Polski Serwis Mobile Suit Gundam


naprawa macbook łódź
 • Pogwarancyjny serwis Apple. Serwis iPhone Łódź.
 • fixme.com.pl

  Opinie i komentarze odcinków - Sezon 1 [spoilery]

  FAiM

  • Full Member
   • Wiadomości: 235
   • Zobacz profil
   • http://www.manga-nippon.prv.pl
  Odpowiedź #30 dnia: Listopad 03, 2007, 20:47:10
  Wreszcie obejrzałem tego 4 epa... seria robi się coraz ciekawsza... wreszcie jakaś porządna fabuła... tylko mam nadzieję, że będzie tak do końca, a nie przekształci się to w niekończącą się strzelankę każdy z każdym...

  teraz pewnie będą męczarni by tego epa przetłumaczyć ^^
  « Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 wysłana przez FAiM »


  Mechwarrior

  • Full Member
   • Wiadomości: 125
   • Zobacz profil
  Odpowiedź #31 dnia: Listopad 05, 2007, 17:59:45
  Też wreszcie obejrzałem ep 4.
  Moje uczucia - bardzo duża aluzja do obecnej sytuacji politycznej ( sytuacja z  tym krajem z Ameryki Południowej i działaniami jej prezydenta przywodzi od razu na myśl działania Chaveza w Wenezueli, nawet pozycja na mapie na sama )
  Relena 2 pochodzi z neutralnego kraju, jak podejrzewałem - nawet by było to na czasie jest jakiś tam kraj arabski. Tylko trochę wydaję się taka anemiczna, nieżyciowa.
  Podobnie Setsuya, który zachowuje się też jak anemiczna wersja Heero - może to mleki sprawi, że będzie bardziej życiowy i wielki :D  :D
  Tierra gada jak facet dalej i zaczynam mieć podejrzenia, że nie jest kobietą
  Lockon jest jak narazie moim ulubionym GM.
  No i wyjaśniła się sprawa tej blondynki z początku - jest po prostu dziewczyną sąsiada Setsuyi, którego siostra pracuje dla TV - ciekawy zbieg okoliczności
  « Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 wysłana przez Mechwarrior »


  Count Lightning

  • Sr. Member
   • Wiadomości: 345
   • Zobacz profil
  Odpowiedź #32 dnia: Listopad 06, 2007, 15:23:00
  Po 5 epsie (będzie mały spoiler)  No to sie chociaż odrobinke dowiedziano o Alleluji a mianowicie ma coś w stylu "rozdwojenia jaźni" (w zależnosci od jaźni wlosy zasłaniają inne oko... no i imie zmienia sie z Alleluja na Halleluja :P) i przy okazji dowiadujemy sie że jest jakieś polączenie (newtype...) między Somą (ta białowłosa) a Allelują.
  Przeważnie sama gadka-szmatka w odcinku + misja ratownicza (brak mi słow na to jak GMsi ją wykonywali a szczególnie Kyrios odpychający Axi... blok z 232 ludzmi emitując przy tym pełno cząsteczek światła z jego psychofra... GN drive`a T_T (/insert "Beyond the time")). No i Majsterzy nadal mają strasznie biedny słownik podczas działań bojowych =F.

  Podsumowując: wciąż zawiedziony bo praktycznie zmarnowali kolejny odcinek (20 do konca...) a tylko dowiedzielismy sie odrobine o 1 z głównych postaci. Może kolejne 5epsów bedzie już lepsze =F

  Next ep = Exia sword action
  « Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 wysłana przez Count Lightning »


  Suavek

  • Administrator
  • Hero Member
   • Wiadomości: 1623
   • Zobacz profil
   • http://ja.gram.pl/SuavekS
  Odpowiedź #33 dnia: Listopad 06, 2007, 16:24:57
  Heh, tak też myślałem, że nie wszystkim podpasuje nowy odcinek (mało się "szczelali"? ach tak... "gadki-szmatki" ;>), ale moje zdanie jest nieco odmienne niż Counta.


  Muszę to śmiało powiedzieć, 00 pokazuje zęby wraz z właśnie odcinkiem piątym. Na tle poprzednich nareszcie dzieje się coś konkretnego, ciekawego a zarówno wątki fabularne jak i rozbudowa postaci są pchane do przodu.

  Możliwe spoilery.

  Postacie nareszcie zyskały trochę charyzmy. Widać to już na wstępie u Saji'ego, jego siostry i Luise. Nareszcie zdecydowali się ich chociaż trochę rozwinąć. Co prawda ten ich wielce wątek miłosny nasilony lekkim dramatem wydaje się nieco pospieszony ale ogólnie może być (Saji już jest martwy, kwestia czasu ;p). Także przedstawiono z lepszej strony postać Siergieja, który mimo wyglądu zdaje się być człowiekiem uczuciowym (coś nowego na tle reszty "co im źle z oczu patrzy"). Podoba mi się zapowiedź wątku Alleluyah i tej dziewczyny. Nie jest to kolejna zrzynka newtype'ów czy innych koordynatorów ale sięga to gdzieś głębiej do umysłu i psychiki ludzkiej. W sumie nawet ciężko to porównywać do jakiejkolwiek formy nadludzi (jedynie błysk i kontakt dwojga ludzi są podobne) gdyż tutaj wygląda to na jakąś zmianę osobowości. Mnie osobiście wątek się podobał, szczególnie, że jest to coś nowego, po czym ciężko mi powiedzieć "no to teraz będzie...".
  Motyw ze zniszczonym fragmentem kolonii także imo bardzo dobry (ochjej... nie "szczelali śem" przez to :P). Raz, że ciekawie przedstawiony (współpraca Meistrów, złamanie rozkazów, dalszy wgląd w przeszłość Alleluyah, kontakt z Siergiejem i krótki acz treściwy występ Tieri(a/y/i?).) to jeszcze trzymający w napięciu mimo znanego ostatecznego losu dryfujących.

  Co mi się jeszcze w odcinku podobało to to, że animacje CG są naprawdę ładne. Owszem, łatwo je rozróżnić od normalnej kreski ale nie dość, że wizualnie przedstawiają się bardzo dobrze to jeszcze są płynne i szczegółowe.

  Dodatkowo miło, że 00 pomijając przepakowane Gundamy i równie przepakowane biusty stawia trochę na realizm otoczenia, szczególnie w kosmosie. Stacje/windy, ich budowa/konstrukcja oraz zachowanie wyglądają naprawdę przekonująco co w przypadku Gundama naprawdę doceniam. Mam szczerą nadzieję, że taki efekt się utrzyma i nie będziemy mieli żadnych "plot-devices" w późniejszych odcinkach.

  Mówcie co chcecie, ale piąty odcinek dał mi nadzieje jeśli chodzi o przyszłość 00. Dla mnie mogą gadać do woli i się w ogóle nie 'szczelać' pod warunkiem, że tym samym rozwinie się fabuła i postaci.
  Gdyby jeszcze tylko postać Setsuny choćby z biegiem czasu stała się bardziej ludzka...
  « Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 wysłana przez Suavek »


  FAiM

  • Full Member
   • Wiadomości: 235
   • Zobacz profil
   • http://www.manga-nippon.prv.pl
  Odpowiedź #34 dnia: Listopad 06, 2007, 21:07:44
  To ja wracam do kwestii nie skończonej windy kosmicznej AUE... biorąc pod uwagę całość konstrukcji, to nie jest możliwe, żeby winda jako tako całkowicie nie istniała, bo by cały system pozyskiwania energii słonecznej szlag trafił... z 5 epa dowiadujemy się, że energia jest przekazywana przez mikrofale, więc możliwe, że... ano właśnie... brak jakiegoś fragmentu odpada, bo jak wcześniej pisałem windy są swego rodzaju fundamentami dla pierścieni... jednak skoro wyższa stacja jest na orbicie geostacjonarnej (tj. stacja/satelita jest ciągle nad tym samym punktem na ziemi) co imo jest mało prawdopodobne, gdyż im bliżej tej orbity tym przeciwwaga musi być większa, chociaż niby coś tam nad tą stacją jest... to i pierścienie raczej są na tej orbicie, a raczej na pewno bo inaczej różne siły by je rozwaliły...
  ostatecznie chyba jedynym wyjaśnieniem jest to, że po prostu nie jest gotowy cały system transportu ludzi na górę...

  jako że nie oglądałem jeszcze 5 ep, bo najpierw muszę przetłumaczyć 4 ep (ach, te życie tłumacza ^^), to chciałbym się dowiedzieć, czy było coś wspomniane o tym co jest na tych stacjach (wyższej, niższej)? bo coś tam, w poprzednich epach, gadali o koloniach etc. bo jak na razie widzieliśmy, że coś tam w tych stacjach... więc, zastanawiam się, czy ludzie tam mieszkają (chodzi mi o ludność cywilną), czy coś... bo skoro mówili o koloniach, to gdzieś one muszą być... więc jak nie w tych stacjach, to gdzie?

  ciekawe do czego służy pierścień nad niższą stacją...

  Jeszcze jedno pytanko, czy ktoś się orientuje co to Veda... pierwszy raz w 3 epie Setsuna mówi, że musiał złożyć raport do/dla Vedy... w 4 epie Sumeragi jakby się zwracała do Vedy, a w piątym, że wykonali misji sugerowanej przez Vede... więc ciekawe co to? system Ptolemeusza, czy jakaś kolejna organizacja/osoba... jak mówiłem, 5 epa nie widziałem, tylko czytałem spoilera ^^

  wiem że mało ma to wspólnego z fabułą, ale mnie bardzo interesują takie smaczki sci-fi... a zważywszy, że windy kosmiczne to nie nowy wymysł...

  edit
  btw. zauważyłem małą nieścisłość, bo według miejsca w windzie kosmicznej LNL powinno być UTC +10, a nawet +11... a jest +9... no chyba, że jest tam czas japoński, bo chyba raz coś było podawane w czasie japońskim, ale to chyba jak były wiadomości... no +9 to też Korea i część Rosji, która należy do LNL...
  « Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 wysłana przez FAiM »


  Count Lightning

  • Sr. Member
   • Wiadomości: 345
   • Zobacz profil
  Odpowiedź #35 dnia: Listopad 06, 2007, 22:29:23
  hmm po 4 epsie wydaje mi sie ze Veda to system trawiący różne informacje i na podstawie tego wylicza szanse na konflikt w danym regionie czy też zgłasza ze bedzie test jakiegos nowego msa i trzeba sie tym zająć, jeśli tak naprawde jest to troche podchodzi pod Zero System ale co tam... (z tym że tutaj jest bardziej pod taktyke a tam jest nastawione na niszczenie wrogów)

  winda kosmiczna w anime byla juz daaaawno temu (patrz Tekkaman Blade gdzie masz nawet cały kosmiczny pierscien :P) tylko ze nie przykładali sie do tego tak bardzo (kiedys nie mysleli o detalach...)
  « Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 wysłana przez Count Lightning »


  FAiM

  • Full Member
   • Wiadomości: 235
   • Zobacz profil
   • http://www.manga-nippon.prv.pl
  Odpowiedź #36 dnia: Listopad 07, 2007, 00:04:24
  tutaj znalazłem coś takiego:
  Sumeragi examines 12 response plans generated by the Veda computer and concludes that they're all risky.
  a co do wind, to przecież napisałem, że to nie nowy wynalazek...
  « Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 wysłana przez FAiM »


  Count Lightning

  • Sr. Member
   • Wiadomości: 345
   • Zobacz profil
  Odpowiedź #37 dnia: Listopad 07, 2007, 11:29:50
  hmm ciekawe
  Cytuj
  Video Research Ltd. has Gundam 00 episode 5 in a three-way tie for the 10th highest rated anime of the past week with a 4.4%.
  4.4% na jak dotąd najlepszym epsie -> chyba nie musze mówić co to oznacza a jeśli ktoś nie kojarzy to mam na mysli sytuacje Gundam X
  Cytuj
  The series was canceled after only 39 episodes due to falling ratings driving off all the show's sponsors. The series started of with 6.2% of the viewing audience watching, which eventually fell to 4.3%. The series was eventually moved to a 6 am slot on Saturday morning, with only 0.6% of the viewers watching the final episode.

  nie zdziwi mnie jeśli 25 odcinek nie będzie końcem sezonu a końcem serii...
  « Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 wysłana przez Count Lightning »


  Dunpeal

  • Full Member
   • Wiadomości: 215
   • Zobacz profil
   • http://grayphantom.wordpress.com/
  Odpowiedź #38 dnia: Listopad 07, 2007, 15:52:09
  Cytat: "Count Lightning"
  nie zdziwi mnie jeśli 25 odcinek nie będzie końcem sezonu a końcem serii...
  Jak modele się będą sprzedawać to może będzie nawet kontynuacja bez względu na to czy oglądalność jest 1 czy 100%.
  « Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 wysłana przez Dunpeal »


  Mechwarrior

  • Full Member
   • Wiadomości: 125
   • Zobacz profil
  Odpowiedź #39 dnia: Listopad 08, 2007, 03:47:42
  Generalnie odcinek piąty był fajny.
  I powoli zaczyna potwierdzać moją teorię, że CB się rozpadnie.
  Poza tym poznaliśmy już wreszcie 2 wrogi mobil.
  Akcja ratunkowa, troszku ubarwiona, ale i tak wyglądała fajnie.
  Saji moim zdaniem jednak nie jest martwy, on przeżyje do końca serii.
  Powoli zaczyna mnie śmieszyć Tierra - zachowuje się jak połączenie Natarle z GS, Reya z GSD i Fauli Griffon z Victory - a to się źle na pewno skończy.
  No i dlaczego, AEU, do której teoretycznie my należymy, jest pokazywana po macoszemu??
  « Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 wysłana przez Mechwarrior »


  mario87

  • Hero Member
   • Wiadomości: 600
   • Zobacz profil
  Odpowiedź #40 dnia: Listopad 08, 2007, 04:03:53
  Nie był bym taki pewien czy należymy, w którymś odcinku jak pokazywali zasięg każdej z frakcji to na mapce nie było nazwy Polski, więc kto wie, może została podbita, przekształcona w poligon czy w wysypisko odpadów toksycznych ;p

  I po piątym odcinku:
  He is a Cha... no wait! She is a CHAR!!!
  « Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 wysłana przez mario87 »


  FAiM

  • Full Member
   • Wiadomości: 235
   • Zobacz profil
   • http://www.manga-nippon.prv.pl
  Odpowiedź #41 dnia: Listopad 08, 2007, 08:30:43
  A czy Polska kiedyś była brana pod uwagę? no jedynie w Mobile Fighter G Gundam była Neo Polaska ze swym Gundam Magnat...

  No, obejrzałem 5 epa ^^ i jak na razie imo Gundam 00 jest najlepszą serią Gundamów... dzięki tym intrygą politycznym, które opierają się na rzeczywistych, mamy jakiś realizm, a nie że się tłuką dwie frakcje i koniec...
  mam nadzieję, że seria utrzyma swój poziom do końca... a co do rozłamu CB, to raczej jest to nieuniknione, bo przecież te gundamy biją, nawet te ulepszone mobile, na głowę... no i zawsze jest przewaga 4 na 1...

  w mandze Mobile Suit Gundam 00V, pojawiły nam się nowe mobile/modyfikacje:
  GN-001/hs-A01 Gundam Avalanche-Exia
  a w Mobile Suit Gundam 00P i Mobile Suit Gundam 00F:
  GNY-001 Gundam Astraea
  GNY-004 Gundam Plutone (tylko w 00F)

  ciekawe czy jeszcze ujrzymy GN-000 O Gundam, ale raczej wątpię, bo to prototyp...
  « Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 wysłana przez FAiM »


  Mechwarrior

  • Full Member
   • Wiadomości: 125
   • Zobacz profil
  Odpowiedź #42 dnia: Listopad 08, 2007, 14:47:11
  Cytat: "mario87"
  I po piątym odcinku:
  He is a Cha... no wait! She is a CHAR!!!

  He and she - mamy dwóch Charów ( Graham Ace i ta laska - 2 państwa mają swoich Charów )

  Nie chodziło mi stricte o Polskę, tylko o UE. Skoro seria powstała w 2007r. i AEU pokryw się z zasięgiem UE z tego okresu, to znaczy, że tam jesteśmy. A że o AEU cicho w serii teraz, ale może coś się ruszy w tym zakresie. Dodałoby to pewnie pewnego rozbudowania serii, bo jak na razie to wciąż powielany jest schemat 2 złych i 1 "obrońca uciśnionych".
  « Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 wysłana przez Mechwarrior »


  Dunpeal

  • Full Member
   • Wiadomości: 215
   • Zobacz profil
   • http://grayphantom.wordpress.com/
  Odpowiedź #43 dnia: Listopad 08, 2007, 14:58:53
  Cytat: "FAiM"
  A czy Polska kiedyś była brana pod uwagę? no jedynie w Mobile Fighter G Gundam była Neo Polaska ze swym Gundam Magnat...
  No, w oryginalnym Gundamie to kontrofensywa Federacji na Odessę wyszła spod Warszawy. Nie pamiętam czy zostało to powiedziane w serialu, ale jest to oficjalna informacja.
  « Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 wysłana przez Dunpeal »


  FAiM

  • Full Member
   • Wiadomości: 235
   • Zobacz profil
   • http://www.manga-nippon.prv.pl
  Odpowiedź #44 dnia: Listopad 08, 2007, 15:34:55
  hm... jeszcze nie oglądałem oryginalnego Gundama... trzeba będzie pooglądać te starsze serie...

  btw. czy ktoś zwrócił uwagę na tytuł next epa? Seven Sword? Zapewne chodzi o Exie, bo to ona ma siedem mieczy...
  « Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 wysłana przez FAiM »