Polski Serwis Mobile Suit Gundam


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - 80sLove

Strony: 1 ... 31 32 33
481
Super Dimension Trilogy / Odp: Macross Delta
« dnia: Styczeń 10, 2016, 13:02:18 »
Cytuj
Wesz co? Mam wrażenie że pogubiłeś się w tej debacie i nie dość że prowadzisz świętą wojnę to robisz to bez celu.
Mam wrażenie, że jedyne, czym skutecznie potrafisz atakować to ad personam. Bo coraz mniej chce mi się z tobą dyskutować.

Cytuj
Czyli Prada według ciebie powinna projektować czołgi? ROFTL
Czy Sheryl Nome i idolki są wg. ciebie twórcami hologramów czy innej technologii w tym uniwersum?

Cytuj
Jak wchodzisz w taką debatę to przynajmniej nie kopiuj ślepo cytatów z wiki.
Jak coś zarzucasz, to powinieneś przedstawić argumenty, inaczej współrozmówca potraktuje to jako pusty frazes.

Cytuj
1) Nie powiedziałem że to nie SF, powiedziałem że to Space Opera.
2) Space Opera to podrzędny gatunek SF (także future fantasy) korzystający z podstawowych elementów tego gatunku, ale w żadnym razie nie będący jego wyznacznikiem jako że ma on inne cele niż typowe SF.
I ja nie stwierdziłem, że nie ma różnicy między SF, a Space Operą. Mimo to napisałeś: "Zdziwiłbyś się jak często trzeba ludziom tłumaczyć różnicę między SF a Space Operą.".

Cytuj
Następne zadnie co do którego logiki mam wątpliwości.. a poza tym wiem o czym jest Macross.
A gdzie stwierdziłem, że nie wiesz? Mój opis dotyczył czegoś innego, ale sam domówiłeś do niego inny cel.

Cytuj
Mobile Suity powstały z kapsuł kosmicznych jako pojazdy inżynieryjne do prac w koloniach kosmicznych, a potem zostały użyte jako podstawowa jednostka bojowa przez rebeliantów dlatego że ci mieli już znaczną ilość pilotów. MS'y okazały się niezwykle skuteczne w środowisku o zmiennej grawitacji typowym dla kolonii i z czasem wdrożono je również po stronie Ziemi.


Fakt faktem to późniejsze wyjaśnienie, ale i nikt nie mówi że Gundam nie jest pozbawiony wad i pozostałości z super robo.
Wiem, o tym. Co nie zmienia faktu, że jest to tłumaczenie słabe. Inżynieria - ok? Przejście do wojska. Brak wytłumaczenia.

Tak samo nie tłumaczy się Macross, pokazując idolki w Delcie. Technologia jest sensowna jak na te uniwersum, ale nie podaje wszystkiego na tacy.

Cytuj
Jeśli tak to tego jeszcze nie wyjaśniono, razem z tym jak bezpośrednie jest pośrednictwo mikrofonów i hologramów.
Tak samo jak nie wyjaśniono sensownie przejścia MS do wojska w Gundamach :P

Na dzień dzisiejszy trzeba stwierdzić: skoro wykonują tańce na żywo, to najwyraźniej są potrzebne.

Cytuj
Co ma piernik do wiatraka?
Zdrowe fedki nie potrafią zastrzelić Chara uzbrojonego jedynie w plecak odrzutowy w bodajże pierwszym odcinku Gundam 0079. Jak to wygląda przy sytuacji z Delty, gdzie mamy lepiej technologicznie uzbrojone idolki i strzelających na oślep, upośledzonych fizycznie i psychicznie chorych Zentradi? :P

Na logikę - trudniej ustrzelić mały cel, a jeszcze trudniej porządnie naszpikowany uzbrojeniem.

Cytuj
Tia.. i co jeszcze wymyślisz by dowieść swój punkt?
Wiele, ale nie widzę sensu, jeśli do nich się odnosisz.

Słyszałeś kiedyś o pomyśle prawdziwego myśliwca, w którym pilot kierując swoją maszyną  jednocześnie sterowałby zdalnie swoimi kilkunastoma dronami? A to jest pomysł, jaki zaproponowałeś.

Cytuj
Gdy nie ma innej opcji. Wciąż jednak to ja wygrywam bo obrona kraju zawsze jest ważniejsza niż narażanie życia.
Ja niczego nie chce wygrywać, choć nie mogę zrozumieć, dlaczego twoim triumfem jest tego typu stwierdzenie, skoro od początku sam mówię, że obrona kraju jest najważniejsza, nawet za cenę narażenia życia  ::)

Cytuj
Twój punkt?
Nazwałeś hipnozę z Macross Plus praniem mózgu. W rzeczywistym świecie hipnozę używa w leczeniu psychiatrycznym. W Delcie mamy leczenie konkretnej wariacji psycholów za pomocą muzyki.

Cytuj
Może w swojej dziecinnej desperacji tego nie zauważyłeś ale wyjaśniłem już kwestie w przykładzie Ranki.
Jak mówiłem: inna sytuacja, rasa i miejsce akcji. Girlsband z Delta nie walczy w przestrzeni kosmicznej ze zdrowymi istotami.

482
Super Dimension Trilogy / Odp: Macross Delta
« dnia: Styczeń 09, 2016, 15:57:32 »
Najlepszy w historii anglojęzyczny wywiad z Shoji Kawamorim - twórcą Macrossa. Przeprowadzony przez dziennikarza Forbes i opublikowany w grudniu:
http://www.forbes.com/sites/olliebarder/2015/12/10/shoji-kawamori-the-creator-hollywood-copies-but-never-credits/

BARDZO wyczerpujący. Są opinie na temat wszystkich Macrossów. Na przykład pan Kawamori nie do końca był zadowolony z pewnego elementu zakończenia Macross: Do You Remember Love? i odbił sobie to na Macross Plus i Macross 7, które mają przedstawiać odpowiednio dobry i zły wpływ muzyki w tym uniwersum.

Wspomina o innych seriach, o tym, jak zaczynał pracę w branży, o udziale w tworzeniu pierwotnych Transformers, a nawet produkcji gier Macross w latach 90.

Możemy w końcu poznać jego opinie na temat problemów prawnych serii na świecie, stosunku do Robotecha i planowanego filmu kinowego na jego podstawie (wyraża chęć pracy nad nim!).

483
Super Dimension Trilogy / Odp: Macross Delta
« dnia: Styczeń 08, 2016, 11:40:23 »
Cytat: Rezro
Bo nikt jej tak nie nazwał. Ludzie wyrażają jedynie uzasadnione obawy o to w którą stronę ta seria skręca.
I nie są one nieuzasadnione, bo nie ma tutaj typowych moe.

Cytuj
To był tyko przykład nonsensownego designu.
Który widzieliśmy już podczas koncertu Sheryl Nome.

Cytuj
Zdziwiłbyś się jak często trzeba ludziom tłumaczyć różnicę między SF a Space Operą.. Macross to Space Opera.

Za wikipedią:
Cytuj
Fantastyka naukowa (ang. science fiction) ? gatunek literacki lub filmowy, a także gier komputerowych o fabule osnutej na przewidywanych osiągnięciach nauki i techniki oraz ukazującej ich wpływ na życie jednostki lub społeczeństwa.[...]
Fantastyka naukowa najczęściej opisuje wydarzenia umiejscowione w przyszłości wobec czasów autora (lecz niekoniecznie) i opiera się na hipotetycznym rozwoju nauki i techniki. Utwór fantastycznonaukowy zawiera zwykle takie cechy jak: specyficzny typ czasoprzestrzeni, neologizmy związane z rozwojem techniki, kontakt z obcą cywilizacją, podróż w czasie, cudowne lub tragiczne skutki wynalazków technicznych i odkryć naukowych. Najważniejsza jest hipotetyczna zgodność wydarzeń ze współczesnym stanem wiedzy o nauce i technice.
Najbardziej charakterystyczne motywy utworów fikcji naukowej to umiejscowienie akcji na innych planetach, zamknięcie jej na pokładzie statku kosmicznego, wędrówka w czasie, kontakt z obcą cywilizacją. Akcja utworów fikcji naukowej może się jednak również odbywać w całości na Ziemi w nieznacznie tylko zmodyfikowanych przewidywaniach realiów bliskiej nam przyszłości, czy też w czasie równoległym do naszej rzeczywistości. Bywa także, że spora część akcji toczy się w przeszłości (jak w Linii czasu Michaela Crichtona).

Cytuj
Space opera ? podgatunek fantastyki naukowej koncentrujący się wokół romantycznych przygód, podróży międzygwiezdnych i kosmicznych bitew, w którym głównymi wątkami są konflikt międzyplanetarny i osobiste przeżycia bohaterów.

Jeśli twierdzisz, że Macross to nie science fiction, bo to space opera, to nie wiem jak dziwne masz definicje. Star Trek to także space opera i jednocześnie sci fi.

Największych problemem jest Star Wars, ale to temat na inną dyskusję. W przeciwieństwie do niego w Macrossie przeszliśmy od istniejących F-14 Tomcat (Macross Zero) do ich fikcyjnych dzieci ze skrzydłami - Valkyrii. To uniwersum, w którym nagle rozbija się statek obcych i wybucha wojna o jego technologie. Gdzie istnieją hologramy i wirtualna gwiazda, ochrzczona jako Sharon Apple. O neologizmach jak "DECULTURE!" nie wspomnę :]

Cytuj
Eeee rzadko czytam równie nonsensowne stwierdzenia
Nic nie tłumaczy sensownie istnienia Gundamów, skoro można stworzyć równie zwrotne statki kosmiczne.

Cytuj
Skoro kluczową rolę odgrywają w kuracji odgrywają same piosenki a bohaterki i tak używają mikrofonów to dlaczego by nie posłać mechów z dronami i głośniami? Narażanie artystek to totalny nonsens.
Bo może potrzebny jest kontakt bezpośredni w celu leczenia?
Bo akcja dzieje się w środku miasta?
Bo mechy są większe i łatwiej w nie trafić w przeciwieństwie do człowieka? (Char aprroved)
Bo pierwszy pilot mecha nie może jednocześnie pilotować mecha i kierować dronami, a drugi musiałby brać pod uwagę poruszanie swojego macierzystego robota.
Bo znajdujemy się w uniwersum, gdzie społeczeństwo uważa idolki za bohaterów. Od prawie 60 lat mają decydującą rolę w najważniejszych wojnach  Muzyka już dawno tutaj straciła status zwykłej muzyki.

Cytuj
Zadaniem żołnierza nie jest narażanie życia tylko obrona kraju
Zadaniem żołnierza jest narażanie życia w obronie kraju.

Cytuj
Ich status jest nieistotny skoro krytykowana jest sama potrzeba nadania temu formy koncertu skoro i tak sprowadza się to do prania mózgu.
Bo leczenie psychiczne, np. za pomocą psychotropów, jest rzeczywistym praniem mózgu, a sama hipnoza jest wykorzystywana w psychiatrii.

57 lat temu wcześniej, podczas wojny z Zentradi nikt nie myślał o wykorzystaniu Lynn Minmay w walce jako głupocie. Może teraz to też jedyny sposób na kurację.

484
Super Dimension Trilogy / Odp: Macross Delta
« dnia: Styczeń 07, 2016, 15:06:19 »
Obejrzane... eh... generalnie było ok. dopóki dziewczyny nie zaczęły się zmieniać na modłę Sailor Moon... No i od kiedy w uniwersum Macrossa, muzyka miała jakąś magiczną moc? BO o ile dobrze pamiętam zawsze chodziło o "szok" kulturowy, a nie z powodu jakiś czarów, bo tutaj co chwila jakieś cząsteczki lataj. 
Chodzi o taką prawdziwą magię? Sara Nome w stroju Ewy i jej śpiew.

No i nie wydaje się mi się, aby Sharon Apple z Macross Plus hipnotyzowała ludzkość szokiem kulturowym.

Cytuj
Jakoś mi te brakuje większej subtelności... Ale to moje odczucia.
Jak dla mnie subtelności w Delcie jest więcej niż w Macross 7, gdzie mieliśmy sterowanie Valkyriami za pomocą gitar. To, że jedynie rzuca się to bardziej w oczy w Delta, to kwestia bardziej kolorowej animacji i jpop-u girlsbandowego.

Cytat: Broken Fang
Cytat: 80sLove
Lynn Minmay też była wzorowana na kilku prawdziwych piosenkarkach.
Chyba nawet na jednej, bo za jej głos odpowiadała właśnie Jpopowa piosenkarka.
Akurat Mari Iijima tak jak Megumi Nakajima (Macross Frontier), Haruka Chisuga (Macross 30) i obecnie Minori Suzuki wygrała przesłuchania, więc trudno, aby twórcy wzorowali się na debiutantce, której jeszcze nie znali w chwili tworzenia projektu postaci.

Chodziło mi o takie piosenkarki jak Seiko Matsuda i Akina Nakamori (do których jest trochę nawiązań w samej serii).


Do tego dochodzi element międzynarodowy, czyli Vera Lynn z czasów II wojny światowej, choć to chyba nie jest potwierdzone. Bardziej prawdopodobne, że imię i nazwisko postaci nawiązuje do Lili Marleen- nazwy piosenki popularnej zarówno po stronie państwa osi i aliantów.

Wersja w wykonaniu Lynn Minmay:
https://www.youtube.com/watch?v=838f-Va4v_s

485
Super Dimension Trilogy / Odp: Macross Delta
« dnia: Styczeń 07, 2016, 10:17:41 »
Cytuj
Macross to jest klasyczne mecha.. ja na razie nie mam zdania bo i znam kilka dobrych moe ale totalnie rozumiem ludzi dla których Macross skończyłby się wraz z tą serią.

Jak mówiłem kwestia gustu.

I nie nazwałbym tej serii typowym moe, bo wygląd i barwy strojów idolek wynikają po prostu z upodobnienia do prawdziwych japońskich idolek. Same postacie, może nie licząc głównej bohaterki, która ma też odpowiedni wiek, nie przypominają tych puchnych na twarzy, licealnych "loli" widzianych w większości serii.

Lynn Minmay też była wzorowana na kilku prawdziwych piosenkarkach.

Cytuj
Technicznie możliwy? Jak najbardziej.. szczególnie w i tak już naciąganych ramach uniwersum. Sensowny? Na poziomie zbroi bikini czyli nonsensowny.
To nie musi być zbroja, tylko hologram zbroi. Sheryl podczas swoich koncertów wielokrotnie przebierała się na scenie w ułamku sekundy.

Jak mówiłem: to Macross. Sci-fi. Nie trzeba tutaj tłumaczyć, że w kosmosie nie ma powietrza i dźwięku, bo... nie ma, choć BGM-y nam sugerują, że tak jest.

Są bardziej nonsensowne elementy w tym uniwersum jak 2/3 mechów. Macross to miszmass - wrzucono ogromną ilość różnorodną robotów, a na dobrą sprawę tylko Valkyrie nie są nonsensowne. Kiedyś przyklaskiwali to fani mechów, teraz idolki mogą przyklaskiwać fani gatunku magical girls. I jedni i drudzy przyklaskują materiałowi podobnego realizmu.

Cytuj
I nie można było tego osiągnąć w normalny sposób? Gdy Ranka z Frontiera robiła koncert dla zbuntowanych kosmitów pod osłoną Valkirii to miało to fabularny sens. Gdy mamy do czynienia ze zwykłym praniem mózgu jest to bezcelowe i nonsensowne.
Chronienie cywilów za pomocą dronów, podczas gdy oddział Valkyrii jest zajęty rozbrajaniem chorych. Chcesz wysyłać zwykłych żołnierzy, którzy bez wokalu jako ochroniarze mają jeszcze mniejszą szansę z Zentradi?

Patrzysz na idolki jak na jakiś cywilów, o których należy dbać. A tymczasem może są oni kimś w rodzaju żołnierzy, którzy mają normalnie narażać życie?

486
Super Dimension Trilogy / Odp: Macross Delta
« dnia: Styczeń 06, 2016, 13:07:50 »
Cytat: REZRO
Tzn. seria wciąż ma w sobie jeszcze sporo mroku ale sam pomysł jest tak absurdalny że nie mieści się w żadnych ramach może nie tyle realizmu co racjonalności.
Cytuj
gwiazd j-popu z super-mocami i obstawą mechów, które to piorą mozgi osób dotkniętych syndromem za pomocą swych piosenek (0_0). Co jak co ale to coś rodem z moe a nie mecha anime.

1. Hologramy istniejące w tym uniwersum od 2009 roku, coraz bardziej skomplikowane.
2. Skafandry z EX-Gear (Macross Frontier) pozwalające na zewnętrzne, ograniczone sterowanie całymi Valkyriami (tutaj mamy mniej skomplikowane drony)
3. Hipnoza Sharon Apple z najbardziej realistycznego Macrossa Plus :P

Zgadzam, że nie jest to klasyczne mecha anime i może się to komuś nie podobać, ale patrząc na poprzednie serie i ich technologię (nawet wyłączając Macross 7) oddział idolek jest tutaj sensowny. Tym bardziej, że bohaterki nie walczą w przestrzeni kosmicznej z przeciwnikami jak to było w Macross 7, a jedynie bronią cywili przed ich chorymi współobywatelami w asyście zwykłych Valkyrii.

Strony: 1 ... 31 32 33