)
- She's affiliated with Preventer, the Mars Branch chief (WuFei's subordinate).
- She possesses a microchip sent from Earth Sphere Unified Nation President Dorothy T. Catalonia.
- It anticipated that it contains the information to initiate "Operation Mythos".
- However, Chang WuFei downloaded three files aside from the memory chip from a history bank and was directed to bring it with it.
- Kathy doesn't understand what good previous century's data will be.
- The file was recorded in the summer and autumn of AC195 and the spring of AC196.
- The only common entry the files have is the keyword: "Gundam pilots".
- The Summer AC195 file is believed to have been something wrote by Treize.
- Rilke's "Autumn" is quoted at the beginning and after two lines "My eternal friend, Milliardo Peacecraft" was added, but was then crossed out with a line in the end. The contents are like a short essay or a letter.
- It is summarized with "I must be a loser to change history" and is signed "TK".
- The next file is Autumn AC195 in which transfer student "Duo Maxwell" reads an essay on the them of the relations between the Earth and its colonies.
- The final file is Spring AC196. The recorder is Kathy's mother, Sally.
- Data on conversation between Relena and elderly people are put in the file.
- The file contains other attached data aside from the sound.
- It's the blueprints and operations manual for "frozen capsules for artificial hibernation".
- The blueprints are signed "J".
- When she arrived at the Preventer's Mars Arctic Base (north pole), Kathy went alone to face Master Chang (WuFei).
- She informs of being handed down the authorization of "Operation Mythos" and suggests the awakening of the Aurora Princess.
- The "sleeping beauty" is sealed in a frozen capsule for artificial hibernation.
- A voice is heard behind Kathy, "You're just like your mother."
- Appearing was a middle aged man in black priests clothes with a young boy with long hair tied in a braid.
- The middle-aged man who didn't make the sign at all, glows at them with a smiling face that doesn't disappear. "I'm Father Maxwell. The Father Maxwell who wouldn't lie and say he ran away and hid. And this bad child with these eyes is my son, Duo."
- The priest brings special attention to Kathy, "By the way, I've heard that you brought three files with you. The three preludes are needed to awaken the Aurora Princess."
-No cóż, jeżeli to prawda to mam kolejny powód by ponownie obejrzeć sobie Winga :P Pytanie czy to ma być manga, gra czy anime.

2
Pozostałe Uniwersa / Gamer2002's Rewatch New Mobile Raport Gundam Wing
« dnia: Kwiecień 14, 2010, 21:12:45 »
Odcinek 1Na wstępie poznajemy różne informacje, na przykład że koloniści przeprowadzają tajną Operację Meteor o której praktycznie wszyscy wiedzą. Ale najważniejsza jest to, że prawdziwi żołnierze siedzą z rozkrokiem. Tak czy inaczej latający myśliwiec naszego bohatera Heero ma zestrzelić wahadłowiec na pokładzie którego jest nasz zamaskowany człowiek Zechs. Zechs uznaje że nie ma potrzeby brać latających jednostek i bierze swą lądową bo jest takim kozakiem że potrafi zestrzelić latającą jednostkę podczas wolnego spadku w atmosferze. Jednak okazuje się że jednostka jest Gundamem a Gundamy są niezniszczalne, jednak Zechsowi udaje się spaść na niego i ściągnąć go do morza samemu wyskakując. Po tym poznajemy Relenę i jej ojca, wiceministra spraw zagranicznych Sojuszu który dopiero co powrócił i już jest gdzieś Sojuszowi potrzebny. Z Releną zawsze miałem taki problem że miałem wątpliwości czy jest całkowicie normalną osobą. Nie chodzi o to że gada głupoty bo w tej serii tak ma 99% ludzkości. Szybko zrozumiałem że chodzi o to ze ona posiada super-moce. Po tym Treize dowiaduje się od Zechsa najważniejszych wieści i zastanawia się kiedy mógłby się nauczyć jak się poprawnie siedzi. Z Treize mam podobny problem co z Releną, ale u niego szybko zlokalizowałem źródło jego mocy.Po tym 4 Gundamy rozrabiają na całym świecie. Jestem pod wrażeniem odwagi żołnierzy Sojuszu którzy są w stanie pilotować mechy które tak wyglądają po jednym strzale z karabinu. Relena odnajduje na plaży nieprzytomnego Heero który wścieka się że widziała jego twarz i porywa karetkę którą wezwała. Relena patrząc jak odjeżdża przedstawia się mu i wyraża życzenie by dowiedzieć się jak się nazywa. Szybko się dowiaduje gdyż Heero przybiera przykrywkę nowego ucznia w jej szkole i nauczycielka wyjawia jego imię. Spełnianie życzeń, super-moc Releny #2. Tak czy inaczej Relena zaprasza Heero na swe jutrzejsze urodziny i jej koleżanki biją temu brawa a ja się zastanawiam czy nie pojawi się Shinji Ikari. Heero drze jednak zaproszenia, odchodzi wycierając jej łzę i mówi że ją zabije.YEEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAACH!!Ale nie mogłem nie zauważyć ze wiatr zerwał się koło szkoły. Próbując odszukać tego przyczynę zdałem sobie sprawę, że Relena się zdenerwowała ujawniając super-moc #3.

Cytat odcinka: Zabiję cię.


Odcinek 2

Heero przystosowuje się do swej przykrywki zwykłego ucznia. Trenuje szermierkę z kolegami, bierze udział w jeździe konnej oraz wspina się na murki. Relena zaś odjeżdża limuzyną i myśląc na głos zastanawia się nad Heero, jaki jest tajemniczy, że ma wiele sekretów, że poznała jego sekret i dlatego chce ją zabić. Z tego dramatycznego monologu aż zapomniała, że w limuzynie był jej szoferPo tym Duo pokazuje nam jak przegięte są Gundamy. Na przyjęciu urodzinowym Relena słyszy w radiu wiadomości że na ziemie nie spadły wahadłowce tylko meteory które spłonęły w atmosferze. Wie że to nieprawda i że Heero tak przybył na ziemię i zastanawia sie czym go to czyni.*facepalm*Jeden z gości po drodze widział Heero prowadzącego karetkę (którą ukradł w poprzednim odcinku i jeszcze jej nie namierzyli). Relena dowiadując się o tym zdaje sobie sprawę że ma zamiar kogoś znowu zabić i zamiast powiadomić czegoś na wzór BOPu który powinien ją chronić, czy innej formy rządu, postanawia udać się tam sama, bo w końcu jest w stanie powiedzieć ludziom co mają robić za pomocą swej super-mocy #4. Tylko że ?sama? oznacza podwózkę limuzyną (z szoferem który najwyraźniej nie ma nic przeciwko by jechać do bazy wojskowej gdzie są eksplozje i nie przejmuje się jak jedyna córka jego szefa który mu płaci idzie do bazy). I tylko jeszcze że Heero najwyraźniej zdobył wyszpiegował info o super-mocach Releny i dzięki kryptonitowi był na nie odporne. Wyciągnął broń i miał w końcu spełnić swą obietnicę ale pojawił się wyciągający wcześniej utopionego Gundama Duo który go postrzelił. Relena zasłoniła Heero i spytała dlaczego Duo w niego strzela (*facepalm*) i go opatrzyła. Logiki tego showu nawet Duo nie potrafi zrozumieć.Tak czy inaczej Heero posyła pociski na swego Gundama wyciąganego przez Gundama Duo i je zatapia (...rozumiem że miał zamiar je zniszczyć a nie tylko umożliwić OZ dalsze szukanie bliżej brzegu? Choć Duo stwierdza że Heero znał wytrzymałość Gundamów). 
Cytat odcinka: Czy jest on księciem z gwiazd?EDIT: Post może wyglądać kiepsko (enter jakoś mi u was nie działa poprawnie), jakby co to ja nic nie wiem ;p

Strony: 1