Polski Serwis Mobile Suit Gundam


Gamer2002's Rewatch New Mobile Raport Gundam Wing

Gamer2002

 • Newbie
  • Wiadomości: 23
  • Zobacz profil
dnia: Kwiecień 14, 2010, 21:12:45
Odcinek 1Na wstępie poznajemy różne informacje, na przykład że koloniści przeprowadzają tajną Operację Meteor o której praktycznie wszyscy wiedzą. Ale najważniejsza jest to, że prawdziwi żołnierze siedzą z rozkrokiem. Tak czy inaczej latający myśliwiec naszego bohatera Heero ma zestrzelić wahadłowiec na pokładzie którego jest nasz zamaskowany człowiek Zechs. Zechs uznaje że nie ma potrzeby brać latających jednostek i bierze swą lądową bo jest takim kozakiem że potrafi zestrzelić latającą jednostkę podczas wolnego spadku w atmosferze. Jednak okazuje się że jednostka jest Gundamem a Gundamy są niezniszczalne, jednak Zechsowi udaje się spaść na niego i ściągnąć go do morza samemu wyskakując. Po tym poznajemy Relenę i jej ojca, wiceministra spraw zagranicznych Sojuszu który dopiero co powrócił i już jest gdzieś Sojuszowi potrzebny. Z Releną zawsze miałem taki problem że miałem wątpliwości czy jest całkowicie normalną osobą. Nie chodzi o to że gada głupoty bo w tej serii tak ma 99% ludzkości. Szybko zrozumiałem że chodzi o to ze ona posiada super-moce. Po tym Treize dowiaduje się od Zechsa najważniejszych wieści i zastanawia się kiedy mógłby się nauczyć jak się poprawnie siedzi. Z Treize mam podobny problem co z Releną, ale u niego szybko zlokalizowałem źródło jego mocy.Po tym 4 Gundamy rozrabiają na całym świecie. Jestem pod wrażeniem odwagi żołnierzy Sojuszu którzy są w stanie pilotować mechy które tak wyglądają po jednym strzale z karabinu. Relena odnajduje na plaży nieprzytomnego Heero który wścieka się że widziała jego twarz i porywa karetkę którą wezwała. Relena patrząc jak odjeżdża przedstawia się mu i wyraża życzenie by dowiedzieć się jak się nazywa. Szybko się dowiaduje gdyż Heero przybiera przykrywkę nowego ucznia w jej szkole i nauczycielka wyjawia jego imię. Spełnianie życzeń, super-moc Releny #2. Tak czy inaczej Relena zaprasza Heero na swe jutrzejsze urodziny i jej koleżanki biją temu brawa a ja się zastanawiam czy nie pojawi się Shinji Ikari. Heero drze jednak zaproszenia, odchodzi wycierając jej łzę i mówi że ją zabije.YEEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAACH!!Ale nie mogłem nie zauważyć ze wiatr zerwał się koło szkoły. Próbując odszukać tego przyczynę zdałem sobie sprawę, że Relena się zdenerwowała ujawniając super-moc #3.

Cytat odcinka: Zabiję cię.


Odcinek 2

Heero przystosowuje się do swej przykrywki zwykłego ucznia. Trenuje szermierkę z kolegami, bierze udział w jeździe konnej oraz wspina się na murki. Relena zaś odjeżdża limuzyną i myśląc na głos zastanawia się nad Heero, jaki jest tajemniczy, że ma wiele sekretów, że poznała jego sekret i dlatego chce ją zabić. Z tego dramatycznego monologu aż zapomniała, że w limuzynie był jej szoferPo tym Duo pokazuje nam jak przegięte są Gundamy. Na przyjęciu urodzinowym Relena słyszy w radiu wiadomości że na ziemie nie spadły wahadłowce tylko meteory które spłonęły w atmosferze. Wie że to nieprawda i że Heero tak przybył na ziemię i zastanawia sie czym go to czyni.*facepalm*Jeden z gości po drodze widział Heero prowadzącego karetkę (którą ukradł w poprzednim odcinku i jeszcze jej nie namierzyli). Relena dowiadując się o tym zdaje sobie sprawę że ma zamiar kogoś znowu zabić i zamiast powiadomić czegoś na wzór BOPu który powinien ją chronić, czy innej formy rządu, postanawia udać się tam sama, bo w końcu jest w stanie powiedzieć ludziom co mają robić za pomocą swej super-mocy #4. Tylko że ?sama? oznacza podwózkę limuzyną (z szoferem który najwyraźniej nie ma nic przeciwko by jechać do bazy wojskowej gdzie są eksplozje i nie przejmuje się jak jedyna córka jego szefa który mu płaci idzie do bazy). I tylko jeszcze że Heero najwyraźniej zdobył wyszpiegował info o super-mocach Releny i dzięki kryptonitowi był na nie odporne. Wyciągnął broń i miał w końcu spełnić swą obietnicę ale pojawił się wyciągający wcześniej utopionego Gundama Duo który go postrzelił. Relena zasłoniła Heero i spytała dlaczego Duo w niego strzela (*facepalm*) i go opatrzyła. Logiki tego showu nawet Duo nie potrafi zrozumieć.Tak czy inaczej Heero posyła pociski na swego Gundama wyciąganego przez Gundama Duo i je zatapia (...rozumiem że miał zamiar je zniszczyć a nie tylko umożliwić OZ dalsze szukanie bliżej brzegu? Choć Duo stwierdza że Heero znał wytrzymałość Gundamów). 
Cytat odcinka: Czy jest on księciem z gwiazd?EDIT: Post może wyglądać kiepsko (enter jakoś mi u was nie działa poprawnie), jakby co to ja nic nie wiem ;p
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2010, 21:16:29 wysłana przez Gamer2002 »


Gamer2002

 • Newbie
  • Wiadomości: 23
  • Zobacz profil
Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2010, 00:43:25
pozwole sobie na post mimo braku odpowiedzi


Odcinek 3Mówiłem że Treize też ma super moce i jestem w stanie teraz to udowodnić. Treize jest w stanie czytać z waszej twarzy. Jednocześnie celując. W przeciwnym kierunku. Podczas wideokonferencji. Kiedy nosicie maskę. Poza tym, Heero jest w szpitalu wojskowym a jego dysk jest dekodowany przez najmocniejszy komputer Sojuszu. Dowiadujemy się że oprogramowanie tego superkomputera to Photoshop z TWAINem. Poznajemy też prowadzącą badanie Sally Po, jedną z porządniejszych postaci w Wingu. Warto odnotowania ? Relena zachowuje się w tym odcinku w pełni rozsądnie, pomijając kwestię że pomiędzy odcinkami zaciągnęła do szpitala gościa który chciał ją zabić. Jej reakcja na określanie Heero ?słodkim? była świetna, potrafiła zachować się oraz kłamać naturlanie jakby nigdy nic, do zrozumiałego momentu jak zobaczyła że Heero jest związany. Jest też pokazane za kogo go uważała i technicznie mogła tak myśleć, za wiele jego terroryzmu nie widziała i był jeszcze drugi podejrzany typ na miejscu wydarzeń i nie wiadomo w końcu było o co chodziło. Co tam dalej, Heero udaje nieprzytomnego, Duo go ratuje, wyskakują z budynku (tylko jeszcze Heero chce przy tym zginąć ale krzyk Releny sprawia że używa jednak spadochronu) i zwiewają łódką. Niestety nie widzieliśmy brawurowej ucieczki łódki przed marynarką Sojuszu, ale co tam. Gwiazdą tego odcinka jest kto inny. Nie, nie on, którego poważnie w fandomie nikt nie traktuje. Nie, nawet nie jedyny oryginalny design Gundama w serii. Salute Commander Mother******g Bonaparte!Mój ulubiony trzecio-planowy nazwany gość, największy kozak w Sojuszu z kozacznym sterowcemzachowujący zimną krew oraz uznający własne błędy, nawet jeżeli tylko nie wiedział że Gundamy są tak potężne jak plot wymaga.Ale i tak on i Specials (dostaliśmy w tym odcinku info polityczne) byli w stanie sprawić że Trowie skończyło się ammo i musiał go uratować Quatre ze swą małą armią. Doszło do walki między Gundamami, ale Quatre w środku wyszedł z kokpitu i powiedział że nie powinni ze sobą walczyć (popieram, nie lubię tego trendu Gundam vs Gundam w dzisiejszych produkcjach), z czym Trowa się zgodził. Aha, w końcu Duo i Heero wyciągnęli swe Gundamy z wody.
Poza tym, pokazano jeszcze nieukończonego Tallgesa. Ważne jest też że rozwinięto nieco charakter jednego z ludzi Zechsa (w odcinku jego zgonu), nazwano też drugiego, no i w końcu Bonaparte był po prostu świetny. Twórcy chyba zaczynają łapać, że skoro postacie trzeciego planu nie mają dość czasu ekranowego by zrobić cos głupiego jak reszta, to można było dać im tyle by można było ich polubić.

Cytat Odcinka: To ty przyprowadziłaś tu tego słodkiego chłopaka?


Odcinek 4

W tym odcinku poznajemy Noin, która jest kolejną z tych lepszych postaci. Jak prawdziwa dowódczyni i kobieta nie popuszcza płazem głupoty podkomendnych. Ale więcej o niej później. Duo tymczasem zdaje sobie sprawę że Heero jest trudny.. Jednak nasz małomówny młodociany morderca wywołuje na nim spore wrażenie. Choć nie na długo.Jeżeli chodzi o Trowe i Quatre, to oni biorą udział w najbardziej pozbawionej znaczenia i najbardziej gejowskiej scenie w całej serii.Poznajemy też Lady Une, która obok Noin jest najbardziej ubóstwiana przez fandom. Osobiście średnio ją zapamiętałem. Treize zaś po operze oraz strzelnicy postanawia że tym razem będzie planował podbój świata podczas kąpieli.
Noin jednak pokazała się tu dość naiwnym sposobem myślenia twierdząc że ryzykowanie życia żołnierzy jest efekt złego planowania wojny i że ci których uczyła nie zginą.  Ponieważ nasz szowinista zaatakował nie skończyło się to dobrze. Noin miała jednak jedną z najlepszych odpowiedzi na pytanie ?cieszę się że żyjesz? i postanowiła w ramach tego co się stało dołączyć się do Zechsa.
A co do Releny w tym odcinku... Dziewczyna odkrywała dziś że jednak nie ma supermocy wszechsłyszalnego głosu. Jednak jej starania dla 100% pewności były nieco niepokojące.

Cytat odcinka: Wróć i zabij mnie!
PS: Obejrzałem sobie ending GW. Dlaczego Relena nie może być w anime tak energiczna i pełna życia jak w tym endingu?


Broken Fang

 • Administrator
 • Hero Member
  • Wiadomości: 1178
 • Zeon Axis
  • Zobacz profil
  • http://www.wielkieroboty.blogspot.com
Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2010, 01:05:26
Mnie się bardzo podoba, tylko tak dalej :P . Gratuluje też wytrwałości i siły, żeby po raz wtóry oglądać te serię.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2010, 01:09:33 wysłana przez Broken Fang »