Polski Serwis Mobile Suit Gundam


The Man from the Earth

Broken Fang

  • Administrator
  • Hero Member
    • Wiadomości: 1178
  • Zeon Axis
    • Zobacz profil
    • http://www.wielkieroboty.blogspot.com
dnia: Styczeń 07, 2009, 18:23:44
Cytat: "Joker"
Zupełnie przypadkowo miałem wczoraj ogromną przyjemność obejrzeć ten film.Doskonała esencja sci-fi, bez fazerów, mieczy świetlnych, laserów, cyborgów i jakiegokolwiek CGI. Tylko niezwykły człowiek i jego równie niesamowita historia.

Bardzo lekkie spoilery, a w zasadzie zarys fabuły
Cały film to rozmowa grupy przyjaciół, z których jeden opowiada historię swojego życia (które zaczeło się dziesiątki tysięcy lat temu), a pozostali starają się udowodnić, że kłamie. Im dłużej jednak słuchają jego opowieści tym mniej sami mają pewność.

W filmie nie ma retrospekcji, jak to miało miejsce np. w Wywiadzie z Wampirem. Jest jedynie opowieść i krzyżowy ogień pytań. Tak więc do samego końca sam widz zastanawia się czy główny bohater mówi prawdę. Niestety odpowiedź przychodzi dopiero pod koniec filmu.
Koniec bardzo lekkich spoilerów, a w zasadzie zarysu fabuły

Całość to bardzo ciekawy traktat filozoficzny o nieśmiertelności, religii, człowieczeństwie widzianych z punktu widzenia ludzi różnych dziedzin nauki i ubrany w bardzo ciekawą historię.

Na koniec dodam, że film jest offowy, więc nie macie co liczyć na obejrzenie go w kinach. Na wydanie go w Polsce chociażby na DVD nie ma również większych szans.
Lepiej sam bym nie opisał tego wspaniałego filmu...
Od siebie tylko dodam, że film jest genialny, dawno nie widziałem tak świetnego kina, trzyma w napięciu mimo, tego, że jest "przegadany" i naprawdę można się w czuć w akcje, historie Johna, przeżywamy wraz z pozostałymi bohaterami, obserwujemy ich reakcje, Jak John opowiada o swojej przeszłości... Ten film porostu trzeba zobaczyć.