Polski Serwis Mobile Suit Gundam

Mobile Suit Gundam => Pozostałe Uniwersa => Wątek zaczęty przez: Suavek w Kwiecień 03, 2018, 16:00:31

Tytuł: Gundam Build Divers
Wiadomość wysłana przez: Suavek w Kwiecień 03, 2018, 16:00:31
Prolog - https://www.youtube.com/watch?v=-zR55C33TLA

Ep. 1 https://www.youtube.com/watch?v=hq7j_l6_lCs

Po pierwszym epie wygląda jak znacznie bardziej nachalny Build Fighters. I niestety nie mówię tego w pozytywnym znaczeniu...

Zobaczymy jak dalej, ale jakoś BF miał więcej uroku. Design postaci też odrzuca.
Tytuł: Odp: Gundam Build Divers
Wiadomość wysłana przez: 80sLove w Kwiecień 03, 2018, 21:29:42
Jakbym oglądał uśmiechnięte mordy ludzi z katalogów firm podróżniczych... pierwszy odcinek jest właśnie tak bardzo bez żadnego wyrazu - typowa dziecinna seria na chama próbująca sprzedać zabawki podnietą swoich protagonistów.

Główni bohaterowie to tak bardzo standardowe shouneny z papieru, że głupi Ash Ketchan z Pokemonów na razie wydaje się przy nich bardziej interesującą postacią. Do tego na razie brak humoru dla weteranów Gundamów, jakiś soczystych głupotek w stylu Gundam Mafii czy kręcącego się wokół szkoły pana z wałęsowatymi wąsami ;). Poprzednie serie były durne, ale w tej durnowatości był urok.

Tutaj trudno mówić o uroku w pierwszym tygodniu, gdy widz  dostaje grzeczny, nieskazitelny produkt PR-owca z ugranymi już na starcie motywami - przyjaźni, rywalizacji, pasji. Niby jest na końcu jakaś tajemnica (znaleziona dziewczynka), ale w komentarzach na youtube ktoś wspomina, że twórca serii ogłosił przed premierą, że anime nie jest związane światem z poprzednimi Build Fighterami (czyli mamy chyba nie spodziewać żadnych powiązań rodzinnych).

No i gdzie podziała się ta podniosła elektroniczna i instrumentalna muzyka z poprzednich serii? Gdzie jest męskie ingriszowe "PLEASE SET YOUR GP BASE!?
Tytuł: Odp: Gundam Build Divers
Wiadomość wysłana przez: Rezro w Kwiecień 04, 2018, 07:13:11
No ale popatrzmy choć na jasne strony. Przynajmniej same gunple wyglądają jak należy. Od strony praktycznej nie mam nic do serii powstałej z myślą o dzieciach jeśli dzięki temu dostaniemy też takiego Thunderbolta.
Tytuł: Odp: Gundam Build Divers
Wiadomość wysłana przez: Ranalcus w Kwiecień 05, 2018, 14:26:26
Takie Modelarskie SAO
Tytuł: Odp: Gundam Build Divers
Wiadomość wysłana przez: Rezro w Kwiecień 05, 2018, 16:55:39
SAO było pretensjonalne i o grupie ludzi faktycznie uwięzionych w wirtualnej rzeczywistości przez pedofila mordercę. To zaś tylko typowy show dla dzieci, który tak się składa jest o zaawansowanej grze VR, co i tak ma więcej sensu niż magiczne cząsteczki ożywiające plastik. Fakt, jest tam jakiś wątek z cyber-lolitą ale mam wrażenie że ludzie za bardzo jadą po tej serii. Przynajmniej na tym etapie. To w końcu tylko kolejny Build.
Tytuł: Odp: Gundam Build Divers
Wiadomość wysłana przez: Marciosss w Kwiecień 05, 2018, 17:29:02
Dwa nerdy, pedofil, grubas i jakaś labadziara. Pięknie się zapowiada  8)
Tytuł: Odp: Gundam Build Divers
Wiadomość wysłana przez: Suavek w Kwiecień 11, 2018, 19:11:02
GBD okazuje się być tym, czym swego czasu bałem się będzie GBF...

Pomijając fakt, że czuję się, jakbym oglądał tutorial gry MMO, to na ten moment jedyna zachęta w oglądaniu to akcja. Nie czuję postaci w ogóle, są one schematyczne i oklepane, nie wspominając o tym, że dziecinne. Komedia jest żałosna, a ekspozycja nachalna i naciągana. Nie przewiduję na tym etapie, żeby miało być lepiej, gdyż problem tkwi w fundamentach. Sei i Reiji to też były dzieci, ale rozbudowane jako postacie. Tutaj są po prostu dzieci z plakietką.

No i jak wyżej zostało wspomniane, muzyka w ogóle nie robi wrażenia na ten moment, co też psuje wrażenia przy akcji.
Tytuł: Odp: Gundam Build Divers
Wiadomość wysłana przez: 80sLove w Kwiecień 15, 2018, 00:36:25
Ja w ogóle nie rozumiem polityki Sunrise i Bandai - zrobili 6-7 odcinków specjalnych (do tego internetowych) rozszerzających uniwersum Gundam Build Fighters m.in. o sztuczną inteligencję, a potem wypuszczają nowy serial o mniej więcej tym samym koncepcje i celu, ale nie mającym nic wspólnego z wcześniejszymi częściami.

Jak dla mnie w promowaniu zabawek w Gundam Build Divers jest jeden problem - brakuje samokrytyki. GBF i GBF Try cechowały się tym, że zbieranie modeli i oglądanie Gundamów to w pewnym sensie dziwactwo... fajne, ale jednak dziwactwo - za pomocą właśnie humoru (zachowania bohaterów, pewnych nawiązań). W przypadku Divers mamy ochy i achy dwóch protagonistów, zniewieściałego instruktora dla fanek, który aż prosi o nieustanne wyśmiewanie - wszystko jednak pozostaje bez żadnej puenty.

Kolejny problem to kompletny brak impaktu w kwestii walk - jeśli dobrze zrozumiałem te całe ich modele to tylko przedstawienia wirtualne, w poprzednich seriach plastikowe mechy naprawdę ulegały zniszczeniom. Aż zaczynam się zastanawiać, czy Bandai wkrótce nie wyda jakieś nowej gry i zestawu modeli do nich, które kablem będzie można podłączyć do konsoli/PC (ewentualnie automatów do grania), tym samym uzyskując ich wirtualne przedstawienie w rozgrywce.
Tytuł: Odp: Gundam Build Divers
Wiadomość wysłana przez: Marciosss w Kwiecień 15, 2018, 10:08:27Cytuj
Aż zaczynam się zastanawiać, czy Bandai wkrótce nie wyda jakieś nowej gry i zestawu modeli do nich, które kablem będzie można podłączyć do konsoli/PC (ewentualnie automatów do grania), tym samym uzyskując ich wirtualne przedstawienie w rozgrywce.
Już kiedyś to zrobili
(http://strefapsx.pl/wp-content/uploads/2015/10/zxe-d-4.jpg)
http://strefapsx.pl/zxe-d-legend-of-plasmatlite/ (http://strefapsx.pl/zxe-d-legend-of-plasmatlite/)
https://www.youtube.com/watch?v=wrKoEgVjwu8 (https://www.youtube.com/watch?v=wrKoEgVjwu8)

Tytuł: Odp: Gundam Build Divers
Wiadomość wysłana przez: Suavek w Kwiecień 17, 2018, 20:23:19
Nie wiem, czy to rozczarowanie, czy inny zawód, ale zwyczajnie się irytuję oglądając w GBD cokolwiek innego, niż czysta akcja. Te postacie i ich dialogi są horrendalne, banalne i tak infantylne, że aż bolesne. No nijak mi to wszystko pasuje. Całość przypomina produkcję dla młodych dzieci, ale bazuje na serii dla nastolatków/starszych widzów.

Oglądam w sumie tylko dlatego, że jest na YT z napisami. Gdybym miał to ściągać, to na pewno bym się nie fatygował na tym etapie.
Tytuł: Odp: Gundam Build Divers
Wiadomość wysłana przez: 80sLove w Kwiecień 19, 2018, 21:13:56
Trzeci odcinek i po prostu nie wierzę co widzę - scenarzyści dalej ciągną tą tragedię związaną z klęską w grze i podniszczeniem wirtualnego modelu. W GBF miałoby to sens, bo tam mieliśmy prawdziwe modele i turniej, ale tutaj chodzi o zwykłą rundkę w RPG i głupią skórkę (w takich wypadkach zrozumiałbym raczej irytację). Mimo to widz musi wysłuchiwać tej nieszczęsnej poważnej wymiany zdań między protagonistą, a blondynem.

Gdyby przynajmniej bohaterowie byli sympatyczni, ale są to po prostu w większości bezbarwne wersje postaci z poprzednich sezonów (nie wiem, kto jest gorszy - pseudo-protagoniści Reiji-Sei, czy ten blondynowy Meijin Kawaguchi na poważnie).

Kończę z oglądaniem tego serialu i raczej nie powrócę - istnieje tysiące anime, które są złe, ale przynajmniej nie tak nudne, łącznie z tym aktualnie emitowanym zakalcem DARLING in the FRANXX (myślałem, że pewny kandydat do najgorszego mechowego anime roku, ale Sunrise zaskoczył).
Tytuł: Odp: Gundam Build Divers
Wiadomość wysłana przez: Rezro w Kwiecień 19, 2018, 23:50:08
Biorąc pod uwagę że rocznie wychodzi może parę serii mecha to raczej mała konkurencja. No i FRANXX nie jest tyle prawdziwym mecha co serialem obyczajowym z elementami gatunku. I na serio, w tym roku mieliśmy już Shinkałiona, a Juushiti Pandora prawdopodobnie jest gorsze od Divers. Więc sorry ale konkurencja jest już zbyt duża by porównywać do niej średniaka.
Tytuł: Odp: Gundam Build Divers
Wiadomość wysłana przez: Broken Fang w Maj 15, 2018, 11:18:50
Najnowsza seria Bildersów opowiada smutną historie czwórki dzieciaków, która padła ofiarą szajki pedofilów czyhających na swoje ofiary w popularnej grze MMO.
Tytuł: Odp: Gundam Build Divers
Wiadomość wysłana przez: Suavek w Czerwiec 08, 2018, 22:41:11
Ogląda ktoś? Coś się zmieniło na lepsze, czy dalej sztampowa bajka?
Tytuł: Odp: Gundam Build Divers
Wiadomość wysłana przez: Grymfaz w Czerwiec 13, 2018, 07:46:32
Ogląda ktoś? Coś się zmieniło na lepsze, czy dalej sztampowa bajka?
Zgadnij.
Tytuł: Odp: Gundam Build Divers
Wiadomość wysłana przez: Broken Fang w Czerwiec 13, 2018, 23:19:38
Jestem na bierząco... i cóż... jak dla mnie sam setting w grze MMO zabija w zasadzie całość. Ale ma czasami swoje lepszejsze momenty. Lepsze od IBO jest na pewno ;).
Tytuł: Odp: Gundam Build Divers
Wiadomość wysłana przez: Rezro w Czerwiec 15, 2018, 07:34:39
Być lepsze od IBO to nie sztuka bo IBO to w zasadzie taki nowy Wing.
Tytuł: Odp: Gundam Build Divers
Wiadomość wysłana przez: Broken Fang w Wrzesień 26, 2018, 13:12:07
No i zakończył się najnowszy Gundumpowy serial... Zaczęło się jak dla mnie baaardzo ale to baaardzo źle, ale potem było już lepiej i lepiej. Liczba głupotek i niekonsekwencji jest przeogromna, ale mam to gdzies, biorąc pod uwagę jak gówniany był drugi serial Bildersów i fakt, że IBO to największy Gundamowy syf od... zawsze, to Gundam Build Divers to jedna najprzyjemniejszych dla mnie serii od bardzo dawna. W końcu w Bildersach była jakas stawka, bohaterowie byli bardzo symatyczni, a finał bardzo fajny (choć z deczka zerżnięty z G Gundama).
Jeżeli tak ma wyglądać przyszłosć marki to nie mam nic przeciwko.
Tytuł: Odp: Gundam Build Divers
Wiadomość wysłana przez: Rezro w Wrzesień 26, 2018, 16:32:07
Na serio polecasz Divers'a? ???


No to rozważę obejrzenie zważywszy na obecną posuchę.. serio! Gdyby nie zajebisty trzeci sezon Overlord'a to nie było by co oglądać..