Polski Serwis Mobile Suit Gundam


Kamen Rider

Marciosss

 • Full Member
  • Wiadomości: 130
  • Zobacz profil
dnia: Styczeń 26, 2013, 19:12:32
Tutaj chyba będzie najbardziej pasować.

Kamen Rider- Japońskich seria seriali i filmów opowiadających o super-herosach walczących z potworami. Może opis nie jest zachęcający ale czytajcie dalej.
 Kamen Ridery tak mniej więcej do lat 90-tych były tworzona z myślą o dzieciach ale wtedy wytwórnia pomyślała "ludzie którzy oglądali Kamen Ridera jako dzieci już dawno dorośli więc może stworzyć Kamen Ridera z myślą o nich?"
 Jak pomyśleli tak zrobili i tak powstała jedna z najlepszych serii superbohaterskich.
 
 A więc tak pokrótce opiszę nowsze serie tworzone właśnie z myślą starszej młodzieży i młodych dorosłych (tak gdzieś do 40-stki  ;) )
 
 Kugga- Zostają odkryte starożytne ruiny. Przypadkowo na wolność wychodzą demony. Naucowcy odnajduje pas. Kilka dziwnych przypadków i pas "wchłania się" w ciało jednego ze znajomych pani naukowiec. W tym momencie dostaje on umiejętność do transformacji w Kuuge. Dużo nie mogę powiedzieć gdyż nie znalazłem tłumaczenia tej serii.
 
 Agito- Na plaży zostaje znaleziony młody człowiek. Jest nim Schouichi. Nie pamięta on niczego ze swojego poprzedniego życia. Przygarnięty przez profesora Kisugi, stara się przypomnieć sobie swoją przeszłość. Profesor wychowuje także młodego chłopca Taiichi'ego oraz swoją bratanicę Mane. Która straciła ojca w wyniku morderstwa. Schouichi odkrywa że ma zdolność do transformacji. potwory z którymi instynktownie toczy walki nazywają do Agito. Nie on jeden posiada zdolność do transformacji. Nie mniej zdziwiony nową zdolnością jest pływak Ryou. W jego przypadku transformacja przebiega inaczej. Jego moc została wchłonięta w ciało i powoli zaczęła zmieniać jego wygląd. Mozna go nazwać bio-kamen riderem. Potwory określają go mianem Gills. Za to rząd nakazał wyprodukowanie super broni do walki z potworami (okreslanymi mianem Unknow). Jest nią system G3.  Świetna seria jestem już za 20 odcinkiem i się wciągnąłem. Mroczna, wielowątkowa i niejednoznaczna. Nie będę zdradzał więcej szczegółów by nie psuć wam zabawy.
 
 Ryuki: Shinji Kidou jest młodym niezdarnym dziennikarzem. Przypadkowo staje przed możliwością zostania zamaskowanym jeźdźcem. W tym filmie potwory pochodzą ze świata luster. Kidou staje się celem czerwonego smoka. Przypadkowo młody dziennikarz spotyka dziewczynę Yui i Rena. Ren jest zamaskowanym jeźdźcem (Kamen Rider Knight). Walczy z potworami. Kidou spotyka w odbiciu lustrzanym Kanzaki'ego Shiro. Twórcę świata luster. Twórcę zamaskowanych jeźdźców. Z niewyjaśnionych przyczyn, Shiro oferuje ludziom moc zamaskowanych jeźdźców. Ten spośród 13 jeźdźców który wyeliminuje innych dostanie nagrodę. Nagrodą jest spełnienie jednego dowolnego życzenia. Widziałem tylko pojedyncze odcinki ale i tak widać że to świetna seria. Riderzy nie są szlachetnymi herosami, posiadana przez nich moc sprawia że często posuwają się do niecnych czynów (oprócz zabijania siebie nawzajem zabijają też innych ludzi czasem bez powodu a czasem z np. jeden z riderów zabił swojego szefa bo ten zwlekał z wypłatą)
 
 Faiz- Smart Brain ? Akcja dzieje się w świecie w którym ludzie po śmierci zmieniają się w potwory Ofrepok, które wraz z korporacją Smart Brain chcą zniszczyć ludzi.
 Głównym bohaterem jest Takumi Inui ? młody samotnik, który bez własnej woli zostaje wciągnięty do wojny między Smart Brain a ludźmi. Spotyka Mari Sonodę ? jedną z Ryuuseiji, której powierzono jeden z trzech rider systemów. By ocalić ją od Orfenorków, Takumi przemienia się w Faiza. Od tej pory chłopak znajduje się na celowniku Smart Brain.
 Widziałem tylko pierwszy odcinek.
 
 Blade:W nieznany sposób w wielkiej organizacji Board, zostają uwolnione tajemnicze bestie. Jedynym sposobem na ich poskromienie jest zamknięcie ich w specjalnych kartach (które wyglądają jak karty do gry). Kenzaki jest Kamen Rider Blade'em i pracuje dla Board. Tak samo jak jego starszy kolega Tachibana (Kamen Rider Garren). Potwory jest uciekają niszcząc prawie całą organizacje. W między czasie pojawia się też tajemniczy człowiek - Hajime. Posiadł on zdolność transformacji w Kamen Ridera Chalice
 Nie widziałem.
 
 Hibiki: Hibiki jest jednym z jeźdźców walczących przeciwko potworom. Demony mozna unicestwić tylko za pomocą super instrumentów muzycznych. Hibiki jest bębniarzem (słowo Hibiki znaczy Rytm). Nie walczy on w pojedynkę. Jest także Todoroki walczący gitarą  a także Ibuki walczący trąbką. Serii nie widziałem, ponoć bardzo nietypowa.
 
 Kabuto: Głównym bohaterem serialu jest S?ji Tend?. 7 lat przed akcją serii w tokijską dzielnicę Shibuya uderzył meteoryt, który przyniósł ze sobą plagę humanoidalnych owadów zwanych Robalami (ang. Worm). Stały się one utrapieniem dla całej ludzkości. Przez te siedem lat Tend? trenował by posiąść moce Kamen Ridera Kabuto i walczyć z Robalami. Spotykając wielu wrogów oraz innych Riderów Tend? dąży do eliminacji potwornych istot nękających społeczeństwo. W walce od początku pomaga mu agent organizacji ZECT- Arata Kagami, który po pewnym czasie staje się Kamen Riderem Gatackiem. Widziałem kilka pojedynczych odcinków, ponoć jedna z najlepszych serii.
 
 Den-O: Pechowy Ryuotaro Nogami w wyniku serii zdarzeń trafia do DenLinera- podrużującego w czasie pociągu, jego pasażerami są Owner, Hana, Naomi i Imaginy- stwory z przyszłości. Ryuotaro staje się Kamen Riderem Den-O (posiada kilka form zależnych od tego jaki Imain wniknie w jego ciało) i walczy ze złymi Imaginami krótko Imagin nawiedza człowieka i obiecuje wypełnić jego życzenie. Po wypełnieniu tego życzenia Imagin ma możliwość wejść w przeszłość tej osoby i narozrabiać w niej. W efektem całą teraźniejszość mogą diabli wziąść. Widziałem parę kinówek, seria nie jest tak poważna jak poprzednie ale lubiana ze względu na duży akcent humorystyczny, niemal pochodzi pod parodię serii.
 
 Kiva: Akcja serialu jest podzielona na dwie części. W roku 2008 głównym bohaterem jest Wataru Kurenai, młody człowiek z dziwnymi nawykami, który walczy z potworami Fangire jako Kamen Rider Kiva. W roku 1986 protagonistą jest jego ojciec Otoya, który również walczy z tymi potworami. Nie widziałem
 
 Decade: Główny bohater to arogancki fotograf Tsukasa Kadoya, który dowiaduje się, że istnieje 9 równoległych światów w których żyją Riderzy i musi je zniszczyć zanim oni zniszczą jego świat. W tej serii pojawiają się wszyscy Riderzy z poprzednich 9 serii. Strasznie dużo dziur w scenariuszu, ale podoba mi się przedstawienie światów riderów.
 
 Kamen Rider W: Głównym bohaterem jest młody detektyw Sh?tar? Hidari, który wraz ze swoim wspólnikiem Filipem musi się stać Kamen Riderem Doublem i rozwiązać sprawę nielegalnej sprzedaży przez mafię rodziny Sonozaki specjalnych dopalaczy przestępcom.
 Nie widziałem ponoć dobra seria.
 
 OOO: Eiji Hino spotyka na swojej drodze Ankh-latającą rękę nawróconego Greeda którego ciało zostało zniszczone. Ankh daje mu pas OOO i od tego czasu Eiji walczy z innymi Greedami. Widziałem parę odcinków, trudno ocenić ale nawet mi się podobała.
 
 Fourze: Akcja dzieje się w szkole średniej, nie będę opisywał fabuły o jest strasznie porypana (i mi się nie chce). Seria zapowiadała się fajnie, ale potem było gorzej główne postacie zaczęły irytować, nadzieja na polepszenia pojawiła się wraz ze świetnym Kamen Riderem Meteor ale po jakimś czasie zszedł on na dalszy plan.


Jak do większości tego typu produkcji w ramach akcji promocyjnej zostały wydane różne gadżety.

Fiugurki riderów z serii:


Jak również SIC Hero Saga w której pojawiają się figurki riderów nie pojawiających się w serii


Oprócz tego wydawane są tak zwane Complete Selection, niezwykle drogie zestawy będące wiernie odwzorowanymi rekwizytami z serialu:
http://www.youtube.com/watch?v=ayd5rpBKuFk&noredirect=1


Rezro

 • Hero Member
  • Wiadomości: 573
  • Zobacz profil
Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2013, 19:41:22
Kamen Ridery tak mniej więcej do lat 90-tych były tworzona z myślą o dzieciach ale wtedy wytwórnia pomyślała "ludzie którzy oglądali Kamen Ridera jako dzieci już dawno dorośli więc może stworzyć Kamen Ridera z myślą o nich?" Jak pomyśleli tak zrobili i tak powstała jedna z najlepszych serii superbohaterskich.


Wybacz ale omal nie spadłem z krzesła jak to przeczytałem.. pierwszy Kamen Rider ukazał się na początku lat 70'tych i mimo tandetnej scenografii i efektów (typowych dla tego okresu), zawiera sporo przemocy, trupów i nazistów. Co jak co ale na pewno nie jest to seria "dla dzieci", a raczej młodzieży i młodych dorosłych. Jeśli już to właśnie współczesne serie Kamen Ridera są nieco bardziej "dziecinne", ale bynajmniej nie narzekam. O seriach zrobionych w latach 80'tych niewiele wiem ale z tego co wiedziałem w Kamen Rider Black nie mam powodu uważać by coś się tu zmieniło. Akurat w latach 90'tych seria nie była kontynuowana więc podejżewam że mylisz ją z Masked Riderem od Sabana (ci od Power Rangers), który faktycznie nie miał najlepszych opinii (dyplomatycznie to ujmując). A i z filmów faktycznie "dla dorosłych" (o ile uznamy to za "dorosłe") są tylko "Shin Kamen Rider" (z lat 90'tych z nagością i wyrywaniem kręgosłupów), oraz współczesne "The First" i "The Next" (nieco przegadane ale nie najgorsze).Jak do większości tego typu produkcji w ramach akcji promocyjnej zostały wydane różne gadżety.

Akurat to na odwrót.. w ramach promocji gadgetów nakręcono ta serie (jak w większości przypadków), ale puki fabuła jest dobra to nie przeszkadza mi że bohaterowie latają z ewidentnymi plastikowymi zabawkami.


O poszczególnych seriach napiszę może nieco później...


Marciosss

 • Full Member
  • Wiadomości: 130
  • Zobacz profil
Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2013, 13:55:56
Cytuj
. Jeśli już to właśnie współczesne serie Kamen Ridera są nieco bardziej "dziecinne", ale bynajmniej nie narzekam.
Kamen Ridery pierwszej generacji były prostymi opowiastkami o herosie łojącym złych.
Zmiana nastąpiła właśnie dopiero z nową generacją która została zapoczątkowana przez Kamen Ridera Kuugę- ta seria była właśnie pierwszym Kamen Riderem dla dorosłych, acz miała kilka mankamentów pozostałych z poprzednich serii, jak  główny bohaterem bez skazy normalnie święty. Pierwszym tak naprawdę ludzkim Kamen Riderem był Agito- według mnie to najlepsza seria, ma mroczną, zawiłą i niejednoznaczną fabułę, świetne postacie (Ryo Ashihara jest moją ulubioną postacią z serii).
Potem jakość serii zaczęła nieznacznie acz spadać by osiągnąć dno wraz z seriami Fourze i Wizard.
 
Cytuj
Akurat to na odwrót.. w ramach promocji gadgetów nakręcono ta serie (jak w większości przypadków)
Coś ci się pomyliło chyba z Tomica Hero i Transformerami.


Rezro

 • Hero Member
  • Wiadomości: 573
  • Zobacz profil
Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2013, 21:47:13
Kamen Ridery pierwszej generacji były prostymi opowiastkami o herosie łojącym złych.
Bo te nowe to niby nie są ::)  i zresztą w ogóle oglądałeś te klasyczne serie? Bo jakoś mi się nie wydaje.. oczywiście fabuła była znacznie prostsza niż w dzisiejszych seriach, ale to samo można powiedzieć o większości seriali TV sprzed kilku dekad, także tych "dla dorosłych".

Zmiana nastąpiła właśnie dopiero z nową generacją która została zapoczątkowana przez Kamen Ridera Kuugę- ta seria była właśnie pierwszym Kamen Riderem dla dorosłych, acz miała kilka mankamentów pozostałych z poprzednich serii, jak  główny bohaterem bez skazy normalnie święty.
Tak? Jakoś nie zauważyłem.. Kuuga ma akurat bardzo prostą fabułę i poza power-up'ami praktycznie niczym się nie różni od klasyki.. no może nie jest aż tak mroczny jak bywała ona. Z tego powodu to zresztą dobra seria początkowa i na pewno nie "dla dorosłych".. dobre sobie. To że na zachodzie uważa się młodzież za idiotów nie znaczy że jest tak wszędzie na świecie.
Pierwszym tak naprawdę ludzkim Kamen Riderem był Agito- według mnie to najlepsza seria, ma mroczną, zawiłą i niejednoznaczną fabułę, świetne postacie (Ryo Ashihara jest moją ulubioną postacią z serii).
Agito to akurat jedna z najlepszych serii Kamen Rider'a, a marka faktycznie potrafi czasem ocierać się o Seinen, ale bez przesady. Zresztą klasyfikacja często bywa złudna i produkcje "dla dzieci" nierzadko są dojrzalsze od tych "dla dorosłych" i nie wiem po co się upierasz z mitologizowaniem tej marki co do kategorii wiekowej? Nie zmienia wszak to faktu że Riderzy są pierwotnie nadawani wraz z Sentay'ami, w tym samym bloku programowym "Super Hero Time" w sobotnie poranki na TV Asahi.
Potem jakość serii zaczęła nieznacznie acz spadać by osiągnąć dno wraz z seriami Fourze i Wizard.
Dno to było Hibiki i Kabuto (świetne efekty, ale postacie to dno).. Fourze ma irytujących bohaterów i jest złe za sam fakt umiejscowienia akcji w liceum, ale później seria ta zaczyna się bronić choć nie jest to oczywiście topka. A Wizard mimo stylistyki ma dobre recenzje i zapowiada się ciekawie więc nie wiem o co ci chodzi?

Coś ci się pomyliło chyba z Tomica Hero i Transformerami.
Taa, wierz sobie w bajki.. oczywiście są producenci co wiedzą że dobry serial, czy animacja sprzeda nawet kiepskie zabawki i ci co tego nie wiedzą.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2013, 14:27:30 wysłana przez Rezro »


Rezro

 • Hero Member
  • Wiadomości: 573
  • Zobacz profil
Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2013, 13:16:16
Nie wiem czy się śmiać czy płakać, ale zapowiedziano nową serię Kamen Rider'a którą najłatwiej opisać żartobliwym terminem "Fruit Ninja". Osobiście jestem rozczarowany bo po średnim Wizardzie miałem nadzieję na dobrą serię Sci Fi, a tu magii i kolorków prawdopodobnie ciąg dalszy. Bleh. Oczywiście nie skreślam jeszcze tej serii, bo do Furze też podchodziłem jak do jeża a okazał się nawet niezły (przynajmniej w zakresie złoczyńców). Tak czy siak, z kontekstu sądzę że to ma być parodia pokroju Den-O, ale zobaczymy. Zasadniczo nadzieję na dobrą serię Sci Fi przekładam znowu na przyszłość.
https://www.facebook.com/KamenRiderGaimu2013


Rezro

 • Hero Member
  • Wiadomości: 573
  • Zobacz profil
Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 12, 2013, 14:54:02
WoW! Mimo idiotycznego designu serii (mówię o KR Gaim) zapowiedziano powrót do klimatu i struktury wczesnych serii (hell yeh!), ale ciekawsze jest to że za scenariusz odpowiada scenarzysta takich dzieł jak Black Lagoon, Madoka Magicka, Fate/Zero i Gargantia zresztą także. OMG! Jeśli będzie taki sam poziom jak tam to będzie zarąbiście!


henshinever

 • Newbie
  • Wiadomości: 1
  • Zobacz profil
Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2013, 15:47:15
Zainteresowanych serialem Kamen rider zapraszam na Polski fan page   https://www.facebook.com/pages/Kamen-Rider-Polscy-fani/197324883780571?ref=hl


Rezro

 • Hero Member
  • Wiadomości: 573
  • Zobacz profil
Odpowiedź #7 dnia: Październik 10, 2013, 10:22:39
Seria Wizard się skończyła i wystartował Gaim, czas więc na podsumowania i pierwsze wrażenie:


Wizard.. był poprawną serią którą się dobrze oglądało, duże brawa należą się tu aktorowi grającemu Haruto który nie wyglądał na geja mimo wątpliwego stylistycznie wdzianka. To co zawodzi w serii to jednak zakończenie które było do bólu przewidywalne i ludzie przewidzieli jego przebieg już na długo przed finałem. Nie że się nie starano bo widać pewne starania, ale ewidentnie scenarzyście zabrakło tu talentu.


Podsumowując: Solidna średnia półka.


No i czas na Gaim..  ???  Co ja właśnie widziałem? Oglądając Gaima czuło się wyraźnie klimat anime, w czym pomagały także doprawione szczyptą artyzmu efekty. Ale co to było? O tym że to dziwna stylistycznie seria było już wiadomo wcześniej, ale mimo to wciąć nie wiem co o tym powiedzieć? Na pewno jednak można zauważyć pewien potencjał i jeśli tylko go nie zmarnują to może być naprawdę ciekawa seria. Wolałbym bardziej klasyczne Sci-Fi (tak to jest seria Sci-Fi co samo w sobie jest plusem), ale jeśli tylko fabuła da radę to będzie dobrze.


Podsumowanie: Staram się nie robić sobie nadziei na coś klasy Kyubey'a, ale daleki jestem od Irytacji jak przy Fouze czy początku OOO'za, oraz znudzenia jak przy Wizardzie, czy Blade. Tak, seria jest dziwna, ale nie ma tu kontrastu a to najbardziej boli w tego typu seriach. Ogólne wrażenia na +


Rezro

 • Hero Member
  • Wiadomości: 573
  • Zobacz profil
Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 21, 2014, 23:32:16
O Gaim'ie już pisałem to nie będę się powtarzał, niemniej wyjątkowo już praktycznie po 1/4 serii mogę spokojnie stwierdzić że seria bije W/Double i zdobywa trzecie miejsce w moim Top3 i to mimo dziwnej stylizacji. Co prawda pobić 555/Faiz i Agito nie będzie łatwo, ale jeśli seria zachowa rozpęd to nie wykluczam najlepszej serii z wszystkich.. no cóż.. czas pokaże?

Edit:
Tak w połowie serii mogę już przenieść Gaim'a na pozycję drugą.. no, no, oby tak dalej.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2014, 21:50:33 wysłana przez Rezro »


Rezro

 • Hero Member
  • Wiadomości: 573
  • Zobacz profil
Odpowiedź #9 dnia: Maj 20, 2014, 10:37:07
W odcinku 30'tym KR Gaim mamy ciekawy crossover z Kikaiderem.. jednym z klasycznych superbohaterów Toei (pojawił się też przelotnie w event'cie z Decade). Co ciekawe bohater ma nowy kostium i pokazano też nowy projekt jego słynnego przeciwnika. Choć nie trafiły do mnie jeszcze żadne informacje na ten temat, to uważam za prawdopodobne że jest planowany reboot tej serii (odcinek czyni mocne tego sugestie). Pytanie tylko czy będzie to film, czy seria TV? W analogicznym event'cie w GoBuster's z Gavenem był to film..


PS: Dla formalności kopia mojej opinii o anime "The Skull Man", mocno związanej z Kamen Rider'em:
Cytuj
Anime opowiedziane jest z perspektywy dziennikarza Hayato Mikogami, badającego sprawę tajemniczego zamaskowanego mściciela znanego jako Skull Man. Z czasem sprawa zaczyna zataczać coraz szersze kręgi w tym dotyczące osobiście bohatera, a co więcej to wszystko dzieje się w tle alternatywnej przyszłości która skończyła się podziałem Japonii. Serię mogę polecić nawet osobom które niekoniecznie są fanami gatunku (Henshin Heros, przyp.), szczególnie że w przeciwieństwie do większości serii tego typu wątki dotyczące Kaiju pojawiają się dość późno i są tylko częścią większej całości.
Jeśli ktoś jest fanem serii KR to zdecydowanie powinien zobaczyć też te anime.. szczególnie że "Skull" niejako jest Riderem.


Edit: Jak na razie Gain wychodzi na prowadzenie moich ulubionych serii Kamen Rider'a pokonując nawet Agito. A warto dodać że zostało jeszcze dziesięć odcinków do końca.. ale jak na razie nic nie wskazuje by coś się miało jeszcze tu zmienić, a jeśli już to nawet na lepsze.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2014, 15:06:39 wysłana przez Rezro »


Rezro

 • Hero Member
  • Wiadomości: 573
  • Zobacz profil
Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 01, 2014, 11:13:14
No to dowalili.. a to jeszcze nie finał? No to seria.. zaraz.. to jest już jest nr. 1 w marce.. ekhm.. mogę śmiało powiedzieć że seria pobiła w mojej opinii Garo, a to coś znaczy. Jak na razie liczą ją na poziomie z drugim sezonem Złotego Rycerza.. a to jeszcze nie finał! No cóż.. czekam z niecierpliwością.


Rezro

 • Hero Member
  • Wiadomości: 573
  • Zobacz profil
Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 31, 2015, 23:01:58
Dopiero teraz zauważyłem że nie napisałem podsumowania! No cóż, tak więc podtrzymuje opinię że Gaim to zaskakująco najlepszy sezon Kamen Ridera w historii. Nie mam nic do dodanie czego bym nie powiedział wcześniej, ale do rzeczy..


Co do następnej serii Kamen Rider Drive nie miałem jednak aż takich oczekiwań. Fakt, miała być ona autorstwa kolesia od Double, no ale to jednak nie ta liga i niestety okazało się to w praktyce. Z komentarzem czekałem aż z piętnaście odcinków bo początek był niestety nieco niemrawy. Niestety twórcy poszli po linii najmniejszego oporu idąc w Japoński humor a fakt że miała to być seria policyjna dawała potencjał, no wielka szkoda. Na szczęście przed zostaniem kolejnym Wizardem serię bronią nieco przeciwnicy, więc jak na razie wciąż mam nadzieję chociażby na poziom O'za.


Rezro

 • Hero Member
  • Wiadomości: 573
  • Zobacz profil
Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 09, 2015, 12:26:50
Myślę że czas na kojne podsumowanie Drive'a:
Jak wspomniałem na początku seria rozkręca się niemrawo ale sukcesywnie. Po dość słabym początku w drugiej połówce z trzech seria nabiera w końcu klimatu niczym z Duble, a co więcej całość wciąż jedzie do przodu więc i jest więc szansa na solidny finał. Na chwilę obecną gdybym miał do czegoś serie porównać to do OOO'za gdzie również po słabym początku seria zdołała się na koniec wbić do mojego Top-5 w finale.

Tak czy siak, jest coraz lepiej a do finału jeszcze daleko..
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2015, 22:06:23 wysłana przez Rezro »


Rezro

 • Hero Member
  • Wiadomości: 573
  • Zobacz profil
Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 23, 2015, 22:26:12
No to i po finale Kamen Rider Drive (niby jest jeszcze jeden odcinek ale to introdukcja kolejnej serii). Jak więc ostatecznie wypada ta seria? Więcej niż lepiej! Oczywiście nie bije ona mojego Top-3 w postaci naprawdę solidnych serii: Gaim, Agito i 555, ale od gdzieś tak połowy zaczyna się na serio rozkręcać to poziomu wręcz powiedział bym jednego z najlepszych finałów w historii serii! Tak, finał ten bije nawet Top-3 pod tym względem ale to wciąż seria nierówna z naprawdę powolnym początkiem który ostatecznie umiejscawia ją na pozycji czwartej (zamiast Double, tj. poprzedniej serii tego samego autora). W zasadzie od początku planowałem ją dać na tą pozycję, z tymże wcześniej była to przewaga jedynie o włos (głównie z powodu udanych złoczyńców), ale teraz jest to już zdecydowana przewaga na korzyść tej serii (w zasadzie powiedziałbym że jest tylko o włos gorsza nawet od 555, tak więc było blisko no ale ten słaby początek.. no cóż).

Na koniec jeszcze jedna sprawa, a mianowicie nowa seria nazywać się będzie Kamen Rider Ghost. Czy już mówiłem że nie jestem fanem magii w tej serii? No ale też nie tak że samo w sobie zabija ona potencjał, tak więc szansa jest szczególnie że Toei ma teraz fazę urodzaju i kilka ostatnich serii łącznie nawet z Super Sentai były jednymi z lepszych w historii. Tak czy siak jeśli będzie choćby na poziomie Nininger to będę zadowolony. A i tu mały słoń w pokoju.. Ghost jest w sposób oczywisty zainspirowany Hibiki (czarną owcą serii), niemniej traktuję to jako szansę na odkupienie jako Hibiki nie było złe tylko nieco bardziej nietypowe niż być powinno.


Rezro

 • Hero Member
  • Wiadomości: 573
  • Zobacz profil
Odpowiedź #14 dnia: Październik 09, 2015, 11:18:33
Myślę że czas na pierwsze wrażenia z Kamen Rider Ghost i.. otóż jest tak nieco Super Sentai'owo, ale jak już wspomniałem Sentaie mają akurat dobry sezon, no poza tym to nie pierwszy raz gdy seria miała dziwny start. Tu od razu nasuwają mi się skojarzenia ze skrzyżowaniem Hibiki (tematyka) z DenO (parodyjne podejście), więc jeśli podejdziemy do serii na luźno to może nie być źle tym bardziej że z przejściowego epa widać że seria ma potencjał. Szczerze to wolę nieco więcej luzu na starcie niż silenie się na humor w poważniejszej serii co było problemem zarówno Drive'a jak i OOO'za, tym bardziej że mimo wszystko luźne DenO było w stanie wyciągnąć jedną z lepszych dram w całej marce.

A i jeszcze o tym o czym jest seria.. Tenkuji Takeru jest synem łowcy duchów który poległ w walce, jednak nasz bohater jest raczej marzycielem niż kimś kto faktycznie posiadałby jakieś umiejętności. Pewnego dnia jednak otrzymuje paczkę w której znajduje tajemniczy artefakt znany jako Eyecon.. po czym ginie z reki dwóch polujących na Eyecony duchów. Tak też zaczyna się nasza przygoda.. i wyścig z czasem, bowiem jeśli bohater nie wykona zadania przed wyczerpaniem się jego mocy to.. no cóż. Tak czy siak seria choć prezentuje nam zadanie w stylu "gonna catch them all" to jednak stawia stawkę wysoko. Oby było warto? Jedyne przeciwwskazania jak na razie to potencjalnie irytujący duchowy sidekick Ghosta, oraz równie potencjalnie irytujący ludzki support, w postaci buddyjskiego mnicha i przyjaciółki-naukowca spierających się o naturę zjawiska (zalatujących stereotypami w sprawie której można już się domyślać). No ale support Drive'a (i kilku innych serii) irytował mnie bardziej na starcie więc..

Podsumowując: Choć nie jest to mój styl to jednak seria ma potencjał.. zdecydowanie jestem na tak!