Polski Serwis Mobile Suit Gundam


Skull Man (seria)

Rezro

  • Hero Member
    • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
dnia: Czerwiec 09, 2017, 01:23:01

Manga z 1970'go została stworzona przez Shotaro Ishinomoriego (twórce Kamen Rider i Super Sentai jak i wielu innych znanych serii z gatunku) jako propozycja serialu telewizyjnego, w skutek czego po modyfikacjach powstał Kamen Rider. Oryginalny utwór był jednak pod wieloma względami inny, choćby dlatego że protagonista serii był antybohaterem (w zasadzie jednym z pierwszych w mandze jako takiej) szukającym zemsty na zabójcach swoich rodziców, jaki i utwór pod wieloma innymi względami nie wpasowywał się w coś co Toei wolało widzieć jako serial dla dzieci.


Później w roku 1998'tym ukazała się adaptacja utworu autorstwa Kazuhiko Shimamoto, będąca tym razem pełnoprawnym Seinen'em, która co ciekawe została doceniona również przez oryginalnego autora. Co ciekawe w utworze tym przewija się szereg innych bohaterów Ishinomoriego w tym Cyborg 009 (o którym może napisze nieco później), co też mocno zwiększa prawdopodobieństwo teorii że Skull Man może być również jednym ze złoczyńców z tamtej serii.


No i w końcu seriia TV z 2007 która jest głównym punktem tej recenzji (jest jeszcze krótki film aktorski ale on się raczej nie liczy).

Seria podąża za Hayato Mikogami, kto o dziwo nie jest Skull Manem ale niezależnym protagonistą prowadzącym śledztwo w tej sprawie. Która rozciąga się na miejscową firmę farmaceutyczną prowadzącą nielegalne badania biogenetyczne i miejscową sektą stanowiącą dla niej przykrywkę. Seria nie jest może wybitna ale jest to w mojej ocenie solidne anime. Jedyną faktyczną słabością jaką jestem wstanie wskazać jest tu zakończenie które niestety odstaje od solidnej reszty. Niemniej fanom gatunku zdecydowanie polecam (szczerze, to jest to jeden z moich ulubionych ulubionych utworów w gatunku). Warto tu zauważyć że na bazie serii powstała również manga.


PS: Co ciekawe do postaci nawiązano również w Kamen Rider W/Double w postaci Kamen Ridera Skulla.