Polski Serwis Mobile Suit Gundam


Linki. Czyli co,gdzie i jak...

Paliodor

 • Global Moderator
 • Hero Member
  • Wiadomości: 980
  • Zobacz profil
  • Paliodor's Hobby Blog
dnia: Październik 23, 2009, 19:12:27
Jak nazwa tematu sugeruje, znajdziecie tutaj adresy stron modelarskich, sklepow, for i tutoriali przydatnych dla każdego kto już się zajmuje bądź też dopiero ma zamiar się zainteresować mecha modelarstwem.

Sklepy
http://www.hlj.com/ -prawdopodobnie największy sklep w sieci zajmujący się sprzedażą modeli,magazynów i figurek z Japonii.
http://www.1999.co.jp/eng/ -kolejny duży sklep internetowy zajmujący się sprzedażą modeli i figurek. Wysyłka  paczką EMS bądź SAL.
http://www.amiami.com/ -nie korzystałem ale z tego co słyszałem po opiniach to kolejny sklep warty rozważenia przy zakupie gunpli
http://www.mojehobby.pl  -dobry Polski sklep modelarski.Szybka dostawa i dobra obsługa.
http://www.hobbysta.pl/  -tak samo jak powyżej.
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1442309 -sklep allegro użytkownika Ninteno Passion. Może wybór nie jest ogromny, ale czasem można natrafić na model który nas interesuje. Ceny chyba najniższe spośród wszystkich polskich sprzedawców. Co najważniejsze wysyłka jest z Polski, więc paczka przychodzi stosunkowo szybko.

Fora

http://www.forum.modelarstwo.org.pl/ -polskie forum modelarskie. Jeśli bariera językowa jest zbyt duża to jest to dobre miejsce do szukania przydatnych dla nas informacji.
http://fichtenfoo.net/forum/index.php -forum modelarskie Fichtenfoo, skupia się głównie na gunplach. Jeśli nie wiesz jak coś zrobić to jest to bardzo dobre miejsce do zadawania i szukania odpowiedzi na swoje pytania.
http://www.hobbyfanatics.com/  -zdecydowanie jedno z największych miejsc skupiających fanów modelarstwa gunpli, valkyrii itd.
http://macrossworld.com/mwf/ forum poświęcone uniwersum Macross, wśród różnych działów istnieje również dość spora sekcja poświęcona modelom Valkyrii i innym maszynom z różnych serii tego uniwersum. Szczególnie godne uwagi są tematy autorstwa WMCheng'a.

Poradniki,faq itp.

http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=21788 FAQ z polskiego forum modelarskiego. Bardzo pomocny jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę z modelarstwem.Czyli, co kupić, jak tego używać itd...
http://fichtenfoo.net/blog/how-to-build-master-grade-gundams/ -zdecydowanie jeden z najlepszych poradników poświęcony budowie i wykańczaniu model. Napisany stosunkowo prostym językiem, powinien być pomocny każdemu, kto chce przejść ze składania swoich modeli do ich malowania i wykańczania.
http://www.dannychoo.com/blog_entry/eng/213/Gundam+Modeling+Tutorial/
http://www.gamerabaenre.com/toolsandtechs.htm
http://modelingmadness.com/howdoi.htm -strona z różnymi poradami dotyczącymi jak wykończyć model.
http://www.clubhyper.com/reference/rescribingda_1.htm -dobry artykuł dotyczący tzw.panel lines,czyli linii podziału jakie znajdują się na każdym modelu.
http://www.swannysmodels.com/TheCompleteFuture.html -artykuł dotyczący tzw. ''The Complete Future'', czyli zamiennika powszechnie używanego jako zastępstwo bezbarwnych lakierów błyszczących.

Blogi i strony modelarzy

http://dalong.net/  -każdy, kto zbiera gunple pewnie kojarzy tą stronę. Dalong posiada w swojej kolekcji prawdopodobnie wszystkie modele w skali MG i dość sporo w skali 1/100, a także 1/144HGUC. Jest to świetne miejsce dla osób chcących zobaczyć jak dany model wygląda po złożeniu, a nie mogących się jeszcze zdecydować, czy go kupić.
http://gunpla-inochi.com/ - dość spora kolekcja modeli gunpli w skali MG.Świetne zdjęcia i dość konkretne opisy poszczególnych etapów prac nad poszczególnymi modelami. Stale aktualizowana.
http://www.wonderexcellence.com/ -strona jednego z bardziej znanych modelarzy. Warto zajrzeć i zobaczyć jego ''małe dzieła''
http://www.ngtfactory.com/ -podobnie jak powyżej. Świetne miejsce, gdzie można zobaczyć bardzo dobrze wykończone modele.
http://npgpm.web.fc2.com/  - jak powyżej...

Kanały YouTube z recenzjami gunpli

Gundam.tk
2Old4Toys

Temat będzie aktualizowany w miarę jak znajdę jakieś nowe ciekawe strony...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2012, 16:05:14 wysłana przez Paliodor »


Broken Fang

 • Administrator
 • Hero Member
  • Wiadomości: 1178
 • Zeon Axis
  • Zobacz profil
  • http://www.wielkieroboty.blogspot.com
Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2009, 22:23:29
A co myślisz o Dyrl.pl :P?