Polski Serwis Mobile Suit Gundam


Shoutbox

Kassei

 • Jr. Member
  • Wiadomości: 84
  • Zobacz profil
dnia: Czerwiec 14, 2006, 04:36:30
Suavek jeśli mogę coś od serca doradzić to przenieś shoutbox do sekcji nagłówka albo stopki forum... w sekcji body raczej nie powinien być...

Ja zrobiłem w nagłówku + otwieranie w nowych oknie -> KLICK

Roven umieścił w stopce -> KLICK

Osobiście uważam, że lepiej w nagłówku bo czat widać nawet jak przeglądasz poszczególne tematy. Akurat u mnie, bo ja sam pisałem shoutboxa, jest problem z odświerzaniem, ze względu na template strony, bo kiedy go robiłem, nie planowałem czatu ;)  Roven długo ze mną rozmawiał o problemie jaki napotkałem i wkońcu się zdecyydował na swg-pl, użyc gotowego shoutboxa i walnąć go w stopce ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 wysłana przez Kassei »


Suavek

 • Administrator
 • Hero Member
  • Wiadomości: 1623
  • Zobacz profil
  • http://ja.gram.pl/SuavekS
Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2006, 04:50:55
Cóż, jak zapewne zauważyłeś forum jest gotowcem oferowanym przez www.fora.pl - nie posiadam zbyt wielu możliwości ingerencji w jego strukturę a samo forum ma niewiele opcji (tylko podstawy). Tym sposobem skonstruowanie SB w nieco bardziej przystępnej formie jest raczej niemożliwe (a przynajmniej o tym nie wiem).

Niemniej jednak Shoutbox uważałem za ciekawy pomysł gdyż rozruszałby trochę atmosferę forum oraz uwolniłby użytkowników od mojego surowego regulaminu :P (mój nick T`R).

EDIT:

O! I po krzyku. Shoutbox w formie pop-up'a. Jak na to forum może być ;>.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 wysłana przez Suavek »


Kassei

 • Jr. Member
  • Wiadomości: 84
  • Zobacz profil
Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2006, 12:35:15
Cytat: "Suavek"
Człowieku! STAR TREK? A marsz zasuwaj na http://www.trek.pl/forum lub irc - #trek.pl to sobie pogadamy ;) Interesuje mnie tylko nadchodzący mmog osadzony w tych realiach "Star Trek Online" bo ciekawie się zapowiada przedewszystkim mechanika, gry (m.in. statki gildijne, kilkadziesiąt planet do eksploracji itp.) ;) Choć możliwe, że po wydaniu gry będzie oblegane... ale nie jest to pewne....  Forum swg-pl.com podobnie dotyczy jednej gry mmo a mianowicie Star Wars Galaxies. Kiedyś miało się w miarę dobrze, ale potem producent wprowadził w grze nieprzemyślane zmiany i w uj ludzi z niej odeszło (m.in. ja), wtedy forum stało siecmentarzyskiem i nawet Roven zamknął je chyba na dwa miesiące... Teraz trochę odżyło, bo jest fala powrótów (ja nawet zrobiłem sobie przerwę z Final Fantasy XI i zapłąciłem jedem miesiąć w SWG), ale jeśli ludziom się gra nie spodoba, to znowu przestaną sietym interesować, a forum ucichnie ponownie... Innym przykładem jest mmorpg.pl, które ma szerszą tematykę i tych problemów nie ma...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 wysłana przez Kassei »


Suavek

 • Administrator
 • Hero Member
  • Wiadomości: 1623
  • Zobacz profil
  • http://ja.gram.pl/SuavekS
Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2006, 13:50:45
Zdaję sobie sprawę, że jest to forum monotematyczne i pewnie takie też zostanie. W dodatku mam na uwadze, że Gundam w Polsce popularnością się nie cieszy zbyt wielką (tudzież przeważają 'fani' Winga) niemniej jednak forum, nawet małe, zawsze się przyda do dyskusji. Aczkolwiek nie tylko o Gundamie można rozmawiać dlatego jestem otwarty na wszelkie propozycje dotyczące 'rozwoju' forum. Nowe kategorie, tematy, działy... coś się zawsze znajdzie.

Błąd popełniłem niestety przy samej nazwie forum. Bo jest to forum ogólno-gundamowe, a w nazwie tylko SEED, co niektórzy mogą się zniechęcić przez to. Zobaczymy.

Tym razem padło na shoutbox. Raz, że można porozmawiać o głupotach albo po prostu takowe powypisywać (byle z umiarem). Dwa, że zawsze to dodatkowa forma komunikacji między użytkownikami, niezależna od regulaminu (tak, wiem, jestem okrtuny :P). Jak zdążyłem zauważyć, duża ilość for żyje właśnie dzięki takim badziewiom. Może i tutaj coś więcej się ruszy ;>.

W sumie nie liczyłem na tłumy bijące drzwiami i oknami. Ale nawet w skromnym toważystwie można pogadać po ludzku ;>.

PS. Co do ST. Na forum trek.pl zapraszam tak czy inaczej, bo Star Trek to tam zaledwie procent pośród innych ciekawych działów ;>. Sam o ST tam nie pisałem nic od bardzo dawna.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 wysłana przez Suavek »