Polski Serwis Mobile Suit Gundam


Seikai No Senki Saga

Broken Fang

  • Administrator
  • Hero Member
    • Wiadomości: 1178
  • Zeon Axis
    • Zobacz profil
    • http://www.wielkieroboty.blogspot.com
dnia: Styczeń 07, 2009, 18:28:11
Cytuj
Dawno temu, Dawno temu...
był sobie podróżny kuląc|się z bólu na poboczu. Człowiek, któremu zdarzyło się przechodzić obok siadł naprzeciw podróżnego zanim ten zdążył poprosić o pomoc. Człowiek ten wygłosił wykład o....zdrowym trybie życia, który zapobiega chorobom. Zadowolony ze swojej przemowy, człowiek wstał i odszedł. Człowiekiem tym jest Zjednoczona Ludzkość.
Następnie...
przy podróżnym pojawiła się bardzo piękna kobieta z badawczym spojrzeniem. Podróżny powiedział: "Cóż, nie stój tak, pomóż mi" Kobieta odpowiedziała "Czy potrzebujesz mojej pomocy?" Następnie omówiła z podróżnym jego sytuację ...aż całkowicie zrozumiała problem. Wtedy przytaknęła i odeszła. Wkrótce potem...kobieta sprowadziła lekarzy, pielęgniarki...i przybory z najbliższego szpitala. Ta kobieta to Ludzkie Imperium Abh.
Tak rozpoczyna się 11 epizod jednego z najlepszych seriali Animowanych Seikai no Senki w Polsce można było obejrzeć pierwszy rozdział tej wspaniałej 4 częściowej historii o Rasie zwanej Abh, głównymi bohaterami jest człowiek Jinto Linn i księżniczka Abh Lafiel.
Serie można sklasyfikować jako Space Opere, z całkiem sympatycznym wątkiem Romantycznym w przeciągu tych 4 serii postacie zmieniają się, dorastają, i to jest jeden z największych plusów tej Sagi; Postacie wspaniale zarysowane, a przy tym naprawdę sympatyczne i ciekawe.

Od razu mówię fani damskiej bielizny mogą sobie te serie odpuścić, bo jej nie uświadczycie, także mimo iż są spektakularne to bitwy kosmiczne stanowią jedynie tło dla głównych bohaterów, seria posiada klimat bardzo  bliski temu z ostatnich sezonów Star Trek: DS9.