Polski Serwis Mobile Suit Gundam


Xenoblade Chronicles X

Rezro

  • Hero Member
    • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
dnia: Grudzień 18, 2017, 17:21:53
W zasadzie można powiedzieć że spin-off mający po raz pierwszy od lat przywrócić wielkie roboty jako grywalny element rozgrywki, który z przyczyn technicznych dotychczas nie był możliwy (z pominięciem protoplasty).

Tu w zasadzie nie ma wiele do powiedzenia. Mamy otwarty świat, a w konsekwencji rozgrywkę bardziej stylu MMO i po raz pierwszy w marce możliwość wygenerowania postaci oraz wyboru klasy. Od pewnego momentu rozgrywki do naszego arsenału dołączają również wielkie roboty, które ułatwiają nam poruszanie się po świecie gry. Samo to jak zazwyczaj w przypadku tej marki rozwiązaniu pierwszorzędnie.


Fabuła gry rozpoczyna się z przytupem, planeta ludzi zostaje unicestwiona przez tajemniczych obcych najeźdźców, zaś ocaleni uciekają w kosmos na statku o nazwie White Whale (choć może to być też nazwa samego lądownika). Ocaleni lądują na zdatnej do zamieszkania planecie, jak się okazuje zamieszkanej przez liczne niebezpieczne bestie, ale jak się szybko okazuje za nimi przybyli też inni. I to zupełnie inni. Z niejasnych pobudek (aczkolwiek wytłumaczonych) wszyscy kosmici znają język ludzi, wiedzą kim oni są i zachowują się w stosunku do nich dziwnie, jakby mieli z nimi porachunki choć sami ludzie dotychczas nie wiedzieli że nie są sami w kosmosie. Ogólnie jest to seria w której klimat Xeno mocno daje o osobie znać.


Niestety mam do niej jedno poważne zastrzeżenie. Ponownie mam wrażenie że historia skończyła się w połowie. Oczywiście nie oznacza to że seria jest pośpieszona, ale mogli to rozegrać nieco lepiej bo jeśli nie będzie kontynuacji to będę zły. Niemniej i tak gra oferuje kilka razy więcej niż większość konkurencyjnych gier tego typu. Jest to więc tylko subiektywna uwaga. Mimo to 9/10.