Polski Serwis Mobile Suit Gundam


Godzilla Vs Hedora (1971)

Broken Fang

 • Administrator
 • Hero Member
  • Wiadomości: 1178
 • Zeon Axis
  • Zobacz profil
  • http://www.wielkieroboty.blogspot.com
dnia: Kwiecień 05, 2017, 18:56:49

(Dla odmiany polski plakat, bo jest bardzo fajny)

Trailer: https://youtu.be/ghflGfaHdFM

Dobra teraz wpływamy na bezkresne morza mojej nostalgii... To drugi film o Godzilli jaki w życiu oglądałem i za cholerę podoba mi się równie mocno co kiedyś.

W tym odcinku wielki G musi stanąć w obronie środowiska naturalnego zagrożonego przez zanieczyszczenie i nowe zagrożenie z kosmosu: żywiący się zanieczyszczeniami potwór Hedora. Wspominając materiał z Cinemassacre o tym filmie spodziewałem się, że mój sentyment zderzy się ze smutną rzeczywistością jak mu się niekiedy przydarza, ale na szczęście nie tym razem. Suspens jest, całkiem fajne ludzkie postacie: w szczególności pan Profesor i jego syn (tak dzieciak wypadł w tym filmidle naprawdę dobrze!), jedynie ten Yukio jakoś kompletnie nie przypadł mi do gustu, jest też parę naprawdę dziwacznych scen, szczególnie te animacje i scena z telewizorami powodowały u mnie WTF. Do tego fajne budujące klimat sceny w klubie, czy na Górze Fuji, oczywiście swoje 5 minut miały także siły samoobrony, które jak zwykle odznaczały się bohaterstwem, ofiarnością  i miłą dla oka współpracą z Godzillą w walce z Hederą.

Nowy przeciwnik Godzilli, to jeden z lepszych pomysłów Toho, aż żal, że pojawił się tylko w dwóch filmach. Hedora jest tajemniczy, przerażający i niepokojący, co ciekawe Godzilla z ostatniego filmu Anno, ma właśnie więcej wspólnego z Hedorą niż z Godzillą zważywszy też na to, że Hedora też miała 4 formy rozwoju ;) .

Sam G korzysta z tego samego wyglądu co w Destroy all Monsters i to jest ten najbardziej przyjazny wygląd Króla Potworów, dodano mu też swoisty tik, który może miał się stać w zamierzeniu jego znakiem rozpoznawczym, ale nie przetrwał do kolejnego filmu. To tez jest ten film w którym Godzilla odpowiada dziecku na "do widzenia" :) . Wielki G nauczył się też latać ;) . I wykazywał w tym filmie znaczną inteligencję w porównaniu do przednich swoich występów. 

Chciałbym jeszcze powiedzieć, że oglądam te filmy w wersji HD i co ciekawe, efekty specjalne tak naprawdę wiele nie straciły, wręcz muszę powiedzieć, że HD dodaje im na atrakcyjności, bo są jeszcze wyraźniejsze, czapki z głów przed studiem Toho i ich modelami.

Naprawdę fajny i przyjemny film.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2017, 19:02:25 wysłana przez Broken Fang »


Marciosss

 • Full Member
  • Wiadomości: 130
  • Status GG
  • Zobacz profil
Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2017, 18:33:38
Zmarł Yoshimitsu Banno  :(