Polski Serwis Mobile Suit Gundam


The Return of Godzilla (1984)

Broken Fang

 • Administrator
 • Hero Member
  • Wiadomości: 1178
 • Zeon Axis
  • Zobacz profil
  • http://www.wielkieroboty.blogspot.com
dnia: Kwiecień 28, 2017, 16:11:17


Trailer: https://youtu.be/9A3Xvq74pxU?list=PLMHInKRo4S7WSzhEKOGdCRduvjoRSCIjn

Wreszcie!!! Dotarłem do pierwszego filmu z serii Heisei, którą osobiście uważam, za najlepszą serie filmową z wielkim G. Generalnie technicznie co prawda jest on częścią jeszcze Showy (bo Cesarz Hirohito jeszcze żył), to jednak fabularnie to już druga seria, film ignoruje wszystko co było w poprzedniej serii za wyjątkiem oryginału i zaczęło się naprawdę z przytupem!

Film jest naprawdę duży, co jest swoistą wizytówką serii Heisei, efekty specjalne są bardzo klimatyczne uwielbiam tą makietę Tokio z tego filmu, także modele zyskały sporo na realizmie (jeżeli to w ogóle było możliwe). Fabuła teżbyła bardzo dobra, ten film to quasi sequel/remake pierwszego filmu i pojawiła się chociażby kultowa scena z podniesieniem wagonu (i przy okazji z bardzo dziwnym księdzem w roli pasażera), Godzilla jest jedynym potworem i całość jest traktowana bardzo poważnie. Ciekawy był też całkiem dobrze poprowadzony wątek wielkiej polityki i napięć między ZSRR i USA (zarżnięty zresztą w amerykańskiej wersji). Bohaterowie byli ok, szczególnie podobał mi się (nie)wątek romantyczny między dziennikarzem i asystentką profesora, gość koniecznie chciał ten wątek odpalić, ale nie wychodziło prawie do końca xD. Choć moim ulubionym bohaterem był premier Japonii, gość był genialny, naprawdę dobrze poprowadzona postać i chyba jeszcze lepiej zagrana, drugi najlepszy film z serii, który był zrobiony "na poważnie".Sam Godzilla... cóż to już wersja z Heisei, ale jeszcze nie do końca, strój jest bardziej ruchliwy, szczególnie dodano sporo do mimiki twarzy, ale z drugiej Godzilla wygląda jakby cały czas był na haju, niemniej potwór prezentował się naprawdę dobrze, a później w serii będzie wyglądać jeszcze lepiej. Jego starcia z wojskiem były świetne, jasne wielki G nie ma spacjalnie problemów z siłami samoobrony, ale ludzie jak zwykle dzięki własnej inteligencji i poświęceniu powstrzymują potwora, sam Godzilla już co prawda nie będzie odpowiadał machającym do niego dzieciom, ale i ten potwór w trakcie serii złagodnieje.


Goro Gondo

 • Newbie
  • Wiadomości: 12
 • Kolekcjoner VHS
  • Status GG
  • Zobacz profil
Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2017, 20:00:17
Również i mi podobał się ten poważny wydźwięk i próby zachowania realistyczności. Ponownie jesteśmy świadkami sporej destrukcji, która cieszy oko. Makiety są solidnie wykonane i "obszerne". Czasem nie wiadomo, gdzie jest prawdziwe miasto, a gdzie już makieta.

Odniosę się do wersji USA - też jest całkiem niezła. Owszem, cisną tam po ruskich ale dodano kilka bardzo fajnych dialogów/monologów. Niektóre sceny też skrócono, co udynamicznia film. Choć wyleciało też kilka dobrych...
Ta wersja zamerykanizowana została wydana u nas na kasetach VHS.