Polski Serwis Mobile Suit Gundam


Haibane Renmei: Stowarzyszenie Szaropiórych

Broken Fang

  • Administrator
  • Hero Member
    • Wiadomości: 1178
  • Zeon Axis
    • Zobacz profil
    • http://www.wielkieroboty.blogspot.com
dnia: Styczeń 02, 2009, 12:04:28
http://pl.youtube.com/watch?v=XExNn52ROic

Ostatnimi czasy w końcu zdecydowałem się o uzupełnienie mojej kolekcji DVD o drugą część serii Haibane Renmei i w końcu zdecydowałem się ją obejrzeć i powiem krótko: Seria mnie urzekła, oglądałem te 13 odcinków z wielkim napięciem i całość połknąłem w dwa dni.

Seria jest wspaniała klimatyczna, szczerze powiedziawszy miasteczko bardzo przypomina mi te z klimatów gry Syberii, znajdujące się w nieznanej krainie, odcięte od reszty świata wielkim murem. Bohaterki to główna siła tej serii, są sympatyczne, łatwo się z nimi identyfikować i choć w drugiej części serii, większość czasu zajmuje Reki i Rekka, to jednak wszystkie, mają głębie, nie są zwykłą dekoracją. Seria ma nieco melancholijny klimat, no i zmusza widza do refleksji, a odpowiedzi na najważniejsze pytania: Czym są Haibane, co to jest dzień odlotu i co znajduje się za murem widz musi znaleść sam.

Anime-Gate wydało te serie na dwóch płytach DVD po 6 odcinków. Wielkim plusem jest Lektor. Pani Danuta Stachyra, doskonale pasuje do klimatu opowieści, a jej ciepły głos dodaje jej tylko uroku, zawsze gdy miałem wybór lektor/napisy wybierałem napisy, tutaj po raz pierwszy wybrałem Lektora, ogląda się znacznie lepiej.

Seria zdecydowanie odradzam ludziom nastawionym na samą akcje czy wielkie fajerwerki tutaj jej nie znajdziecie, Stowarzyszenie Szaropiórych to wspaniała historia o przebaczeniu, nadzieii, przyjaźni i dobroci ludzkiego serca, nie znajdziemy to wielkich mechów, panienek z biustem większym od głowy, czy jakiegokolwiek innego fan serwisu.

No i najciekawsza rzecz, seria jest nowa (2002), co w moim przypadku jest aż dziwne, że seria mi się podobała....

GITS SAC, GITS 2, GITS: SAC 2, Solid Sociaty, Banner of the stars I-III chyba muszę zweryfikować swoją opinie o nowych seriach... < wkłada w napęd płytę z Mazingerem Z z 1972> taa jasne...