Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Broken Fang

Strony: [1] 2 3 ... 77
1
Universal Century / Odp: Mobile Suit Gundam Twilight Axis
« dnia: Listopad 02, 2017, 23:29:42 »
Obejrzałem Twilight Axis... I.... nie jest to złe... tzn. W momencie jak się rozsiadam, żeby obejrzeć to się już kończy, ale sam styl prowadzenia opowieści mi bardzo podobał, postacie również mnie zaciekawiły, szczególnie relacja pary bohaterów.

 Animacja za to jest bardzo dobra, szkoda, że Origin ze swoimi MSami tak nie wygląda.  Jako ciekawostka bardzo fajne, szkoda, że nie ma tego więcej bo potencjał jest w tym dosyć spory.

PS/ No i w końcu pilot Gundama przedstawiony w odpowiedni sposób: psychopata w kokpicie xD.

2
Galerie / Odp: [KOLEKCJA] Trofea Broken Fanga
« dnia: Październik 29, 2017, 20:28:32 »
Ostatnia dostawa HG w tym roku:

Na dwa modele czekałem jakieś 2 lata, GMa wziąłem, aby mieć (prawie komplet) msów z Thunderbolta.


Bardzo fajny model, szczególnie dobry jest design samej twarzy cyklopa, przypomina mi nieco jakiegoś Preda.


Dias is love, Dias is life!!!

3
Modelarstwo / Odp: Nowości modelarskie
« dnia: Październik 24, 2017, 17:44:51 »
Mocno wstrzymuje się z kupnem tego Zaku... z jednej strony mam już go w skali SD, HG i MG... z drugiej tak miałbym komplet, ale na szczęście na razie nie mam kasy na modele niestety.

4
Hydepark / Odp: Star Trek
« dnia: Październik 24, 2017, 17:22:29 »
Dla mnie najnowszy odcinek to już kompletna katastrofa, tym razem wzięli się za Wolkan... I te debilizmy pokroju kawałkowania katry i... terroryści logiki... kto te gówno puszcza!

Pamiętajcie drogie dzieci Discovery uczy nas dwóch rzeczy:
1. Zdrowe relacje są tylko w związkach homoseksualnych,
 2. wszyscy kosmici (nawet Ci dobrzy) to rasiści.

5
Hydepark / Odp: Star Trek
« dnia: Październik 09, 2017, 18:24:13 »
Przyszedł czas na przeprosiny bo skrewiłem jak przed tymi dwoma tygodniami mówiłem, że nowego Star Treka nawet da się oglądać. A potem przyszły kolejne dwa epizody i muszę całkowicie zrewidować swoje spojrzenie na tą serie. W skrócie ssie tragicznie i obecnie mam opory aby w przyszłym tygodniu tracić czas na kolejny syf jaki wysmażył nam CBS.

 Co ssało dokładnie? W zasadzie to chyba lepiej zapytać co nie ssało, bo mam obecnie spore problemy ze znalezieniem jakichkolwiek pozytywnych stron ten produkcji.

 Zacznijmy od fabuły i ogólnego spojrzenia na tą serie jako element ST Jest głupia. i mocno nie w stylu Star Trekowym. Raz, że serial leje ciepłym moczem na kanon (i tu nie chodzi o głupie błędy jakie mieliśmy w poprzednich serialach czy filmach), a kompletnie brak jakiejkolwiek spójności ze światem jaki ma niby nastąpić później ani z tym co niby był wcześniej. Patrząc na kalendarium oryginalnej linii czasu próżno szukać jakichkolwiek wzmianek o otwartej wojnie między UFP a Klingonami, bo takiej nigdy było, a już na pewno w takiej skali jak STD usiłuje nam pokazać, plus rzecz jasna fakt, że spora część technologii jest dużo bardziej zaawansowana niż technologia z XXIV wieku (o napędzie grzybkowym nie wspominając).

 Fabuła odcinków nie jest lepsza od stosunku scenarzystów do Trekowego uniwersum, bohaterowie często zachowują mocno nielogicznie i głupio, przy co drugim działaniu bohaterów tego serialu przypominał mi jak SF Debris w swoich Trekowych reckach co chwilę nazywał załogę Voyagera bandą idiotów, a ich przeciwników imbecylami, bo postacie z STD zachowywali się nie mniej idiotycznie (szczególnie w 4 odcinku).

 Główna bohaterka to w zasadzie Riri Wiliams z Marvela (czy Ms. Marvel) egoistyczna socjopatka mająca bezpodstawne przeświadczenie, że jest lepsza od innych, a przy tym jest niemniejszą kretynką co pozostali na pokładzie USS Discovery, do tego jak każdy prawowierny produkt sygnowany przez SJW, 99% osób chwali są za najmniejszą bzdurę, czy prawi jej komplementy, jaka to ona nie jest doskonała itd. (Ci co tego nie robią kończą źle lub gorzej). Do tego wszystkiego jeszcze ten wzajemny stosunek do siebie? kompletnie nie czuć tu Treka, pani oficer (do póki nie zginęła) co chwilę rzucała mięsem na lewo i prawo, wszyscy są dla siebie wredni i nieprzyjemni. Nie wspominając już o tym, że wszyscy są rasistami i rasowe profilowanie wciąż ma się super.
 No i Klingonie? nie wiem jak z tej rasy z STD ma wyrosnąć sojusznik UFP za te cirka 100 lat. Scenarzyści robią wszystko aby ich obrzydzić i pokazać ich jak najgorzej (co kiepsko im wychodzi, bo póki co Klingon Albinos jest jedną z bardziej porządnych postaci w serii), w najnowszym odcinku sprzedano nam smaczek? że Klingonie zjedli? Panią Kapitan z pilota... Cóż inna rasa, oznacza, że technicznie nie jest to kanibalizm xD. Obdarto Klingonów, ze wszystkiego, to już nie jest skomplikowana rasa rywalizująca z UFP o dominacje, potrafiąca rozmawiać ze swoimi odpowiednikami jak równi z równymi (Kor z Kirkiem, Klingoni z ST6, czy w końcu Cerzon Dax z wielką tróją z TOSa), "scenarzyści" sprowadzili Klingonów w STD do bandy prymitywnych rasistowskich barbarzyńców, ale tak trzeba było, bo przecież to alegoria wyborów Donalda Trumpa.

 STD nie pokazuje nam optymistycznej przyszłości jak TOS i TNG, nie stawia też Federacyjnych wartości próbie jak DS9. Jest prostacką wydmuszką mającą sprzedać nową platformę CBSu do tego pisana przez ludzi zainteresowanych tylko promowaniem swojej wizji świata w najbardziej nieporadny możliwy sposób.

 PS. Słyszałem plotę (jeszcze przed premierą), że aktorzy dostali memo, że mają od stycznia szukać nowego zajęcia, zatem, możliwe, że ten S(y)F będzie mieć tylko 1 sezon?

6
Universal Century / Odp: Gundam The Origin
« dnia: Październik 07, 2017, 22:24:39 »
Po 5 epie:
 Chyba najlepszy odcinek do tej pory (ale i materiał był jak najbardziej intensywny, bardzo mi się podobało, że zekranizowali również historie tej pary z Side 2.  5 Orgin to bardzo mocny odcinek, plus Dozle jak zwykle bezbłędny.

7
Galerie / Odp: [KOLEKCJA] Trofea Broken Fanga
« dnia: Październik 03, 2017, 10:38:12 »
Na pewno gdzieś w październiku, ale dokładnie nie wiem kiedy.

8
Modelarstwo / Odp: Nowości modelarskie
« dnia: Październik 03, 2017, 10:15:47 »
Ceny srogie, szczególnie  te SDeki, kojarzą mi się w sumie z nie istniejącym już sklepem DYRL.pl, gdzie taki Z'Gok, łaził po 160zł.W sumie jestem ciekaw, kto to prowadzi, jeżeli to UM, to byłoby zabawnie xD.

9
Galerie / Odp: [KOLEKCJA] Trofea Broken Fanga
« dnia: Październik 03, 2017, 08:55:03 »
Po 3 miesiącach oczekiwania i ponownej wysyłce z Japonii trafiła w moje ręce wreszcie nowa dostawa z HLJ:Zdążyłem już złożyć Tristana:


i to jest po prostu stary Alex z innym pancerzem i uzbrojeniem, mamy ramkę A z NT-1 plus nowe ramki, całość... cóż design uważam, za bardzo fajny, ale technicznie to model z 2001r.

10
Galerie / Odp: Skromne początki
« dnia: Wrzesień 30, 2017, 23:19:04 »
Nah, nie przejmuj się, niestety jest tak,że bez praktyki, to nawet jakbyś stanął na nogach to po latach wrócisz to starych modeli i efekt, średnio Ci będzie odpowiadał.

11
Hydepark / Odp: Star Trek
« dnia: Wrzesień 28, 2017, 15:08:03 »
https://www.youtube.com/watch?v=aBb0hyuIfYQ
 Suma sumarum ciężko się nie zgodzić.mutex/ocfipreoqyfb/mutex

12
Hydepark / Odp: Star Trek
« dnia: Wrzesień 26, 2017, 13:33:14 »
Jedna sprawa w nowym Treku mnie oburzyła? Nasza główna bohaterka, która przybyła na Shenzhou przed 7 laty po ukończeniu Wolkańskiej akademii? I mam rozumieć, że w przeciągu 7 lat została pierwszym oficerem?  To trochę krótko, dwa nie ukończyła akademii gwiezdnej floty, a nawet biorąc pod uwagę zamienność uczelni Wolkańskiej i Akademii Gwiezdnej Floty (co raczej zaprzecza postać Spocka, który ukończył to i to). To dziwnie to dla mnie wygląda. Nawet znienawidzony przez wszystkich Wesley ?wunderkind? Crusher musiał pójść na akademie (gdzie nawet oblał za pierwszym egzaminie) jak jego? biologiczny tata Picard (pozdro dla kumatych), taka Ro imigrantka z Bajor. Musiała skończyć akademie aby zostać chociaż chorążym, taki Will Riker zanim został pierwszym oficerem przeszedł naprawdę wiele itd. Itp. Ale jak widzę w Discavery mamy oficerów jak zupki instant.

13
Hydepark / Odp: Star Trek
« dnia: Wrzesień 25, 2017, 13:16:11 »
Wyszedł nowy Star Trek... Pominę wymownym milczeniem sprawy związane z kanonem, bo się tu mało co kupy trzyma.
Pierwsza sprawa to strona audiowizualna... Nie wiem czy to nostalgiczne uczucie, ale cholera DS9 wyglądało przy tym bardziej realistycznie od mundurów, po okręty i w zasadzie wszystko. Bitwa z Klingonami wyglądała gorzej aniżeli bitwy w wojnie z Dominium.
Fabularnie jest ok, niemniej dialogi zabijają po prostu wszystko, są strasznie sztuczne i mało współgrają z klimatem. Niemniej sama historia nie jest wcale jakaś strasznie zła i muszę przyznać, że się nawet zainteresowałem co będzie dalej.
Z nowymi (po raz kolejny) Klingonami mam spory problem, bo raz, że błędów kanonicznych jest masa (w zasadzie mało co się zgadza), dwa wyglądają bardziej jak twory czarnej mazi z nowych Obcych a nie Klingonie, do tego mówią baaaaaaaardzo dziwnie (nie, nie chodzi mi o język), przypominają w sumie jakiś dziwny cross Obcego z Predatorem.
Jeśli chodzi o elementy SJW... cóż nie jest źle xD, co prawda wyłażą one okrutnie przy okazji wszystkich Klingońskich dialogów ("chcemy być czyści rasowo itd."), to nie odczuwałem jakieś tępej propagandy rodem z komiksów Marvela,  niemniej jako, że pierwsze odcinki są na innym statku niż bohaterka ma być docelowo, to obawiam się wykwitu tego raka na pokładzie Discovery, Pod tym względem jestem ostrożnym optymistą.
Klimat bliższy rebootom aniżeli oryginalnej linii czasowej.
Coś z tego może być...
PS1. Jak na serie, która nie ocenia nikogo po okładce, jest masa rasowego profilowania xD.PS2. Intro nawet jest całkiem fajne.
https://www.youtube.com/watch?v=gzu1OjA9HTk

14
Super Robots / Odp: The Transformers
« dnia: Wrzesień 11, 2017, 07:03:43 »
Movie Blob... ehh... poczekam na Chucka xD, kilka razy w swoich materiałach o Tefach, wspominał, że w końcu zajmie się filmem.

15
Hydepark / Odp: OSTANIO (PRZE)GRAŁEM
« dnia: Wrzesień 04, 2017, 15:22:18 »

A Boy and his Blob

https://www.youtube.com/watch?v=04SbycY7N8A
Sympatyczna logicznozręcznościowa platformówka, która przywędrowała na Steama prosto z Wii sama będąc remakiem tytuły z NESa. Bardzo fajnie mi się w to grało, choć miałem momenty wkurzu, szczególnie przy okazji walko z dwoma bossami (ale nie ostatnim, bo ten był banalny), momentami też jest nieco trudno jak chce się wszystko odblokować.

Bastion
Trailer: https://youtu.be/mX48y24t9iU
Genialny soundtrack i bardzo przyjemny action RPG z bardzo fajną grafiką i fabułą, nie jest to jakiś wybitnie skomplikowany czy długi tytuł, ale warto w niego zagrać dla chociażby warstwy wizualno fabularnej. (Ten narrator!)


Outland

https://www.youtube.com/watch?v=ZOsyTBhp4Hs
Metrovania połączona z Ikarugą, niezła gra z bardzo fajnym klimatem, choć nieco przy krótka ze strasznie wkurzającym przedostatnim bossem, tutaj również bardzo fajny OST.

Strony: [1] 2 3 ... 77