Polski Serwis Mobile Suit Gundam


Kamen Rider Kuuga

Rezro

  • Hero Member
    • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
dnia: Sierpień 21, 2017, 19:49:13
Seria która przyczyniła się do wskrzeszenia marki po zakończeniu ery Showa. Ogólnie jest to seria zbilansowana i bardzo dobry początek dla tych chcących zacząć od wczesnego Heisei.

Na miejscu wykopalisk archeologicznych dochodzi do tragedii gdy badacze przypadkiem uwalniają starożytne potwory znane jako Gurongi. Yusuke Godai poprzez swoją znajomość z archeologami zostaje wplątany w aferę gdy starożytny artefakt należący do legendarnego wojownika Kuugi łączy się z jego ciałem zmieniając go w nową inkarnację tego wojownika. Chłopak rozpoczyna walkę z potworami które jednak mają jakieś większe plany.


Seria nie posiada zbyt wielu fajerwerków, ale i irytujących elementów, szczególnie że wczesne Heisei stosowało nieco bardziej poważną stylistykę niż teraz. Dużą zaletą serii jest też pewna doza realizmu bowiem policja w niej coś robi, czego brak jest bolączką wielu serii. No i przeciwnicy których działania również śledzimy także mają coś do powiedzenia, np. jest powód dlaczego działają oni w pojedynkę. No i jest to seria która spopularyzowała power up'y z tym że tu te są zbalansowane (coś za coś) a nie jak w późnym Heisei power creep (tj. coraz silniejsze moce), co też jest zaletą wczesnych serii.


Ogólnie seria solidna, ale do topki jej sporo brakuje.