Polski Serwis Mobile Suit Gundam


Obcy: Przymierze/Alien: Covenant

Rezro

 • Hero Member
  • Wiadomości: 573
  • Zobacz profil
dnia: Maj 14, 2017, 19:40:41

Pierwsza po latach prawdziwa kont.. eee.. prequel serii Obcy i.. eee.. sequel Prometeusza.. ale chwila.. poczekajcie do końca!

Zacznijmy od tego że designy w tym filmie są świetne, łącząc z jednej strony skrajnie utylitarny wygląd ale i nowocześnie wyglądające detale które naprawdę wyglądają jak coś coby mogło się znaleźć na statku kosmicznym. Nie mamy tu tandetnego bardziej iPod'owego wyglądu od iPod'a, jaki męczył nas w Prometeuszu. Znaczną poprawą jest też załoga która choć w typowy dla Scotta sposób jest bandą niekompetentnych pozbawionych osobowości stereotypów, to jednak nie razi to tak bardzo jako że jest to w większości załoga złożona z kolonistów, a poprzez śmierć kapitana na początku wyprawy można założyć że mógł tam być ktoś kto się znał na procedurach, a reszta załogi była po prostu od czarnej roboty. Co istotne postaci nie irytują jak w Prometeuszu, a choć ma się ich w większości gdzieś to jednak przynajmniej nie psuje to odbioru filmu.. no może trochę mimo wszystko obniżyłem ocenę o oczko z 9 na 8.


Zasadniczo pierwsza połowa filmu jest poprowadzona kompetentnie i choć w zasadzie nie poznajemy postaci to jednak mamy sporo ciekawych scen związanych z naprawą i życiem na statku. Solidny jest też finał w którym w końcu zamiast generycznych glutów pojawiają się kultowe Xenomorphy.. niestety tylko dwa i jest może jedna scena w której wypadają śmiesznie, ale w sumie ich obecność robi różnicę. Teraz jednak przejdźmy do głównego problemu filmu.. to kontynuacja Prometeusza! Ridley Scott niestety nie mógł się powstrzymać i nie był w stanie pogodzić się z faktem że ludzie nienawidzą jego poprzedniego filmu i musiał skazić serię niechcianym balastem. Naprawdę byłbym w stanie znieść jakieś wzmianki o misji Prometeusza, ale tylko tyle.. niestety w samym środku filmu mamy cały blok gówna związany z Prometeuszem, wliczając w to dwie podróbki obcych, debilne smerfy i szalonego cyborga z tamtego filmu.. ten fragment filmu był naprawdę bolesny.. ugh.. na szczęście jest to pojedynczy blok który od lądowania na planecie po wylot z niej można przewinąć, bez stat a wręcz tylko i wyłącznie zyskiem dla filmu.. od wylądowali, złapali obcego i mają przerąbane jak w Nostromo.


Niestety ostateczna ocena to 6/10.. i B kanon.. tj. coś ala Obcy 3 i 4 (przypominam że Alien vs Predator to osobny kanon). Do obejrzenia, ale z poważną wadą która nie czyni go godnym pierwszych dwóch części.. w sumie mnie to nie dziwi, Aliens czyli najlepszy film w serii reżyserował Cameron. Tu muszę dodać że niestety raczej nie doczekamy się faktycznej kontynuacji serii (ignorującej 3 i 4'ty film) o której mówiło się w kuluarach.. wielka szkoda.


PS: Ale plakat to ten film ma zajebisty :hyh


Marciosss

 • Full Member
  • Wiadomości: 130
  • Status GG
  • Zobacz profil
Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2017, 09:07:20
Ja mam dwa pytania:
1. Czy dużo jest scen ze słabym CGI rodem z gameplaya jak ta z Obcym walącym głową w mur z trailera?
2. Jak durna jest geneza obcych?


Rezro

 • Hero Member
  • Wiadomości: 573
  • Zobacz profil
Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2017, 00:59:51

1. Czy dużo jest scen ze słabym CGI rodem z gameplaya jak ta z Obcym walącym głową w mur z trailera?


Kwestia gustu.. ja nie narzekałem.


2. Jak durna jest geneza obcych?


A jaka ma być w Prometeuszu 2? Zresztą mam teorię że film został zmieniony bo wycięcie tego fragmentu filmu magicznie sprawia że film ma więcej sensu ::) 


Marciosss

 • Full Member
  • Wiadomości: 130
  • Status GG
  • Zobacz profil
Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2017, 18:19:25
Stary, może jak w sieci pojawią się ripy wydaj własną wersje Rezro's Cut  ;D