Polski Serwis Mobile Suit Gundam


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Kocurek1944

Strony: 1 2 3
1
Mobile Suit Gundam / Odp: Gundam: Iron-Blooded Orphans
« dnia: Październik 27, 2015, 05:34:07 »
1.Nie istotne czy przeciętny Kowalski ma niewielki użytek z samych zasobów.Złodziejska gospodarka zawsze odbija się na szarym obywatelu.Ziemia odbiera zasoby które mogły być sprzedane na wolnym rynku.Sutuacja ZSRR i demoludów potwierdza że taki sposób pozyskiwania materiałów ma bezpośredni wpływ na życie ludzi.
2.Czy ja kiedykolwiek mówiłem o nagłym krachu?Wszystkie pojęcia o których mówiłem są procesami które trwają(czsami nawet dekady).Nigdy nie mówiłem że to dzieje się tu i teraz.Od początku wskazywałem że bohaterowie żyją w świecie który jest zepsuty i ma fatalną gospodarkę od urodzenia.
3.Co do braku opuszczonych budynków.Przyjrzał bym się miasteczku z którego pochodzi sklepikarka/zaopatrzeniowiec.Nie wyglądało ono na zbyt żywe miejsce.

2
Mobile Suit Gundam / Odp: Gundam: Iron-Blooded Orphans
« dnia: Październik 26, 2015, 23:12:37 »
Żadnej wojny poprzedzającej?Cały ten świat został stworzony przez Calamity War,czego skutki odczuwają nasi ,,bohaterowie".Tylko że tutaj zamiast weteranów skutki odczuwają najbardziej dzieci.Nie mają gdzie pójść bo nie ma szkół(Mika jest analfabetą).
Reparacje?Wspominano iż ziemia używa marsa jako gigantycznego rezerwuaru zasobów.Może nie wyprowadzają pieniędzy ale robią to z innymi dobrami.
A co do życia na prowincji.Te głodne dzieci umierały na ulicach dużego miasta.

3
Mobile Suit Gundam / Odp: Gundam: Iron-Blooded Orphans
« dnia: Październik 26, 2015, 22:12:54 »
Jednak fakt który przykuł moją uwagę to brak jakiejkolwiek ideologii stojącej za procedurą.Jest to kolejny element budujący obraz świata w którym desperacja sięgnęła poziomu gdzie ludzię używają swych ciał jako narzędzi do przetrwania.

Wybacz ale nie kumam cię? Ludzie by to robili w każdym świecie, bo nie każdy przykłada jakąkolwiek ideologię do swojego ciała a biznes to biznes.

W prawie każdym innym gundamowym uniwersum new typy są owocem ideologi,a ich cyber odpowiedniki wypaczenia tej teorii.Zawsze jest to konflikt na tle rasowym i ideologicznym.Nie jest to pragmatyzm dzieci wojny zarabiających na życie a szukanie ,,zrozumienia bez nieporozumień" przez często zindoktrynowanych politycznie nastolatków.

(śmieszne ceny skuputowarów rolnych,pauperyzacja,hiper inflacja)
Nie jestem pewny czy rozumiesz te pojęcia i ekonomię.. ceny nie są śmieszne, po prostu cena detaliczna rzadko pokrywa się z hurtową a Kudelia jako osoba chowana pod kloszem tego nie wiedziała. Nie można też mówić o pauperyzacji w sytuacji w której ludzie są już biedni, choć niektórzy biorą za nią nawet wzrost stopy życiowej (a pro po sytuacji w Polsce). Poza tym gdzie ty widzisz hiperinflację? Ta będzie za cztery lata tutaj, ale nie widzę przesłanek do niej w tej serii.

Proszę bez osobistych przytyków.Rozumiem te pojęcia i ekonomię.Ja nie mówiłem że pauperyzacja postępuje w momęcie trwania akcji anime.Społeczeństwo marsa jest już biedne co do tego nie ma wątpliwości.Czyli proces już zaszedł,co wskazuje na to że istniał.
Co do cen skupu to za bardzo skupił się Pan na reakcji Kudeli a za mało na tym co powiedział Mika,otóż wspomniał iż pani Sakura nie jest w stanie się utrzymać z roli i musi szukać pomocy u Tekkendanu.Czyli ceny skupu towaru nie są za wysokie skoro uprawa nie przynosi zysku.
A teraz czas na hiperinflację.Wszystkie sceny z Marsa w IBO przypominają mi obrazki z Republiki Weimarskiej przed dojściem Hitlera do władzy.Absolutna bieda na ulicach,gigantyczna przepaść pomiędzy możnymi i biednymi.A przypominam że w niemczech w tamtych czasach inflacja przekroczyła 1000%.


4
Mobile Suit Gundam / Odp: Gundam: Iron-Blooded Orphans
« dnia: Październik 26, 2015, 20:35:33 »
Ja zgadzam się z Palidorem.
Jedna rzecz która budzi kontrowersje to fakt iż seria prezentuje konflikt:źli dorośli kontra dobre dzieci.I muszę powiedzieć że nie zgadzam się z tym ani trochę.Tekkadan to nie są całkowicie miłe,dobre dzieciaki(zamordowali swoich poprzednich pracodawców).Prezentują legendarną gundamową skalę szarości.
A co do gallahornu to tu również jest szaro.Z jednej strony mamy skorumpowanego podstarzałego cwaniaczka a z drugiej młodych honorowych,miłych,kulturalnych oficerów wykonujących swoją pracę(blondyn zaoferował opiekę medyczną Ciasteczku i Krakersowi).
Animacja faktycznie niedomaga na planach ogólnych,ale musimy zwrócić uwagę na fakt iż to seria tv z ciaśniejszym grafikiem i mniejszym budżetem niż taki Unicorn czy Origin.Jednak gdzie technikalia nie są doskonałe sytuację ratuje choreografia i język designu.
Aspektem tego anime który absolutnie kocham to podejście IBO do cyber new type.Tutaj nawet wizualnie można określić jak bolesny i ryzykowny jest to zabieg(jak to możliwe że te kolce na plecach nie przeszkadzają im w siedzeniu czy noszeniu kurtek).Jednak fakt który przykuł moją uwagę to brak jakiejkolwiek ideologii stojącej za procedurą.Jest to kolejny element budujący obraz świata w którym desperacja sięgnęła poziomu gdzie ludzię używają swych ciał jako narzędzi do przetrwania.
A epizod 4 przywołał mi wspomnienia ,,Turn A".Położenie większego nacisku na ekonomię i życie codzienne marsjan(śmieszne ceny skuputowarów rolnych,pauperyzacja,hiper inflacja).Jak dla mnie był to odcinek na złapanie oddechu przed wylotem w kosmos.

I pierwszy sezon ,,Build Fighters" był absolutnie genialny i będę walczył o jego reputację.Był to poprostu inny rodzaj bycia super niż regularny gumdam.BF był bardziej listem miłosnym od fanów(taka ilość i głębokość nawiązań wskazuje że robili to ludzie którzy kochają gundama) dla fanów.

5
Mobile Suit Gundam / Odp: Gundam: Iron-Blooded Orphans
« dnia: Październik 12, 2015, 19:06:58 »
No ja mam mieszane uczucia do fizyki. Ta halabarda? powinna się dawno połamać po takich ciosach.
A jeszcze ten młot tego nowego Gundama....
Ok...Ok...Tu mnie masz :( Nie jest doskonale,ale i tak jest lepiej niż w większości mechów.Cóż,to dalej jest serial który ma sprzedać fajnie wyglądające zabawki lub modele.

6
Mobile Suit Gundam / Odp: Gundam: Iron-Blooded Orphans
« dnia: Październik 12, 2015, 18:58:59 »
Po dwóch odcinkach muszę powiedzieć że mi się to podoba.Zawsze lubiłem opowieści o ludziach w beznadziejnych sytuacjach.Umieszczenie akcji na Marsie zabiera bohaterom możliwość wycofania się,to jest ich ostatni bastion,stąd mogą iść jedynie naprzód.
Trochę przypomina mi to serię pana Takahashiego.Każda kolejna minuta szepcze do mnie:Dougram.
Jeżeli chodzi o animacje to zdarzają się klisze narysowane odrobinę gorzej,jednak to nic co odebrało mi radość z seansu.
Jednak co dla mnie jest najbardziej imponujące to fakt że mechy mają masę,nie są plastikowymi modelami które łamią prawa fizyki(jeżeli nie wiecie o czym mówię to obejżyjcie "Majestic Prince" a następnie "End of Evangelion" czy "Mobile Suit Gundam Unicorn").Kiedy Barbatos macha bronią czy uderza nią w ziemię,czuć wyzwoloną masę i energię.Tumany kurzu podnoszące się podczas walk MS-ów jedynie dodają do ogólnego efektu obcowania z maszynami stworzonymi do destrukcji.
Dalej nie jest idealnie,ale z tego sezonu to zdecydowanie mój ulubiony serial.

7
Mobile Suit Gundam / Odp: Gundam: Iron-Blooded Orphans
« dnia: Październik 04, 2015, 13:39:35 »
Pierwszy odcinek mi osobiście się podobał.Szczęka mi nie opadła,ale było solidnie.Twórcy zachowali balans pomiędzy budowaniem świata,przedstawieniem postaci i akcją.
Jedna rzecz:mam nadzieję że Kudelia Aina Bernstein zmieni się w trakcie akcji(podoba mi się jej design)z bezradnej księżniczki którą trzeba chronić w kogoś kto potrafi o siebie zadbać.Nie chcę kolejnej Mariny.
A jeżeli chodzi o stream na Daisuki to ja nie miałem żadnych problemów.Działał spoko,choć nie mogłem wybrać 720p :(

8
Mobile Suit Gundam / Odp: Gundam: Iron-Blooded Orphans
« dnia: Wrzesień 30, 2015, 17:24:35 »
Udało mi się potwierdzić:
Mobile Suit Gundam G-Tekketsu bedzie oficjalnie i legalnie streamowany przez Daisuki w naszym kraju(niestety polskich napisów brak).
Źródło to oficjalny Tweeter firmy.

9
Modelarstwo / Odp: Nowości modelarskie
« dnia: Wrzesień 25, 2015, 11:48:28 »
Tak tak tak!!!GM Sniper II,Jegan i Kshatriyia w sakli 1/100.R.I.P. miejsce na półce.
Również Graze z G-Tekketsu dostanie 1/00.
A tak przy okazji to na jednym zdjęciu z wytawy po prwej stronie RG Wing EW stał Sandrock.O co w tym chidziło?
http://3.bp.blogspot.com/-khLgGasYtE0/VgSpYhTityI/AAAAAAAJvik/z7EEup8W46c/s1600/Untitled-11.jpg

10
Modelarstwo / Odp: Nowości modelarskie
« dnia: Wrzesień 16, 2015, 15:44:41 »
To że Assault i Buster będą P-Bandai jest więcej niż pewne.Moje pytanie brzmi czy będą zestawami części czy osobnymi modelami.A na marginesie ciekawi mnie czy złoto będzie chromowane czy dostaniemy puke-gold jak w HG.
MG Delta Kai Pamiętamy Bandai Pamiętamy!!!

11
Modelarstwo / Odp: Nowości modelarskie
« dnia: Wrzesień 15, 2015, 20:40:24 »
MG V2:Zdecydowanie kupię,ludzie od lat chcą tego midelu.
MG Hyaku-Shiki Kai MPT:c'mon Bandai gdzie jest moja obiecana MG Delta Kai.
A jeżeli chodzi o RG Wing to ja osobiście się cieszę że pierwsza będzie wesja Katoki.Nie lubię oryginalnego designu Winga.
MG GM Custom 2.0?A gdzie MG Alex 2.0?

12
Modelarstwo / Odp: Nowości modelarskie
« dnia: Wrzesień 15, 2015, 14:53:31 »
Do potwierdzenia:
Następnym RG będzie Wing Gundam ver.Ka.Ciekawe,bardzo ciekawe.Obiecali że pojawi się więcej AC RG,ale spodziewałam się Deathscyte w pierwszej kolejności.Tak czy siak must buy.

13
Modelarstwo / Odp: Nowości modelarskie
« dnia: Wrzesień 12, 2015, 10:15:59 »
Z tego co wiem to wszystko obeszło się o licencję.Międzynarodową licencję na modele Star Wars ma Revell,czyli Bandai prawnie nie może ich sprzedawać poza Japonią.

14
Modelarstwo / Odp: Nowości modelarskie
« dnia: Wrzesień 11, 2015, 21:28:32 »
Nie do końca związane z gunplą,ale mimo to ważne.
Z międzynarodowej sprzedarzy na HLJ wycofane 20 zostaną wszystkie modele Bandai Star Wars.
W związku z tym mam pytanie:czy wie ktoś czy będzie nadal je kupić używając innych metod czy satną sie ,, Japan Exclusive"?Czy ich cena wzrośnie?
Sorry że psuję humor taką wiadomością,ale ktoś musi :(

15
Modelarstwo / Odp: Nowości modelarskie
« dnia: Wrzesień 10, 2015, 14:05:05 »
Z innej beczki, w planach jest wypuszczenie RG Infinite Justice.
Tak!Tak!Tak!Nareszcie!

Strony: 1 2 3