Polski Serwis Mobile Suit Gundam


Zipang!

Dunpeal

 • Full Member
  • Wiadomości: 215
  • Zobacz profil
  • http://grayphantom.wordpress.com/
dnia: Luty 14, 2007, 23:22:37
Czyli "Jeszcze raz Pearl Harbor" po japońsku. Zamiast lotniskowca Nimitz mamy tu dumę japońskiej marynarki wojennej, niszczyciel rakietowy klasy Yukinami - Mirai. Sytuacja podobna jak w ww. filmie, statek zostaje przeniesiony w czasy drugiej wojny światowej. Załoga staje przed dylematem - pomóc swoim i jednocześnie przyczynić się do zmiany historii, czy też przyglądać się z boku i ograniczać się ew. do obrony własnej etc.

Anime to nie jest dla każdego, skierowane jest raczej do starszej widowni i miłośników militariów. Nie ma tutaj mechów, bishonenów, bishojo itd. a obsadę stanowią wyłącznie dorośli ludzie. Nie ma też wielu innych, typowych dla anime elementów (komediowych itp.). Jest za to porządna war drama, bohaterowie wyglądający i zachowujący się jak ludzie z krwi i kości.

Muszę przyznać, że z serią zetknąłem się zupełnie przypadkowo, podczas przeglądania recenzji DVD na ANN. Nie widziałem jeszcze całości, gdyż postanowiłem zapoznać się bliżej z wydaniami amerykańskimi, a wyszła na razie 3 płytka.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 wysłana przez Dunpeal »


Mechwarrior

 • Full Member
  • Wiadomości: 125
  • Zobacz profil
Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2008, 13:26:20
Zacząłem w poniedziałek oglądać serię i jestem aktualnie na 15 odcinku, co oznacza, że oglądam strasznie szybko. Bo jest tego warta!!!
Całość zrobiona w konwencji filmu wojennego, jak i opowieści ze znacznym wątkiem psychologicznym. Widzimy tutaj losy bohaterów nowoczesnego krążownika rakietowego "Miriai" ( klasa Kongo), którzy nagle zostają przeniesieni w czasie do czasów II wojny światowej. No i stają przed dylematami, co robić.
I tu moim zdaniem tkwi główna siła tej serii - dylematy ludzkie, podświadoma chęć zmiany historii, uratowania kogoś bliskiego itp.
Serię polecam generalnie każdemu. nie znajdzie się tutaj olbrzymich robotów, 16 - ek ratujących świat itp., ale dorosłych ludzi mierzących się z własnym "ja".
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 wysłana przez Mechwarrior »