Polski Serwis Mobile Suit Gundam


Xenoblade Chronicles 2

Rezro

  • Hero Member
    • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
dnia: Grudzień 18, 2017, 17:39:07

Jest to zapowiedź a nie recenzja bo jestem w trakcie grania. Niemniej szkoda by ludzie o niej nie wiedzieli.

Akcja dzieje się w świecie w którym niekończące się może przemierzają tytani. Tym razem jest ich więcej choć są nieco mniejsze niż poprzednio. Rex jest płetwonurkiem wychowanym przez małego tytana o imieniu "Grumps". Chłopak dostaje zlecenie towarzyszenia ekspedycji działającej w bliżej niekreślonym celu. W skutek pewnych okoliczności w jego ręce wpada legendarny "blade" o imieniu Aegis. I nie, tym razem są to tajemnicze androidy będące soczewkami zapewniające tamtejszym wojownikom eter. Energię która napędza wszystko w świecie xeno.


Całą reszta to już SPOILERY Otóż okazuje się że Aegis jest de facto zabójcą tytanów, zaś nasi zleceniodawcy to coś więcej niż terroryści. Ale to i tak pikuś w porównaniu do tego z czego szybko zdadzą sobie sprawę fani serii Xeno. A co mi tam.. w serii jest pewien słynny biały mech.. tak ten mech. Od teraz to można chyba już oficjalnie uznać tą grę za Xenogears 2.


Co ciekawe gra ta ma nieco więcej humoru niż poprzednie serie, ale to wciąż stare dobre Xeno. Ocena 10/10 choć może ulec zmianie bo wciąż gram.