Polski Serwis Mobile Suit Gundam


Godzilla vs. Destoroyah (1995)

Broken Fang

  • Administrator
  • Hero Member
    • Wiadomości: 1178
  • Zeon Axis
    • Zobacz profil
    • http://www.wielkieroboty.blogspot.com
dnia: Czerwiec 26, 2017, 19:55:30

Trailer: https://youtu.be/2b32WHRbsdc

Ostatni film w serii Heisei z Wielkim G i... jest to bardzo istotny film zarówno dla samej Heisei jak i dla całej franczyzy, to tutaj Godzilla umiera i przy okazji mamy (oprócz Biolante) jedynego nowego potwora w tej serii.
Film... jest bardzo dobry, jak dla mnie drugi co do jakości w serii Heisei (jednak nic dla mnie nie przebije Godzilla Vs Mechagodzilla 2). Efekty specjalne są świetne, a potwory jeszcze lepsze tym razem w cenie jednego filmu dostajemy dwie Godzilla, rzecz jasna Wielkiego G, który wygląda genialnie w swojej chorej formie jak i podrosłego Juniora, który w końcu wygląda bardzo podobnie do swojego ojca (ma tylko zielonkawą skórę), Junior dostaje też swoją formę dorosłą, ale tej niewiele żeśmy niestety widzieli. Główny adwersarz to Destoroyah, czyli inkarnacja niszczyciela tlenu, który zabił pierwszego potwora i design tego czegoś jest genialny, zarówno wczesne formy jak i wersja ostateczna. A finałowa bitwa iście epicka.
Fabularnie film spełnia wymagania jakie się oczekuje od finału tak solidnej serii jak seria Heisei. Film nabrał poważnego tonu i ogólna ?taniość?, która pojawiła się w poprzednim filmie zginęła. Klimat był odpowiedni do ogólnej powagi i czuć nadchodzące zagrożenie, nie tylko od wciąż mutującego Destoroyah, ale i również od umierającego Godzilli.
 Obraz pięknie też nawiązuje do pierwszego filmu z 1954, pojawia się nawet jedna z postaci i trzy inne są wspominane/Finał rzecz jasna mnie poruszył i do dziś kręci mi się w oku łza gdy oglądam śmierć Godzilli, a przy tym ogromnie mnie cieszy widok w pełni dojrzałego Juniora.

Aha byłbym zapomniał, postacie ludzkie dały radę w sposób bardzo ale to bardzo dobry. No i Mika znów wygląda bardzo, bardzo ładnie :).

Tak myślałem nawet o tym jak mogłaby się potoczyć seria, gdyby ją kontynuowali z Juniorem jako Godzillą. Chyba coś napiszę przy następnej okazji.