Polski Serwis Mobile Suit Gundam


Teen Wolf - Nastoletni Wilkołak (seria TV)

Rezro

  • Hero Member
    • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
dnia: Czerwiec 18, 2017, 18:24:25

Tak, wiem co myślicie ale czekajcie. Większość filmów dla nastolatków to bezjajeczny szrot pisany z założenia że młodzi to idioci, ale zawsze trafiały się wyjątki jak np. słynny serial Buffy: Postrach wampirów który potraktował młodego widza z należytym szacunkiem. Ten serial można nazwać śmiało duchowym spadkobiercą, a nawet więcej bo serial naprawdę ma jaja.

Scott McCall to przeciętny nastolatek z małego miasteczka Beacon Hills, które słynie z niewyjaśnionych incydentów i indiańskiej gry w Lacrosse. Pewnego razu chłopak zostaje ugryziony przez wilkołaka i w ten sposób trafia w samo centrum spraw daleko wykraczających poza normalne. W zaadoptowaniu do nowej sytuacji pomaga mu jego przyjaciel Stiles oraz doświadczony wilkołak Derek (to nie on go ugryzł), szczególnie że w tle wisi walka Łowców Potworów z tajemniczym nowym Alfą. Tyle na początek wystarczy.


Od razu przestrzegę że pierwszy sezon jest zasadniczo najsłabszy. Dobry ale zdecydowanie ustępuje wszystkiemu co pojawia się później (od razu zaznaczę że na razie jestem po czwartym sezonie z sześciu więc nie wiem jak dalej). No ale z czasem.. miodzio! Serial nie waha się pokazywać krew i śmierć, oraz "imprezowego" życia nastolatków. W sumie można by serial zaliczyć do kategorii tak naprawdę Young-Adult, tyle że tej prawdziwej. Nie mylić z wypocinami od Hollywood sprzedawanymi jako "dorosłe" dla nastolatków. Do jednej z największych zalet w serii należy zaliczyć brak plot-armora i fakt że ktoś posiada znane imię nie chroni w nim przed śmiercią i jest to mało powiedziane.


Ocena? W gatunku 11/10, ogólnie 8/10 (sezon pierwszy to 7/10, drugi 8/10 a obie części trzeciego to 9/10, a czwarty 8/10).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2017, 16:25:07 wysłana przez Rezro »